|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5.-дара және күрделі зат есім,етістік,сын есім, етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау 30-жаттығу Тыйым сөздердің қатесін түзеп, көшіріп жаз. Босағада тұрма,көк шөпті жұлма,малды теппе, ақты төкпе. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау: 32-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы. Ғылым таппай мақтанба «Қарлы кесек» әдісі Өлеңнің авторын ата. Ол туралы білетініңді айт. Өлеңнің жалғасын айтып көр. Өлеңдегі негізгі ой не деп ойлайсың? Өлеңді көшіріп жазып, болымсыз етістіктердің астын сыз ЕБҚ Мақсаты: мәнерлеп оқуға жаттықтыру Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең неліктен (Ғылым таппай мақтанба» деп аталған? Өз ойыңды айт. Жұптық жұмыс 33-жаттығу «Бағытталған тапсырма» әдісі Сызба бойынша сипаттау мәтінін құрап жаз. Қорқақ болма,өжет бол. Қатыгез болма, мейірімді бол. Өтірікші болма, шыншыл бол.Тәртіпсіз болма, тәртіпті бол. Әдепсіз болма, әдепті бол. Әдепсіз болсаң ешкім сені сыйламайды,Әдепсіз бала бос сөздерді көп айтады, үлкенді сыйламайды. Әдепті болған жақсы. 35-жаттығу Саралау әдісі: «Пазл» әдісі Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырсаң,мақалды оқи аласың. Жауап: Өткен іске өкінбе. Саралау: тест жұмысы ҚЖ: Тест тапсырмасын орында
Үй тапсырмасы 34-жаттығу Мақалды жаттап ал. Оның мағынасын бір-біріңе түсіндір Қорқақты батырға санама, Жаманды жақсыға санама Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Жеке жұмыс жасайды Сипаттау мәтінін жазады. Пазлды құрастыру арқылы мақалды оқып шығады Мақалды оқиды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Тыйым сөздердің қатесін түзеп, көшіріп жазады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды,сұрақтарға жауап береді-1б Өлеңді көшіріп жазып, болымсыз етістіктерді табады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Сызба бойынша сипаттау мәтінін құрап жазады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырады-1б Мақалды оқиды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Болымсыз етістіктерді ажырата алады-1б «Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық https://wordwall.net/resource/52858883 Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Пазлдар Тест парақша лары Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5.-дара және күрделі зат есім,етістік,сын есім, етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау 34-жаттығу Мақалды жаттап ал. Оның мағынасын бір-біріңе түсіндір Қорқақты батырға санама, Жаманды жақсыға санама ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: мазмұнды саралау 36-жаттығу Ребусты шеш. Ол кісі туралы не білетініңді айт. Жауабы: Төле би Қазақтың қоғам қайраткері, шешен, Ұлы жүздің бас биі, Қазыбек, Айтеке бидің қолдауымен үш жүзге төбе би болып сайланған. Артында "бүтін билікке Төле би жеткен" деген сөз қалған тарихи тұлға. "Жеті жарғыны" жасаушылардың бірі. Әлібекұлы Төле бидің атасы Құдайберді би Есім хан мен Тұрсын хан егесі кезінде Есім ханды қолдаған. Яғни Есім хан тұсындағы, халық аузында "Есім ханның ескі жолы" атанып кеткен қазақ халқының заңдар жинағын құрастыруға қатысқан билердің бірі деп айтуға толық негіз бар. Туған жері: 1663 жыл Қайтыс болды: 1756 жыл (93 жасында) Ата-анасы: Алибек-би Саралау: тапсырма ФС тапсырмасы 38-жаттығу Мәтінді оқы. «Төле би» мәтіні Сұрақтарға жауап бер Төле бидің кім екенін айт. Ол билікке неше жасынан бастап араласты? Төле бидің қандай нақыл сөздерін білесің? Төле би хан болды ма? ЕБҚ Мақсаты:ел тарихын біліп өсуге тәрбиелеу Төле би кімнің кеңесшісі кім болды? Тәуке ханның ЕҚБ Мақсаты: тірек сөздерді ажырата білуге үйрету Мәтіннен тірек сөздерді тауып,тақтаға жаз Төле би, шешен, төбе биі, әділдігімен, кеңесшісі... Саралау:топтық қолдау 38-жаттығу Батаны жатқа жаз Топтық жұмыс Батадағы әр сөйлемнің мағынасын топта талқыла 1-топ Бір үйдің баласы болма, Көп үйдің санасы бол 2-топ Бір елдің атсы болма, Бар елдің данасы бол 3-топ Бір тонның жағасы болма, Көп қолдың ағасы бол! Шығармашылық тапсырма Қарамен жазылған сөздердің мағынасын сөздік арқылы анықта Санасы- ойы,ақылы Данасы-ойлы,тапқыр Қолдың- топтың Үй тапсырмасы Төле бидің даналық сөздерін әлеуметтік желіден тауып,дәптеріңе жазып кел.Олардың мағынасын түсіндір. Саралау:мазмұнды саралау ҚЖ: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айт. Атақты билер арқаға жиналыпты. Айтқан мезгілден Төле би кешігіп келеді. Оған шамданған қарт билер: — Төле би келсе, орнымыздан тұрмайық, — деп әуелдеседі. Бірақ Төле би келгенде орындарынан тұрып кетеді. Тек екі-үш би ғана тұрмайды. Төле би көпшіліктен кешіккені үшін кешірім сұрайды. Әлгі тұрмай қалған билердің бірі сөзден ұту үшін сынай сұрақ қояды: — Бақ дегеніміз не? — Байлық дегеніміз не? — Бала дегеніміз не? Төле би орнына отырмай, түрегеп тұрған бойда: Бақ — ұзатылған қыз, Байлық — еритін мұз, Бала — артта қалған із. Өмірдің адамға ең жақсы сыйы — Сыйласқан сіз бен біз, — дегенде, билердің бәрі орындарынан тұрып, құрмет көрсетіпті. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Төле би туралы білімдерін ортаға салады Тапсырманы әр бала өз деңгейінде орындайды Мәліметтер келтіреді Мәтінді оқиды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Топ мүшелері бір-біріне қолдау білдіре отырып орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Мақалды жатқа айтады-1б Оның мағынасын бір-біріне түсіндіреді-1б
Дескриптор: Ребус жауабындағы адам туралы білімдері бар-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтінді оқып,сұрақтарға жауап береді-1б Өз ойларын еркін жеткізе алады-1б
Дескриптор: Батаны жатқа жазады-1б Батадағы әр сөйлемнің мағынасын топта талқылайды-1б Қарамен жазылған сөздердің мағынасын сөздік арқылы анықтайды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б Керемет әңгіме! «Білім сандығы» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/71108626 Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау Төле бидің даналық сөздерін әлеуметтік желіден тауып,дәптеріңе жазып кел.Олардың мағынасын түсіндір ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 39-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. «Мерген қыз» мәтіні Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой Үлгі: 1.Қара нәзік қыз кім еді? 2.Әлияға не үшін картоп аршы деді деп ойлайсың? 3.Винтовкада қандай жазу бар еді? ЕБҚ Мақсаты: ел тарихын біліп өсуге тәрбиелеу СЕні көшеде журналист тоқтатып,Әлия Молдағұлованың ерлігі туралы не білесің? Деп сұрақ қойса, не деп жауап берер едің? Саралау: тапсырма 40-жаттығу Етістіктерге тиісті жұрнақтарды қосып оқы. Олар қандай етістік екенін айт. Жібер-ме,шақыр-ма,теп-пе,қаз-ба,төз-бе. Ж: Болымсыз етістік ЕҚБ Мақсаты: тиісті тапсырманы толық орындауға дағдыландыру Өзің қалаған болымсыз етістікті қатыстырып сөйлемдер құра. Оларды оқып бер Үй тапсырмасы 41-жаттығу Туған күн,кездесу, басқа да мерекелерге шақыру қағаздарын алып көрдің бе? Шақыру қағаздары не үшін және қалай жазылады? Досыңа арнап туған күніңе шақыру қағазын жаса. Шақыру қағазын үлгіге қарап жаса. Саралау: нәтиже ҚЖ: «Дұрыс-бұрыс» ойыны 1.Етістік болымды және болымсыз болып екіге бөлінеді.(Дұрыс) 2.Болымды етістік болымсыз етістікке –ма,-ме,-ба,-бе,-па,-пе жұрнақтары жалғануы арқылы жасалады. (Бұрыс) 3.Болымсыз етістік жасайтын жұрнақтар: –ма,-ме,-ба,-бе,-па,-пе. (Дұрыс) 4.Жұлма,қума,шашпа-болымсыз етістіктер. (Дұрыс) 5.Тыңда,сыйла,жина-болымсыз етістіктер.(Бұрыс) Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Етістіктерді атайды Тапсырманы әр бала өз деңгейінде орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Төле бидің даналық сөздерін әлеуметтік желіден табады-1бОлардың мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Етістіктерге тиісті жұрнақтарды қосып оқиды-1б Олар қандай етістік екенін айтады-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтай алады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! «Ұстазға хат» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/65841702 Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау 41-жаттығу Туған күн,кездесу, басқа да мерекелерге шақыру қағаздарын алып көрдің бе? Шақыру қағаздары не үшін және қалай жазылады? Досыңа арнап туған күніңе шақыру қағазын жаса. Шақыру қағазын үлгіге қарап жаса ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: мазмұнды саралау 42-жаттығу Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжа.Сонан соң мәтінді тыңда. «Бейбарыс сұлтан» мәтіні Бейбарысты кімдер алып кетті? Ол өз өмірін қай елде өткізді? Бейбарыс қандай бала болды? ЕБҚ Мақсаты: мәтінді талдай білуге үйрету Қалай ойлайсың,ол қандай қасиеттеріне байланысты патша болды? ЕҚБ Мақсаты: өз білімін дұрыс жеткізе білуге дағдыландыру Бейбарыстың туған жеріне деген сезімін қайдан білуге болад? Жусанды бойтұмарды ол неге ішіне салып алды? Жусан туралы не білесің? ФС тапсырмасы 43-жаттығу Ретін сақтап оқысаң, мақал шығады,сол мақалды жаз. Жауап: Адам елінде, қоға көлінде көгегер. Үй тапсырмасы 44-жаттығу Өлеңнің қатесін түзеп жаз Іштарлыққа жол берме, Бақталастық білдірме. Сыйлап үлкен кісіні, Қамқорлыққа ал ал кішіні. Саралау: нәтиже ҚЖ: Артық сөздерді тауып,астын сыз. «Артығын тап» ойыны (https://imektep.kz/ ) 1.Жүр,сырғана,жүгір,тоқтама. (тоқтама) 2.Киме,сүйре,тиме,сүйме. (сүйре) 3.Кебеді,қонбады,тебеді,қамады. (қонбады) 4.Жабады,жазбады,жанбады,жармады (жабады) 5.Жұлмаймын,сыймаймын,жинаймын,қимаймын. (жинаймын) Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Мақалды оқиды Үй тапсырмасын алады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Досына арнап туған күніңе шақыру қағазын жасайды-1б.
Дескриптор: Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар!
Дескриптор: Ретін сақтап оқып, мақалды оқиды-1бМақалды жазады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Артық сөздерді тауып,астын сызады-1б «Білім заряды» әдісі |
Суреттер А4 парақтары https://wordwall.net/ru/resource/86914286 Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Таратпа материал дар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5.-дара және күрделі зат есім,етістік,сын есім, етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау 30-жаттығу Тыйым сөздердің қатесін түзеп, көшіріп жаз. Босағада тұрма,көк шөпті жұлма,малды теппе, ақты төкпе. ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау: 32-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы. Ғылым таппай мақтанба «Қарлы кесек» әдісі Өлеңнің авторын ата. Ол туралы білетініңді айт. Өлеңнің жалғасын айтып көр. Өлеңдегі негізгі ой не деп ойлайсың? Өлеңді көшіріп жазып, болымсыз етістіктердің астын сыз ЕБҚ Мақсаты: мәнерлеп оқуға жаттықтыру Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең неліктен (Ғылым таппай мақтанба» деп аталған? Өз ойыңды айт. Жұптық жұмыс 33-жаттығу «Бағытталған тапсырма» әдісі Сызба бойынша сипаттау мәтінін құрап жаз. Қорқақ болма,өжет бол. Қатыгез болма, мейірімді бол. Өтірікші болма, шыншыл бол.Тәртіпсіз болма, тәртіпті бол. Әдепсіз болма, әдепті бол. Әдепсіз болсаң ешкім сені сыйламайды,Әдепсіз бала бос сөздерді көп айтады, үлкенді сыйламайды. Әдепті болған жақсы. 35-жаттығу Саралау әдісі: «Пазл» әдісі Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырсаң,мақалды оқи аласың. Жауап: Өткен іске өкінбе. Саралау: тест жұмысы ҚЖ: Тест тапсырмасын орында
Үй тапсырмасы 34-жаттығу Мақалды жаттап ал. Оның мағынасын бір-біріңе түсіндір Қорқақты батырға санама, Жаманды жақсыға санама Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Жеке жұмыс жасайды Сипаттау мәтінін жазады. Пазлды құрастыру арқылы мақалды оқып шығады Мақалды оқиды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Тыйым сөздердің қатесін түзеп, көшіріп жазады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды,сұрақтарға жауап береді-1б Өлеңді көшіріп жазып, болымсыз етістіктерді табады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Сызба бойынша сипаттау мәтінін құрап жазады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырады-1б Мақалды оқиды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Болымсыз етістіктерді ажырата алады-1б «Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық https://wordwall.net/resource/52858883 Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Пазлдар Тест парақша лары Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5.-дара және күрделі зат есім,етістік,сын есім, етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау 34-жаттығу Мақалды жаттап ал. Оның мағынасын бір-біріңе түсіндір Қорқақты батырға санама, Жаманды жақсыға санама ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: мазмұнды саралау 36-жаттығу Ребусты шеш. Ол кісі туралы не білетініңді айт. Жауабы: Төле би Қазақтың қоғам қайраткері, шешен, Ұлы жүздің бас биі, Қазыбек, Айтеке бидің қолдауымен үш жүзге төбе би болып сайланған. Артында "бүтін билікке Төле би жеткен" деген сөз қалған тарихи тұлға. "Жеті жарғыны" жасаушылардың бірі. Әлібекұлы Төле бидің атасы Құдайберді би Есім хан мен Тұрсын хан егесі кезінде Есім ханды қолдаған. Яғни Есім хан тұсындағы, халық аузында "Есім ханның ескі жолы" атанып кеткен қазақ халқының заңдар жинағын құрастыруға қатысқан билердің бірі деп айтуға толық негіз бар. Туған жері: 1663 жыл Қайтыс болды: 1756 жыл (93 жасында) Ата-анасы: Алибек-би Саралау: тапсырма ФС тапсырмасы 38-жаттығу Мәтінді оқы. «Төле би» мәтіні Сұрақтарға жауап бер Төле бидің кім екенін айт. Ол билікке неше жасынан бастап араласты? Төле бидің қандай нақыл сөздерін білесің? Төле би хан болды ма? ЕБҚ Мақсаты:ел тарихын біліп өсуге тәрбиелеу Төле би кімнің кеңесшісі кім болды? Тәуке ханның ЕҚБ Мақсаты: тірек сөздерді ажырата білуге үйрету Мәтіннен тірек сөздерді тауып,тақтаға жаз Төле би, шешен, төбе биі, әділдігімен, кеңесшісі... Саралау:топтық қолдау 38-жаттығу Батаны жатқа жаз Топтық жұмыс Батадағы әр сөйлемнің мағынасын топта талқыла 1-топ Бір үйдің баласы болма, Көп үйдің санасы бол 2-топ Бір елдің атсы болма, Бар елдің данасы бол 3-топ Бір тонның жағасы болма, Көп қолдың ағасы бол! Шығармашылық тапсырма Қарамен жазылған сөздердің мағынасын сөздік арқылы анықта Санасы- ойы,ақылы Данасы-ойлы,тапқыр Қолдың- топтың Үй тапсырмасы Төле бидің даналық сөздерін әлеуметтік желіден тауып,дәптеріңе жазып кел.Олардың мағынасын түсіндір. Саралау:мазмұнды саралау ҚЖ: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айт. Атақты билер арқаға жиналыпты. Айтқан мезгілден Төле би кешігіп келеді. Оған шамданған қарт билер: — Төле би келсе, орнымыздан тұрмайық, — деп әуелдеседі. Бірақ Төле би келгенде орындарынан тұрып кетеді. Тек екі-үш би ғана тұрмайды. Төле би көпшіліктен кешіккені үшін кешірім сұрайды. Әлгі тұрмай қалған билердің бірі сөзден ұту үшін сынай сұрақ қояды: — Бақ дегеніміз не? — Байлық дегеніміз не? — Бала дегеніміз не? Төле би орнына отырмай, түрегеп тұрған бойда: Бақ — ұзатылған қыз, Байлық — еритін мұз, Бала — артта қалған із. Өмірдің адамға ең жақсы сыйы — Сыйласқан сіз бен біз, — дегенде, билердің бәрі орындарынан тұрып, құрмет көрсетіпті. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Төле би туралы білімдерін ортаға салады Тапсырманы әр бала өз деңгейінде орындайды Мәліметтер келтіреді Мәтінді оқиды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Топ мүшелері бір-біріне қолдау білдіре отырып орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Мақалды жатқа айтады-1б Оның мағынасын бір-біріне түсіндіреді-1б
Дескриптор: Ребус жауабындағы адам туралы білімдері бар-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтінді оқып,сұрақтарға жауап береді-1б Өз ойларын еркін жеткізе алады-1б
Дескриптор: Батаны жатқа жазады-1б Батадағы әр сөйлемнің мағынасын топта талқылайды-1б Қарамен жазылған сөздердің мағынасын сөздік арқылы анықтайды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б Керемет әңгіме! «Білім сандығы» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/71108626 Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау Төле бидің даналық сөздерін әлеуметтік желіден тауып,дәптеріңе жазып кел.Олардың мағынасын түсіндір ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 39-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. «Мерген қыз» мәтіні Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой Үлгі: 1.Қара нәзік қыз кім еді? 2.Әлияға не үшін картоп аршы деді деп ойлайсың? 3.Винтовкада қандай жазу бар еді? ЕБҚ Мақсаты: ел тарихын біліп өсуге тәрбиелеу СЕні көшеде журналист тоқтатып,Әлия Молдағұлованың ерлігі туралы не білесің? Деп сұрақ қойса, не деп жауап берер едің? Саралау: тапсырма 40-жаттығу Етістіктерге тиісті жұрнақтарды қосып оқы. Олар қандай етістік екенін айт. Жібер-ме,шақыр-ма,теп-пе,қаз-ба,төз-бе. Ж: Болымсыз етістік ЕҚБ Мақсаты: тиісті тапсырманы толық орындауға дағдыландыру Өзің қалаған болымсыз етістікті қатыстырып сөйлемдер құра. Оларды оқып бер Үй тапсырмасы 41-жаттығу Туған күн,кездесу, басқа да мерекелерге шақыру қағаздарын алып көрдің бе? Шақыру қағаздары не үшін және қалай жазылады? Досыңа арнап туған күніңе шақыру қағазын жаса. Шақыру қағазын үлгіге қарап жаса. Саралау: нәтиже ҚЖ: «Дұрыс-бұрыс» ойыны 1.Етістік болымды және болымсыз болып екіге бөлінеді.(Дұрыс) 2.Болымды етістік болымсыз етістікке –ма,-ме,-ба,-бе,-па,-пе жұрнақтары жалғануы арқылы жасалады. (Бұрыс) 3.Болымсыз етістік жасайтын жұрнақтар: –ма,-ме,-ба,-бе,-па,-пе. (Дұрыс) 4.Жұлма,қума,шашпа-болымсыз етістіктер. (Дұрыс) 5.Тыңда,сыйла,жина-болымсыз етістіктер.(Бұрыс) Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Етістіктерді атайды Тапсырманы әр бала өз деңгейінде орындайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Төле бидің даналық сөздерін әлеуметтік желіден табады-1бОлардың мағынасын түсіндіреді-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Етістіктерге тиісті жұрнақтарды қосып оқиды-1б Олар қандай етістік екенін айтады-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтай алады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! «Ұстазға хат» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/65841702 Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық – заман талабы»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Өткенді пысықтау 41-жаттығу Туған күн,кездесу, басқа да мерекелерге шақыру қағаздарын алып көрдің бе? Шақыру қағаздары не үшін және қалай жазылады? Досыңа арнап туған күніңе шақыру қағазын жаса. Шақыру қағазын үлгіге қарап жаса ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: мазмұнды саралау 42-жаттығу Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжа.Сонан соң мәтінді тыңда. «Бейбарыс сұлтан» мәтіні Бейбарысты кімдер алып кетті? Ол өз өмірін қай елде өткізді? Бейбарыс қандай бала болды? ЕБҚ Мақсаты: мәтінді талдай білуге үйрету Қалай ойлайсың,ол қандай қасиеттеріне байланысты патша болды? ЕҚБ Мақсаты: өз білімін дұрыс жеткізе білуге дағдыландыру Бейбарыстың туған жеріне деген сезімін қайдан білуге болад? Жусанды бойтұмарды ол неге ішіне салып алды? Жусан туралы не білесің? ФС тапсырмасы 43-жаттығу Ретін сақтап оқысаң, мақал шығады,сол мақалды жаз. Жауап: Адам елінде, қоға көлінде көгегер. Үй тапсырмасы 44-жаттығу Өлеңнің қатесін түзеп жаз Іштарлыққа жол берме, Бақталастық білдірме. Сыйлап үлкен кісіні, Қамқорлыққа ал ал кішіні. Саралау: нәтиже ҚЖ: Артық сөздерді тауып,астын сыз. «Артығын тап» ойыны (https://imektep.kz/ ) 1.Жүр,сырғана,жүгір,тоқтама. (тоқтама) 2.Киме,сүйре,тиме,сүйме. (сүйре) 3.Кебеді,қонбады,тебеді,қамады. (қонбады) 4.Жабады,жазбады,жанбады,жармады (жабады) 5.Жұлмаймын,сыймаймын,жинаймын,қимаймын. (жинаймын) Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Мәтін бойынша диалог құру: әртүрлі деңгейдегі оқушылар жұптасып, өз деңгейіне сай жауап дайындайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Мақалды оқиды Үй тапсырмасын алады Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Досына арнап туған күніңе шақыру қағазын жасайды-1б.
Дескриптор: Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар!
Дескриптор: Ретін сақтап оқып, мақалды оқиды-1бМақалды жазады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Артық сөздерді тауып,астын сызады-1б «Білім заряды» әдісі |
Суреттер А4 парақтары https://wordwall.net/ru/resource/86914286 Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Таратпа материал дар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз




















