Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындғы №21МГ |
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Боқатова Г.М. |
|||||
Күні: |
31.03 |
|||||
Сынып: |
2 «Б» |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№106 сабақ. Етістік. 5-9-жаттығулар. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату 2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет, сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. Мұғалім көмегімен жеке сурет, сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. |
|||||
Құндылық: |
Құндылық – Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну «Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап» |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ине мен жіп» Жүргізуші: мен ине боламын, ал сендер жіпсіңдер. Сендер менің артымнан бір - бірлеріңнің белдеріңнен ұстап тұрыңдар. Қазір бәріміз алдымызда тұрған кедергілер арасынан үзілмей жүгіреміз. Кім жіпті үзсе сол ойыннан шығады. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 4-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жаз. Көкттем келді.Жер қарайды. Күн жылынды. Найзағай жарқылдады. Табиғат ұйқысынан оянды. Құстар жылы жақтан оралды.
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 5-жаттығу Суреттің көмегімен мәтін құрап жаз. Мәтініңді «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» деп баста. Мәтіннен етістікті тауып,астын сыз.
6-жаттығу Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті тап.
Жүзеді, ұшты.
ЕҚБ Семантикалық картаны толтыр
ЕБҚ
Сергіту сәті. «Досымды іздеймін» , 5 мин Мақсаты:Адамның жақсы қасиеттерін біледі,таныстығы артады. Стикерге өзінің жақсы 3 қасиетін жазады, төменгі жағына өзінің атын жазады,тақтаға жапсырады.Екінші адам өзіне ұнаған қасиеттің қасына өз атын жазып кетеді,5 адамнан артық болмау керек.
Саралау: нәтиже 7-жаттығу Сөздерді оқып,олардың етістік екенін дәлелде. Сайрады,жарқылдады,үрді,оқыды, ойлайды,жазады,көрді,жинайды,гүлдеді.
Етістіктерге сұрақ қой,оларды тиісті сұрақтардың тұсына жаз. Не істеді? Сайрады,жарқылдады,оқыды, Қайтті? Үрді,көрді,гүлдеді Не істейді? Ойлайды,жинайды,жазады.
ЖИ: «wordwall.» ойыны
9-жаттығу Анаңмен зоодүкенге бардың. Саған тор ішіндегі тотықұс қатты ұнады. Сатып алу туралы өтінішіңді анаңа қалай жеткізесің? Ол үшін төмендегі үш сөйлемнің қайсысын таңдайсың?
Үй тапсырмасы 8-жаттығу Сөйлемді көркем жаз.
ҚЖ: «Тез айт» ойыны
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Мәтін құрайды
Сұрақтарға жауап бере отырып мәтін мазмұнын саралайды
Етістікті табады
Жеке жұмыс жасайды
Ойын ойнайды
Тапсырмалар ды орындайды
тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады
Жағдаяттан шығады
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Әмиян» әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б
Дескриптор: Суреттің көмегімен мәтін құрап жазады-1б Мәтіннен етістікті тауып,астын сызады-1б
Дескриптор: Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті табады-1б Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б
Тамаша!
Жарайсың!
Керемет!
Дескриптор: Етістік сөздерді оқиды-1б Сұрақтарына қарай жіктейді-1б
Дескриптор: Жағдаяттан шыға алады-1б
Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады-1б
Тамаша!
« Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Таратпа материалдар
https://wordwall.net/kk/resource/102367643
Жұмыс дәптері
Таратпа материал
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі
Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындғы №21МГ |
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Боқатова Г.М. |
|||||
Күні: |
31.03 |
|||||
Сынып: |
2 «Б» |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№106 сабақ. Етістік. 5-9-жаттығулар. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату 2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет, сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. Мұғалім көмегімен жеке сурет, сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. |
|||||
Құндылық: |
Құндылық – Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну «Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап» |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ине мен жіп» Жүргізуші: мен ине боламын, ал сендер жіпсіңдер. Сендер менің артымнан бір - бірлеріңнің белдеріңнен ұстап тұрыңдар. Қазір бәріміз алдымызда тұрған кедергілер арасынан үзілмей жүгіреміз. Кім жіпті үзсе сол ойыннан шығады. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. 4-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жаз. Көкттем келді.Жер қарайды. Күн жылынды. Найзағай жарқылдады. Табиғат ұйқысынан оянды. Құстар жылы жақтан оралды.
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Саралау: мазмұнды саралау 5-жаттығу Суреттің көмегімен мәтін құрап жаз. Мәтініңді «Көңілді көктем табиғатты ұйқысынан оятты» деп баста. Мәтіннен етістікті тауып,астын сыз.
6-жаттығу Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті тап.
Жүзеді, ұшты.
ЕҚБ Семантикалық картаны толтыр
ЕБҚ
Сергіту сәті. «Досымды іздеймін» , 5 мин Мақсаты:Адамның жақсы қасиеттерін біледі,таныстығы артады. Стикерге өзінің жақсы 3 қасиетін жазады, төменгі жағына өзінің атын жазады,тақтаға жапсырады.Екінші адам өзіне ұнаған қасиеттің қасына өз атын жазып кетеді,5 адамнан артық болмау керек.
Саралау: нәтиже 7-жаттығу Сөздерді оқып,олардың етістік екенін дәлелде. Сайрады,жарқылдады,үрді,оқыды, ойлайды,жазады,көрді,жинайды,гүлдеді.
Етістіктерге сұрақ қой,оларды тиісті сұрақтардың тұсына жаз. Не істеді? Сайрады,жарқылдады,оқыды, Қайтті? Үрді,көрді,гүлдеді Не істейді? Ойлайды,жинайды,жазады.
ЖИ: «wordwall.» ойыны
9-жаттығу Анаңмен зоодүкенге бардың. Саған тор ішіндегі тотықұс қатты ұнады. Сатып алу туралы өтінішіңді анаңа қалай жеткізесің? Ол үшін төмендегі үш сөйлемнің қайсысын таңдайсың?
Үй тапсырмасы 8-жаттығу Сөйлемді көркем жаз.
ҚЖ: «Тез айт» ойыны
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Мәтін құрайды
Сұрақтарға жауап бере отырып мәтін мазмұнын саралайды
Етістікті табады
Жеке жұмыс жасайды
Ойын ойнайды
Тапсырмалар ды орындайды
тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады
Жағдаяттан шығады
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Әмиян» әдісі
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті етістікті қойып,сөйлем құрап жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б
Дескриптор: Суреттің көмегімен мәтін құрап жазады-1б Мәтіннен етістікті тауып,астын сызады-1б
Дескриптор: Берілген сөздердің бәріне ортақ етістікті табады-1б Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б
Тамаша!
Жарайсың!
Керемет!
Дескриптор: Етістік сөздерді оқиды-1б Сұрақтарына қарай жіктейді-1б
Дескриптор: Жағдаяттан шыға алады-1б
Дескриптор: Сөйлемді көркем жазады-1б
Тамаша!
« Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Суреттер
Жұмыс дәптері
Таратпа материалдар
https://wordwall.net/kk/resource/102367643
Жұмыс дәптері
Таратпа материал
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


