|
Білім беру ұйымының атауы |
Қызылағаш негізгі орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
З.М.Әсеттова |
|||||
|
Күні: |
15.05.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 129 сабақ. Еліктеу сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау; 4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді ажыратады, сөздердің мағынасын мәтін бойынша анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы:БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ АЙЫ |
Сабақ құндылығы: Бірлік және ынтымақ. Апталық дәйексөзі. Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабақты ұйымдастыру Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 46 –жаттығу «Ұлттың болашағы ана тілінде» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал. Жаңа тақырып 47-жаттығу Орманда ең биік Ағашқа қонады. Тұмсығын балта етіп, т 2 Құлағыңа жетеді Ұстай алсаң. Сөйлеп кетеді. Телефон Ережемен жұмыс.
48-жаттығу
Орманда балпаң-балпаң етіп аю жүр. Терезенің пердесі желмен желп-желп етеді. Қатты жел тұрып, ағаштар сатыр-сұтыр етіп сына бастады. 49- жаттығу Көру арқылы жасалған бейнелеуіш сөздер: бүрсең-бүрсең,бүлк-бүлк,жыбыр-жыбыр,шорт,қалт-құлт, жалт-жұлт. Есту арқылы жасалған еліктеуіш сөздер: гүрс,қаңқ,шыр-шыр,шіңк,күтір-күтір,тарс,шаң-шұң, қытыр-қытыр. ЕБҚ Еліктеу сөздерді жаз. Үй тапсырмасы 50-жаттығу Шаңқ-шаңқ етіп шағала, Шабақ ілер жағада. Шаңқ-шаңқ – еліктеуіш сөз 51-жаттығу Алай-түлей құйын соғып тұр. Алғашқы ауыр тамшылар да тырс-тырс етіп тама бастады. Найзағай жарқ-жұрқ жарқылдап, күн күркіреді
|
Жылы лебіздер айтады Үй тапсырмасын тексертеді. Еліктеу сөздерді табады Ережені айтып, танысады Артық сөзді табады Сызбаға еліктеу сөздерді бөліп жазады Үй тапсырмасын алады Мәтінмен жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Смайликтермен және бармақпен бағалау ҚБ:
Дескриптор: Өлеңді оқып, жұмбақтың шешуін табады-1Б Еліктеу сөздерді табады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Артық сөздерді табады-1Б Тапқан сөздермен сөйлем құрайды-1Б Дескриптор: Сызбаға еліктеу сөздерді бөліп толтырады-1Б Көру арқылы және есту арқылы жасалатын еліктеу сөздерді ажырата алады-1Б Дескриптор: Жаңылтпашты жаттап, жатқа жазады-1Б Еліктеу сөзді тауып, түрін ажыратады Дескриптор: Мәтінді оқып, сөздердің мағынасын ажыратады-1Б Қарамен жазылған сөйлемді еліктеуі бар сөйлемге айналдырады-1Б «Аяқталмаған сөйлем» әдісі |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі
Қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қызылағаш негізгі орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
З.М.Әсеттова |
|||||
|
Күні: |
15.05.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 129 сабақ. Еліктеу сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау; 4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді ажыратады, сөздердің мағынасын мәтін бойынша анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы:БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ АЙЫ |
Сабақ құндылығы: Бірлік және ынтымақ. Апталық дәйексөзі. Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабақты ұйымдастыру Психологиялық ахуалды қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 46 –жаттығу «Ұлттың болашағы ана тілінде» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал. Жаңа тақырып 47-жаттығу Орманда ең биік Ағашқа қонады. Тұмсығын балта етіп, т 2 Құлағыңа жетеді Ұстай алсаң. Сөйлеп кетеді. Телефон Ережемен жұмыс.
48-жаттығу
Орманда балпаң-балпаң етіп аю жүр. Терезенің пердесі желмен желп-желп етеді. Қатты жел тұрып, ағаштар сатыр-сұтыр етіп сына бастады. 49- жаттығу Көру арқылы жасалған бейнелеуіш сөздер: бүрсең-бүрсең,бүлк-бүлк,жыбыр-жыбыр,шорт,қалт-құлт, жалт-жұлт. Есту арқылы жасалған еліктеуіш сөздер: гүрс,қаңқ,шыр-шыр,шіңк,күтір-күтір,тарс,шаң-шұң, қытыр-қытыр. ЕБҚ Еліктеу сөздерді жаз. Үй тапсырмасы 50-жаттығу Шаңқ-шаңқ етіп шағала, Шабақ ілер жағада. Шаңқ-шаңқ – еліктеуіш сөз 51-жаттығу Алай-түлей құйын соғып тұр. Алғашқы ауыр тамшылар да тырс-тырс етіп тама бастады. Найзағай жарқ-жұрқ жарқылдап, күн күркіреді
|
Жылы лебіздер айтады Үй тапсырмасын тексертеді. Еліктеу сөздерді табады Ережені айтып, танысады Артық сөзді табады Сызбаға еліктеу сөздерді бөліп жазады Үй тапсырмасын алады Мәтінмен жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Смайликтермен және бармақпен бағалау ҚБ:
Дескриптор: Өлеңді оқып, жұмбақтың шешуін табады-1Б Еліктеу сөздерді табады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Артық сөздерді табады-1Б Тапқан сөздермен сөйлем құрайды-1Б Дескриптор: Сызбаға еліктеу сөздерді бөліп толтырады-1Б Көру арқылы және есту арқылы жасалатын еліктеу сөздерді ажырата алады-1Б Дескриптор: Жаңылтпашты жаттап, жатқа жазады-1Б Еліктеу сөзді тауып, түрін ажыратады Дескриптор: Мәтінді оқып, сөздердің мағынасын ажыратады-1Б Қарамен жазылған сөйлемді еліктеуі бар сөйлемге айналдырады-1Б «Аяқталмаған сөйлем» әдісі |
|
||
шағым қалдыра аласыз

оқ-тоқ-тоқ соғады.
Тоқылдақ
. Шыр-шыр
етеді
















