Тексерілді:
ДОІЖО
___________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
159 мектеп-гимназия |
|
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
5-бөлім. Білім. Ғылым. Инновация. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педегогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Болашақ энергиясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.3 Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау. 10.4.3.1 Белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінде көтерілген мәселеге баға береді. Белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп қолдануды біледі. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Жағымды психологиялық орта
қалыптастыру. І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін«Өрмекшінің торы» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айту арқылы жіпті лақтырады. ә). Топта жұмыс жасау ережені еске түсіру. б). Топтастыру |
Оқушылар көңіл-күйлерін көтереді. Сабаққа бағытталады. |
“Жіктеу” әдісі |
10-сынып оқулығы Интерактивті тақта Тоқыма жіп |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
ІІ.Мағынаны тану. 1-тапсырма. Толғауда айтылған ойды тыңдап, мәтін дайында. Дескриптор
Жалпы – 2 балл 2- тапсырма. Мәтінді оқиды. Мәтінде айтылған ойды дамытады.
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл 3-тапсырма. Теледидардағы, газет-журналдардағы білім-ғылым саласы бойынша жаңалықтар негізінде мәтін дайында. Дескриптор:
Жалпы – 3 балл 4-тапсырма. Еңбегімен еленген тұлғалардың өмір жолына ғылыми-инновациялық терминдерді қолдана отырып, ізденіс жұмысын жүргізіңдер. Дескриптор:
Жалпы – 3
балл |
Тыңдалған тапсырма бойынша мәтін дайындайды. Оқушылар мәтін мазмұнымен жұмыс жасайды. Өз бетінше ізденіп, мәтін құрастырады. Тұлғалардың өмірі туралы ізленеді. |
КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Бас бармақ» әдісі |
|
||
|
Үй жұмысы |
5-тапсырма |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі 10 сынып «Болашақ энергиясы»
қазақ тілі 10 сынып «Болашақ энергиясы»
Тексерілді:
ДОІЖО
___________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
159 мектеп-гимназия |
|
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім: |
5-бөлім. Білім. Ғылым. Инновация. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педегогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Болашақ энергиясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.3 Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау. 10.4.3.1 Белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінде көтерілген мәселеге баға береді. Белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп қолдануды біледі. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Жағымды психологиялық орта
қалыптастыру. І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін«Өрмекшінің торы» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айту арқылы жіпті лақтырады. ә). Топта жұмыс жасау ережені еске түсіру. б). Топтастыру |
Оқушылар көңіл-күйлерін көтереді. Сабаққа бағытталады. |
“Жіктеу” әдісі |
10-сынып оқулығы Интерактивті тақта Тоқыма жіп |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
ІІ.Мағынаны тану. 1-тапсырма. Толғауда айтылған ойды тыңдап, мәтін дайында. Дескриптор
Жалпы – 2 балл 2- тапсырма. Мәтінді оқиды. Мәтінде айтылған ойды дамытады.
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл 3-тапсырма. Теледидардағы, газет-журналдардағы білім-ғылым саласы бойынша жаңалықтар негізінде мәтін дайында. Дескриптор:
Жалпы – 3 балл 4-тапсырма. Еңбегімен еленген тұлғалардың өмір жолына ғылыми-инновациялық терминдерді қолдана отырып, ізденіс жұмысын жүргізіңдер. Дескриптор:
Жалпы – 3
балл |
Тыңдалған тапсырма бойынша мәтін дайындайды. Оқушылар мәтін мазмұнымен жұмыс жасайды. Өз бетінше ізденіп, мәтін құрастырады. Тұлғалардың өмірі туралы ізленеді. |
КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі КБ. «Бір ауыз сөз» әдісі |
Интерактивті тақта, презентация |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия. «Бас бармақ» әдісі |
|
||
|
Үй жұмысы |
5-тапсырма |
|
||
шағым қалдыра аласыз















