|
Бөлім: |
8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі. Мұхтар Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жолтаева Н.Д. |
|
Күні: |
5.02 |
|
Сыныбы:11 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ отбасындағы гендерлік ерекшеліктер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.6.1 мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу 11.5.1.2 сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдана алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. |
|
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Берілген сурет арқылы сабақты болжау |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
Сөздік жұмысы |
Жазылым
|
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Сөздіктер |
|
|
|
1-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 2-тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім Оқушыларды тақырыпты аша білуге, ойын анық, нақты жеткізе білуге, топта ынтымақтастықпен жұмыс жасай білуге баулиды. 3-тапсырма. Топтық жұмыс «Қосжазба күнделік әдісі» Бейнебаян. 4-тапсырма. Жеке жұмыс Қосымша |
Жазылым Айтылым Мақал-мәтелдегі әйел адам мен ер адамға қатысты гендерлік атауларды кестеге бөліп жаз. Мәтінді мұқият оқы. Мәтіндегі туыстық атауларға анықтама бер. Бейнебаянды толық көріп. Отбасындағы ана мен әкенің орны туралы «Қосжазба күнделікке» жаз. Мәтіннен кез келген сөйлемді таңдап, тақырып ретінде алып, ой толғау жаз. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Мақал-мәтелдерді ажырата алады -әйел адамдарға қатысты -ер адамға қатысты Дескриптор Жалпы- 5 балл -Мәтінді мұқият оқиды. -туыстық атауларды анықтайды -анықтама береді. -зерттейді Дескриптор: Жалпы-5 балл -бейбаянды көреді -түсінеді -әйел адамның рөлін -ер адамнығ рөлін анықтайды. -пікірлеседі -талдайды Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - тыныс белгілерді орынды қолданады -сын есімдерді қолданады -тақырыпты ашады -ойын жеткізеді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. «Қазақ отбасындағы тәрбие» эссе |
|
|
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл.
-Мақал-мәтелдерді ажырата алады
-әйел адамдарға қатысты
-ер адамға қатысты
Дескриптор: Жалпы- 5 балл
-Мәтінді мұқият оқиды.
-туыстық атауларды анықтайды
-анықтама береді.
-зерттейді
Дескриптор: Жалпы-5 балл
-бейбаянды көреді
-түсінеді
-әйел адамның рөлін
-ер адамнығ рөлін анықтайды.
-пікірлеседі
-талдайды
Дескриптор: Жалпы – 4 балл.
- тыныс белгілерді орынды қолданады
-сын есімдерді қолданады
-тақырыпты ашады
-ойын жеткізеді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ отбасындағы гендерлік ерекшелік 11-сынып
қазақ отбасындағы гендерлік ерекшелік 11-сынып
|
Бөлім: |
8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі. Мұхтар Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жолтаева Н.Д. |
|
Күні: |
5.02 |
|
Сыныбы:11 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ отбасындағы гендерлік ерекшеліктер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.6.1 мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу 11.5.1.2 сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдана алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. |
|
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Берілген сурет арқылы сабақты болжау |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
|
Сөздік жұмысы |
Жазылым
|
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Сөздіктер |
|
|
|
1-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 2-тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім Оқушыларды тақырыпты аша білуге, ойын анық, нақты жеткізе білуге, топта ынтымақтастықпен жұмыс жасай білуге баулиды. 3-тапсырма. Топтық жұмыс «Қосжазба күнделік әдісі» Бейнебаян. 4-тапсырма. Жеке жұмыс Қосымша |
Жазылым Айтылым Мақал-мәтелдегі әйел адам мен ер адамға қатысты гендерлік атауларды кестеге бөліп жаз. Мәтінді мұқият оқы. Мәтіндегі туыстық атауларға анықтама бер. Бейнебаянды толық көріп. Отбасындағы ана мен әкенің орны туралы «Қосжазба күнделікке» жаз. Мәтіннен кез келген сөйлемді таңдап, тақырып ретінде алып, ой толғау жаз. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Мақал-мәтелдерді ажырата алады -әйел адамдарға қатысты -ер адамға қатысты Дескриптор Жалпы- 5 балл -Мәтінді мұқият оқиды. -туыстық атауларды анықтайды -анықтама береді. -зерттейді Дескриптор: Жалпы-5 балл -бейбаянды көреді -түсінеді -әйел адамның рөлін -ер адамнығ рөлін анықтайды. -пікірлеседі -талдайды Дескриптор: Жалпы – 4 балл. - тыныс белгілерді орынды қолданады -сын есімдерді қолданады -тақырыпты ашады -ойын жеткізеді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. «Қазақ отбасындағы тәрбие» эссе |
|
|
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл.
-Мақал-мәтелдерді ажырата алады
-әйел адамдарға қатысты
-ер адамға қатысты
Дескриптор: Жалпы- 5 балл
-Мәтінді мұқият оқиды.
-туыстық атауларды анықтайды
-анықтама береді.
-зерттейді
Дескриптор: Жалпы-5 балл
-бейбаянды көреді
-түсінеді
-әйел адамның рөлін
-ер адамнығ рөлін анықтайды.
-пікірлеседі
-талдайды
Дескриптор: Жалпы – 4 балл.
- тыныс белгілерді орынды қолданады
-сын есімдерді қолданады
-тақырыпты ашады
-ойын жеткізеді.
шағым қалдыра аласыз














