|
Білім беру ұйымының атауы |
"Nº18 жалпы білім беретін мектеп" КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Набиева Г.Т |
|||||
|
Күні: |
24.09.2025 |
|||||
|
Сынып: 2Е |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Ю әрпінің жазылуы” |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.1.1 я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу; 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік,анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Я, Ю әріптерін емлесімен дұрыс жазып, дереккөздерден қажет мәліметті таба отырып, тірек сөздер арқылы тақырыпқа байланысты әңгіме құрастыру. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Топтық және жұптық жұмыстар арқылы бір-біріне көмектесу және ортақ мақсатқа жетуге ұмтылу дағдыларын жетілдіру. Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың табандылығын, шығармашылық ойлауын дамыту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Жаңа тақырып 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал. –Оқушылар, бейнероликте көрсетілген іс-қимылды қайталаңдар. Тақырыпты ашу. –Бейнероликте не көрсетілген? Ою сөзін менімен бірге қайталаңыздар. Оқушылар, жұмбақтың жауабын шешіп көрейік. Тәтті көрсе бас салар, Айнымайды баладан. Үп-үлкен боп жасқанар, Кіп-кішкентай арадан. Жаңа тақырып. –Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – « Ю әрпінің жазылуы». Оқушылар, мына бейнероликке назар аударыңыздар. Топқа бөлу. Әр топтың топ басшылары шығып, қант торлары арқылы өз тобының атауын анықтайды. “Парашют” мәтіні. “Комикс” әдісі. –Оқушылар, оқулықта “Парашют” мәтіні комикс арқылы берілген. Бірге оқиық.Мәтінде не туралы айтылған? Жеке жұмыс. – Оқушылар, мына суретте балалар қандай іс-қимылдар жасап тұр? Берілген сөздердегі көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, көшіріп жаз.
Сергіту сәті. –Оқушылар, қаламдарыңызды ұстап орныңыздан тұрыңыздар. Бейнероликте көрсетілген кескіндерді ауаға саламыз.
Топтық жұмыс. – Балалар, қазір сіздер топпен жұмыс жасайсыздар. Әр топқа тірек сөздер беремін. Ол тірек сөздерді ретімен қою арқылы сөйлем шығару қажетсіздер. Сөйлемдер дұрыс құрылғанын тексеру үшін Wordwall платформасын пайдаланамыз. Шыққан сөйлемдерді жоспар көмегімен орналасу ретін анықтап, көшіріп жазамыз.
Жұптық жұмыс. “Квест” әдісі. – Балалар, қазір сіздер жұппен жұмыс жасайсыздар. Жұптарды рандомайзер көмегімен анықтаймын. Олар квестті шешіп, есікті ашып, бөлмеден шығуы қажет. Үй тапсырмасы. –Оқушылар, 62-жаттығуды күнделіктеріңізге жазып алыңыздар. Кері байланыс. Оқушылар, бүгінгі сабағымыз жемісті болды ма, мақсатымызға жеттік пе білуіміз үшін менің сұрақтарыма жауап бересіздер. Рефлексия. Бағдаршам әдісі. Оқушылар, тач теледидарда есімдеріңіз жазылған бағдаршамдар берілген. Сабақ түсінікті, қызықты өткен болса – жасыл шамды жағасыздар. Сабақ түсініксіз, тапсырмалар қиын, қызықсыз өтсе – қызыл шамды жағасыздар. Сабақ бойынша 1-2 түсінбеген тұстарыңыз болса – сары шамды жағасыздар. |
Бейнероликте көрсетілген іс-әрекеттерді қайталайды. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Жұмбақтың шешуін табады. Бейнероликті мұқият қарайды. Топ басшылары шығып, өз топ атауларын алады. Мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап береді. Сөздердегі көп нүктенің орнына йу,ю әріптерінің тиістісін қойып, көшіріп жазады. Бейнероликте көрсетілген кескіндерді ауада сызу арқылы, жазу дағдысын дамытады. Ауызбіршілік сақтай отырып топпен тірек сөздерді пайдаланып, сөйлеп құрайды. Пайда болған әңгімені көшіріп жазады. Оқушылар жұбымен бірге квест тапсырмасын орындайды. Күнделігіне үй тапсырмасын жазып алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Тақырыпты меңгеруіне қарай жауап береді. |
Мадақтау сөздері Дескриптор: 1.Сөздердің мағынасына қарай «йу», «ю» әріптерін дұрыс жазады – 1 балл 2.Сөздерді қатесіз, таза, анық көшіріп жазады – 1 балл 3.Тақтамен жұмыс аяқталмас бұрын орындайды- 1 балл Дескриптор: 1.Тірек сөздерді мағынасына қарай дұрыс реттейді – 1 балл 2.Топта ынтымақтастықты сақтай отырып бірлесе дұрыс грамматикалық сөйлем құрайды – 1 балл 3.Жоспарға сай сөйлемдердің ретін анықтайды – 1 балл 4.Сөйлемдерді қатесіз және ұқыпты түрде көшіріп жазады – 1 балл Дескриптор: 1.Жасырын сұрақты табады - 1 балл. 2.Сұрақтарға дұрыс және толық жауап береді – 1 балл 3.Жұппен тиімді әрекет етіп, тапсырманы уақытында орындайды – 1 балл |
Бейнеролик. https://youtu.be/4MKGDA2X-rg?feature=shared
Презентация. https://youtu.be/e8V2MSazNy4?feature=shared
https://joyteka.com/100995941 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі
Қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Nº18 жалпы білім беретін мектеп" КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Набиева Г.Т |
|||||
|
Күні: |
24.09.2025 |
|||||
|
Сынып: 2Е |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Ю әрпінің жазылуы” |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.1.1 я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу; 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік,анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Я, Ю әріптерін емлесімен дұрыс жазып, дереккөздерден қажет мәліметті таба отырып, тірек сөздер арқылы тақырыпқа байланысты әңгіме құрастыру. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Топтық және жұптық жұмыстар арқылы бір-біріне көмектесу және ортақ мақсатқа жетуге ұмтылу дағдыларын жетілдіру. Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың табандылығын, шығармашылық ойлауын дамыту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут Жаңа тақырып 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал. –Оқушылар, бейнероликте көрсетілген іс-қимылды қайталаңдар. Тақырыпты ашу. –Бейнероликте не көрсетілген? Ою сөзін менімен бірге қайталаңыздар. Оқушылар, жұмбақтың жауабын шешіп көрейік. Тәтті көрсе бас салар, Айнымайды баладан. Үп-үлкен боп жасқанар, Кіп-кішкентай арадан. Жаңа тақырып. –Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – « Ю әрпінің жазылуы». Оқушылар, мына бейнероликке назар аударыңыздар. Топқа бөлу. Әр топтың топ басшылары шығып, қант торлары арқылы өз тобының атауын анықтайды. “Парашют” мәтіні. “Комикс” әдісі. –Оқушылар, оқулықта “Парашют” мәтіні комикс арқылы берілген. Бірге оқиық.Мәтінде не туралы айтылған? Жеке жұмыс. – Оқушылар, мына суретте балалар қандай іс-қимылдар жасап тұр? Берілген сөздердегі көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, көшіріп жаз.
Сергіту сәті. –Оқушылар, қаламдарыңызды ұстап орныңыздан тұрыңыздар. Бейнероликте көрсетілген кескіндерді ауаға саламыз.
Топтық жұмыс. – Балалар, қазір сіздер топпен жұмыс жасайсыздар. Әр топқа тірек сөздер беремін. Ол тірек сөздерді ретімен қою арқылы сөйлем шығару қажетсіздер. Сөйлемдер дұрыс құрылғанын тексеру үшін Wordwall платформасын пайдаланамыз. Шыққан сөйлемдерді жоспар көмегімен орналасу ретін анықтап, көшіріп жазамыз.
Жұптық жұмыс. “Квест” әдісі. – Балалар, қазір сіздер жұппен жұмыс жасайсыздар. Жұптарды рандомайзер көмегімен анықтаймын. Олар квестті шешіп, есікті ашып, бөлмеден шығуы қажет. Үй тапсырмасы. –Оқушылар, 62-жаттығуды күнделіктеріңізге жазып алыңыздар. Кері байланыс. Оқушылар, бүгінгі сабағымыз жемісті болды ма, мақсатымызға жеттік пе білуіміз үшін менің сұрақтарыма жауап бересіздер. Рефлексия. Бағдаршам әдісі. Оқушылар, тач теледидарда есімдеріңіз жазылған бағдаршамдар берілген. Сабақ түсінікті, қызықты өткен болса – жасыл шамды жағасыздар. Сабақ түсініксіз, тапсырмалар қиын, қызықсыз өтсе – қызыл шамды жағасыздар. Сабақ бойынша 1-2 түсінбеген тұстарыңыз болса – сары шамды жағасыздар. |
Бейнероликте көрсетілген іс-әрекеттерді қайталайды. Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Жұмбақтың шешуін табады. Бейнероликті мұқият қарайды. Топ басшылары шығып, өз топ атауларын алады. Мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап береді. Сөздердегі көп нүктенің орнына йу,ю әріптерінің тиістісін қойып, көшіріп жазады. Бейнероликте көрсетілген кескіндерді ауада сызу арқылы, жазу дағдысын дамытады. Ауызбіршілік сақтай отырып топпен тірек сөздерді пайдаланып, сөйлеп құрайды. Пайда болған әңгімені көшіріп жазады. Оқушылар жұбымен бірге квест тапсырмасын орындайды. Күнделігіне үй тапсырмасын жазып алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Тақырыпты меңгеруіне қарай жауап береді. |
Мадақтау сөздері Дескриптор: 1.Сөздердің мағынасына қарай «йу», «ю» әріптерін дұрыс жазады – 1 балл 2.Сөздерді қатесіз, таза, анық көшіріп жазады – 1 балл 3.Тақтамен жұмыс аяқталмас бұрын орындайды- 1 балл Дескриптор: 1.Тірек сөздерді мағынасына қарай дұрыс реттейді – 1 балл 2.Топта ынтымақтастықты сақтай отырып бірлесе дұрыс грамматикалық сөйлем құрайды – 1 балл 3.Жоспарға сай сөйлемдердің ретін анықтайды – 1 балл 4.Сөйлемдерді қатесіз және ұқыпты түрде көшіріп жазады – 1 балл Дескриптор: 1.Жасырын сұрақты табады - 1 балл. 2.Сұрақтарға дұрыс және толық жауап береді – 1 балл 3.Жұппен тиімді әрекет етіп, тапсырманы уақытында орындайды – 1 балл |
Бейнеролик. https://youtu.be/4MKGDA2X-rg?feature=shared
Презентация. https://youtu.be/e8V2MSazNy4?feature=shared
https://joyteka.com/100995941 |
||
шағым қалдыра аласыз
















