|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№111 сабақ. Дара және күрделі етістік |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап:Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Қанатымды жазамын, Жоғары-төмен қағамын. Заңғар көкте айналып, Жұлдыздай жылдам ағамын Үй тапсырмасы 29-жаттығу Үй маңайындағы құстарды бақыла. Байқағандарың туралы мәтін құрап жаз. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Плюс-минус» әдісі
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1б |
Жұмыс дәптері |
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 30-жаттығу Тақырыбы бойынша мәтінді болжа. Мәтінді оқы. Бір топ торғай ұшып келіп, ағаштың басына қонды. Бұтақ басына бір торғайдан қонып еді,бір торғайға бұтақ жетпей қалды. Сонан соң бір бұтаққа екі торғайдан қонып еді,бір бұтақ артық қалды. Бұтақ нешеу? Торғай нешеу? 31-жаттығу Көктемге тән белгілерді көрсет. Сол сөйлемдерді жаз. Күннің қызуы көтеріледі. Қар ериді. Құстар ұшып келеді. Жапырақтар жайқалып өседі.
32-жаттығу Берілген етістіктерді үлгі бойынша жазып,олардың мағынасы бір-біріне қарама-қарсы екенін дәлелде. Байлады-шешті,шашты-жинады,жапты-ашты, үзді-жалғады. 33-жаттығу ЕБҚ Сөзжұмбақты шеш.
Шешуіндегі сөз дара етістік пе әлде күрделі етістік пе?
|
Мәтінді оқиды Мәтін құрайды Сөздердің қарама-қарсы екенін дәлелдейді Сөзжұмбақты шешеді |
Дескриптор Мәтідегі сұрақтарға жауап бер-1б Етістіктерді табады-1б
Дескриптор Көктемге тән белгіні табады-1б Дара және күрделі етістікті ажыратады-1б Дескриптор Сөздердің қарама-қарсы екенін дәлелдейді-1б Дескриптор Сөзжұмбақ ты шешеді-1б |
оқулық Кесте Дәптер Сөзжұмбақ жазыл ған плакат
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. Сұрақтар Үй тапсырмасы Дара және күрделі етістікке мцысал сөз жазып келу. Кері байланыс
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «пойыз» Дескриптор Сұраққа жауап береді-1б |
Кері байла ныс парақта ры |
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі 111 сабақ
қазақ тілі 111 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№111 сабақ. Дара және күрделі етістік |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау дара және күрделі зат есім/ сын есім/ сан есім/ етістікті анықтау |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап:Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Қанатымды жазамын, Жоғары-төмен қағамын. Заңғар көкте айналып, Жұлдыздай жылдам ағамын Үй тапсырмасы 29-жаттығу Үй маңайындағы құстарды бақыла. Байқағандарың туралы мәтін құрап жаз. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Плюс-минус» әдісі
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1б |
Жұмыс дәптері |
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 30-жаттығу Тақырыбы бойынша мәтінді болжа. Мәтінді оқы. Бір топ торғай ұшып келіп, ағаштың басына қонды. Бұтақ басына бір торғайдан қонып еді,бір торғайға бұтақ жетпей қалды. Сонан соң бір бұтаққа екі торғайдан қонып еді,бір бұтақ артық қалды. Бұтақ нешеу? Торғай нешеу? 31-жаттығу Көктемге тән белгілерді көрсет. Сол сөйлемдерді жаз. Күннің қызуы көтеріледі. Қар ериді. Құстар ұшып келеді. Жапырақтар жайқалып өседі.
32-жаттығу Берілген етістіктерді үлгі бойынша жазып,олардың мағынасы бір-біріне қарама-қарсы екенін дәлелде. Байлады-шешті,шашты-жинады,жапты-ашты, үзді-жалғады. 33-жаттығу ЕБҚ Сөзжұмбақты шеш.
Шешуіндегі сөз дара етістік пе әлде күрделі етістік пе?
|
Мәтінді оқиды Мәтін құрайды Сөздердің қарама-қарсы екенін дәлелдейді Сөзжұмбақты шешеді |
Дескриптор Мәтідегі сұрақтарға жауап бер-1б Етістіктерді табады-1б
Дескриптор Көктемге тән белгіні табады-1б Дара және күрделі етістікті ажыратады-1б Дескриптор Сөздердің қарама-қарсы екенін дәлелдейді-1б Дескриптор Сөзжұмбақ ты шешеді-1б |
оқулық Кесте Дәптер Сөзжұмбақ жазыл ған плакат
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. Сұрақтар Үй тапсырмасы Дара және күрделі етістікке мцысал сөз жазып келу. Кері байланыс
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «пойыз» Дескриптор Сұраққа жауап береді-1б |
Кері байла ныс парақта ры |
|
||

шағым қалдыра аласыз


















