|
Бөлімі |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
15.03 |
||||||
|
Сынып: |
3 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ оркестрін тұңғыш ұйымдастырушы – Ахмет Жұбанов. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.1.1 – тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; 3.1.3.4– музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау жəнеажырату; 3.1.3.4– ұлттық, үрлемелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажырату; 3.1.3.6– нотамен қарапайым əуендерорындау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған музыкалық шығармаларға байланысты өз идеясын ұсынады.тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; |
||||||
|
Құндылықтар |
Ізденімпаз, жасампаз тұлға |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
15 мин
Сабақтың ортасы
15 мин
10 мин
5 мин |
Өткен сабақтағы Құрмаңғазының «Адай» күйімен сабаққа енеді. Класс Доджо әдісі арқылы оқушыларды түгендеу, сабақты бастау. 1-тапсырма. Әңгімелесу. (Күйдің аты қалай аталады, кімнің есінде тб сұрақтар арқылы жаңа сабақты басталады.
Ахмет Қуанұлы Жұбанов (1906 -1968) – композитор, дирижёр, қазақ музыкасын зерттеуші, көрнекті ғалым. Ақтөбе облысында дүниеге келген. Алғашқы қазақ оркестрін ұйымдастырушы, дирижёр. Оның «Би күйі» мен «Қарлығаш» , «Ақ көгершін» әндері елімізге кеңінен танымал. 2-тапсырма. Музыка тыңдау. Би күйі Музыкасын жазған: А. Жұбанов
А. Жұбановтың «Би күйін» оркестрдің орындауында тыңда.
• Күйден қандай әсер алдың? • Күйді әуендетіп орындауға бола ма?
3-тапсырма. Зерттеу және орындау. Оркестр – орындаудың ұжымдық түрі. Музыкалық шығарма әуенінің ноталары әр аспапқа арнайы жазылады. Оны «партитура» деп атайды. Партитура арқылы бір мезгілде барлық аспаптарда орындалып жатқан дыбысты қадағалауға болады.
Әуенді бір топ орындайды, екінші топ ұрмалы музыкалық аспаптарды қолданып, ырғақтық сүйемел жасайды. 4-тапсырма. Ән орындау. Ақ көгершін Өлеңін жазған: Н. Баймұхамедов Әнін жазған: А. Жұбанов
Көгершін – дүниежүзінің көптеген халықтары үшін бейбітшіліктің белгісі.
• Әннің сөзіне, мағынасына зейін қой. • Асықпай, орташа екпінде орында.
5-тапсырма. «Таныстыру және бағалау». (Алдын ала ноутбукпен тапсырманы жүктеп қоямыз) https://learningapps.org/watch?v=pce54jhp324
5-тапсырма. Бағалау Дауылпаз аспабын туралы сабақ басында түсіндіріп өту, ұлттық оркестр құрамында екенін қысқаша айту.
Рефлексия
|
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Дәптермен жұмыс жасайды.
Оқушылар әр- түрлі ұрмалы аспапта дыбыстарды орындап көрсетеді.
Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Дауылпаздың таяғын әр жеткен жетістікке беріп отыру.
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Дауылпаз аспабының таяқшаларын қай оқушы сабақ барысында көр жинаса.
|
АКТ тақтада доджо платформасы қосылып тұрады, оқушылардың аты жөні толық жазылған. Күннің реті, сабақ тақырыбы Композитордың суреті көрсетіліп тұрады.
Оқулық: Нота хрестоматиясы, фонохрестоматия Музыка оқулығы 3-сынып, 109 - 111 беттер
Музыкалық құралмен күйді тыңдату.
Ұлттық оркестр, Партитура, дирижердің суреттері.
Оқулық
Смайлик |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ оркестрін тұңғыш ұйымдастырушы – Ахмет Жұбанов.
Қазақ оркестрін тұңғыш ұйымдастырушы – Ахмет Жұбанов.
|
Бөлімі |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
15.03 |
||||||
|
Сынып: |
3 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ оркестрін тұңғыш ұйымдастырушы – Ахмет Жұбанов. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.1.1 – тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; 3.1.3.4– музыкалық жанрлар мен стильдерді анықтау жəнеажырату; 3.1.3.4– ұлттық, үрлемелі, симфониялық оркестр аспаптарын ажырату; 3.1.3.6– нотамен қарапайым əуендерорындау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған музыкалық шығармаларға байланысты өз идеясын ұсынады.тыңдалған əуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын анықтау жəне салыстыру; |
||||||
|
Құндылықтар |
Ізденімпаз, жасампаз тұлға |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
15 мин
Сабақтың ортасы
15 мин
10 мин
5 мин |
Өткен сабақтағы Құрмаңғазының «Адай» күйімен сабаққа енеді. Класс Доджо әдісі арқылы оқушыларды түгендеу, сабақты бастау. 1-тапсырма. Әңгімелесу. (Күйдің аты қалай аталады, кімнің есінде тб сұрақтар арқылы жаңа сабақты басталады.
Ахмет Қуанұлы Жұбанов (1906 -1968) – композитор, дирижёр, қазақ музыкасын зерттеуші, көрнекті ғалым. Ақтөбе облысында дүниеге келген. Алғашқы қазақ оркестрін ұйымдастырушы, дирижёр. Оның «Би күйі» мен «Қарлығаш» , «Ақ көгершін» әндері елімізге кеңінен танымал. 2-тапсырма. Музыка тыңдау. Би күйі Музыкасын жазған: А. Жұбанов
А. Жұбановтың «Би күйін» оркестрдің орындауында тыңда.
• Күйден қандай әсер алдың? • Күйді әуендетіп орындауға бола ма?
3-тапсырма. Зерттеу және орындау. Оркестр – орындаудың ұжымдық түрі. Музыкалық шығарма әуенінің ноталары әр аспапқа арнайы жазылады. Оны «партитура» деп атайды. Партитура арқылы бір мезгілде барлық аспаптарда орындалып жатқан дыбысты қадағалауға болады.
Әуенді бір топ орындайды, екінші топ ұрмалы музыкалық аспаптарды қолданып, ырғақтық сүйемел жасайды. 4-тапсырма. Ән орындау. Ақ көгершін Өлеңін жазған: Н. Баймұхамедов Әнін жазған: А. Жұбанов
Көгершін – дүниежүзінің көптеген халықтары үшін бейбітшіліктің белгісі.
• Әннің сөзіне, мағынасына зейін қой. • Асықпай, орташа екпінде орында.
5-тапсырма. «Таныстыру және бағалау». (Алдын ала ноутбукпен тапсырманы жүктеп қоямыз) https://learningapps.org/watch?v=pce54jhp324
5-тапсырма. Бағалау Дауылпаз аспабын туралы сабақ басында түсіндіріп өту, ұлттық оркестр құрамында екенін қысқаша айту.
Рефлексия
|
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Дәптермен жұмыс жасайды.
Оқушылар әр- түрлі ұрмалы аспапта дыбыстарды орындап көрсетеді.
Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Дауылпаздың таяғын әр жеткен жетістікке беріп отыру.
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Дауылпаз аспабының таяқшаларын қай оқушы сабақ барысында көр жинаса.
|
АКТ тақтада доджо платформасы қосылып тұрады, оқушылардың аты жөні толық жазылған. Күннің реті, сабақ тақырыбы Композитордың суреті көрсетіліп тұрады.
Оқулық: Нота хрестоматиясы, фонохрестоматия Музыка оқулығы 3-сынып, 109 - 111 беттер
Музыкалық құралмен күйді тыңдату.
Ұлттық оркестр, Партитура, дирижердің суреттері.
Оқулық
Смайлик |
|||
шағым қалдыра аласыз















