|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№121 сабақ. Үстеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтін бойынша өз ойын білдіреді, үстеулермен танысып, оларды мағынасына қарай ажыратады |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Оқу құралдарын түгеледп, сабақты бастау Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді қайталау «Ғарышқа саяхат» бөлімін пысықтау. Сұрақтарға жауап беру Ғарыш туралы білімдерін пысықтау Жаңа тақырып 1.Мәтін астанамыз-Нұр-Сұлтан қаласы туралы. 2.Мәтінді тыңдағанда кәудемді қуаныш сезімі мен мақтаныш биледі. 3.Астананы «болашақтың қаласы» деп атауымыздың себебі-ол болашағы жарқын, өсіп келе жатқан қала.Болашақта бүкіл әлемді таңқалдыратын қала болары даусыз. Азғана,бұрынғы,жаңаша,алда-үстеулер 2-жаттығу Былтыр барған,күндіз оқыды,төмен түсті,кенеттен жауды,алда болатын,жорта жөнелді,жоғары қойды. Ережемен жұмыс ІС-әрекеттің мезгілін, мекенін,сын-қимылын білдіретін сөз табын үстеу дейміз.Олар қашан? Қайда? Қалай? Деген сұрақтарға жауап береді. 3-жаттығу Ребусты ешу. Ж: қазір, алда. Мен ауылға қазір келдім. Ағам алда келе жатыр. 4 Мезгіл (қашан?) тал түсте,күндіз- Түні,ертең,бүгін, Күні бойы Мекен (қайда?) төменде,жоғарыда Алға,артта, Сыртта Сын-қимыл (қалай?) ақырын,тез,әрең, Етпетінен, Жаңаша 6-жаттығу Шығармашылық тапсырма «Үш себет» ойыны Себеттерге атына сай үстеулерді тауып,салады Үй тапсырмасы 5-жаттығу Жұмбақты көшіріп жазу.
|
Сабақта сәттілік тілейді Үй тапсырмасын айтады. Сұраққа жауап береді. Мәтінмен жұмыс жасайды Етістіктермен тіркестіріп жазады Ережемен танысады Ребус шешеді Сәйкестендіреді Үстеу сөздерді табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқиды,мазмұнын айтады-1Б Мәтіннің мазмұны бойынша тапсырмаларды орындайды-1Б Дескриптор: Сөздерді оқиды-1Б Оқыған сөздерді етстіктермен тіркестіріп жазады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Ребустың жауабын табады-1Б Шешуіндегі үстеулерді қатыстырып сөйлем құрайды-1Б Дескриптор: Үстеулер туралы білімі бар-1Б Сәйкестендіру жұмысын жасайды-1Б Дескриптор: Үстеулерді өз себетіне салады-1Б Үстеулерді ажырата алады-1Б
«Бес саусақ «әдісі |
Суреттер Оқулық Нұр-Сұлтан қаласы туралы суреттер Суреттер ЕРеже жазылған плакат Оқулық Суреттер Сызба Себеттер Парақшалар Суреттер Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№122 сабақ. Үстеу |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар қояды,үстеулерді қатыстырып, сөйлем құрайды,үстеулерді табады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Өткен тақырыпты қайталау Үстеу тақырыбын пысықтау Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып 7-жаттығу. Жұптық жұмыс 1-жұп. Диалог жүргізу 2-жұп.Сұрақтар құрастыру 1.Сенің ойыңша Күнге ұшуға бола ма? 2.Қалай ойлайсың,Күннің беті жанып жатқан от па? 3.Неліктен Нәр Күннің бетіне түнде қонамын деді? 3-жұп. Мағынасын түсіндіру Бүгін,ертең,түнде-мезгіл үстеулер Бүгін ұшсаң, ертең ұшамын, түнде қонамын. 8-жаттығу. Жеке жұмыс.Жазылым Е
Кеш шықсаң, алдыңнан түн шығады.
Сергіту сәті 9-жаттығу. Бұрын-қазір Бүгін-ертең Таң сәріде-кешқұрым Қыстыгүні-жаздыгүні Мен бұрын қалады тұратын едім. Қазір ауылға көшіп келдік. Ауылда таңсәріде ұйқыдан тұрасың.Малды айдайсың. Кешқұрым малды қораға қамайсың. Қыстыгүні малға жем-шөпті көбірек салып, қорада ұстаймыз. Ал жаздыгүні жайылымға шығарып бағамыз. Үй тапсырмасы 10- жаттығу Таңбаға сәйкес әріптердің көмегімен жазылған сөйлем: Бүгінгі күн-ертеңгі тарих 11- жаттығу Сөз таптарына тиісті сөздерді табады
|
Бір-біріне сәттілік тілейді.
Өткен тақырыпты пысықтайды
Мәтінді оқып, сұрақтар дайындайды
Тақтамен, дәптермен жұмыс жасайды
Сөйлем құрап жазады
Үй тапсырмасын алады
Кестемен жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айта отырып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқиды, түсінеді-1Б Пікір білдіруге бағытталған сұрақтар әзірлейді-1Б
Дескриптор: Мақалды оқып.жатқа жазады-1Б Мезгіл үстеулерді тауып, астын сызады, қай сөзбен байланысып тұрғанын көрсетеді-1Б ҚБ:
Дескриптор: Сөздердің сыңарын табады-1Б Олармен сөйлемдер құрап жазады-1Б
Дескриптор: Таңбаға сәйкес әріптерден сөйлем құрайды-1Б Құраған сөйлемді жазады-1Б
Дескриптор: Кестені тиісті сөздермен толтырады-1Б Сөз таптарының ерекшеліктерін біледі-1Б
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Сөздер жазылған парақшалар
Ғарыш туралы суреттер
Суреттер
Тақта
Жұмыс дәптерлері
Суреттер
Таңбалар
Плакат
Кесте
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№123 сабақ. Үстеу |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.5 – үстеуді мағынасына қарай ажырату, етістікпен байланыстырып, сөйлемде қолдану |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі қатені табады,түзетеді, үстеулерді ажыратады, қолданады |
||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Өткен тақырыпты қайталау Үстеу тақырыбын пысықтау Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасы 10- жаттығу Таңбаға сәйкес әріптердің көмегімен жазылған сөйлем: Бүгінгі күн-ертеңгі тарих Жаңа тақырып 12-жаттығу Елордам менің-Астана, қайда? О Сәулетті, зәулім үйлер көп, Көрікті сондай жас қала. Ережемен жұмыс Қайда? Сұрағына жауап болатын үстеулерді мекен үстеулері дейді. Мысалы: жоғары, ілгері, алда, төменде. 13-жаттығу Олар алға озып кетті. Тауда ілгері жүру қиындайды. Төмен қарай сырғанап кеттім. Артта қалғандар қуып жетуін күттік. 14-жаттығу Айбар Нұр-Сұлтан қаласында. Оның мұнда келгеніне көп болған жоқ. Туған жердің қадірін тысқары жүргенде білерсің. Біз жолшыбай кітап дүкеніне кірдік. 15-жаттығу Ербол төрде қаннен –қаперсіз кітап оқып отыр. Оқушылаар кезек-кезек тақпақ айтты. Арай ағылшынша жақсы біледі. Ережемен жұмыс Қалай№ сұрағына жауап беретін үстеулерді сын-қимыл үстеу дейміз.Мысалы: Тез, ақырын, жылдам, шапшаң, жаймен. 16 –жаттығу
Үй тапсырмасы 17 –жаттығу Ақырын жүріп,анық бас, Еңбегің далаға. Ұстаздық қылған жалықпас Үйретуден балаға
|
Бір-біріне сәттілік тілейді.
Өткен тақырыпты пысықтайды
Көшіріп жазып, үстеуді табады
Ережемен танысады
Үстеулерді қатыстырып сөйлем құрайды
Сөйлемдерді көшіріп жазады
Сөйлемнің қатесін түзейді
Ережені оқиды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтаулар айтып отыру
ҚБ:
Дескриптор: Өлеңді тиісті тыныс белгісін қойып ,көшіріп жазады-1Б Үстеуді тауып, сұрақ қояды-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Үстеулерді қатыстырып, сөйлем құрайды-1Б Үстеулерді ажырата алады-1Б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына мекен үстеуді қояды-1Б Сөйлемдерді көшіріп жазады-1Б
Дескриптор: Сөйлемдердің қатесін түзейді-1Б
ҚБ:
ДЕскриптор: Үстеулерді оқиды-1Б Үстеулерді мағынасына қарай топтайды-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй аралы» әдісі |
Шаттық шеңбері
Оқулық
Суреттер
Астана туралы суреттер
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Суреттер
Нұр-Сұлтан туралы суреттер
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Кесте
Суреттер
Кері байланыс парағы |
|||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 124 сабақ. Шылау |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды, шылау туралы түсінік алады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасату Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 17 –жаттығу Ақырын жүріп,анық бас, Еңбегің далаға. Ұстаздық қылған жалықпас Үйретуден балаға Жаңа сабақ 19-жаттығу Мәтінді рөлге бөліп оқыту Мәтін бала Шыңғыс туралы. Мәтіннің аты: Бала қиялы туралы 20-жаттығу Мен де осылай ұша алсам ғой! Көке, сізге бірдеңе айтайын ба? Де, ғой, ба.- шылаулыр. Жеке тұрғанда мағынасы жоқ. 21- жаттығу Барлығы-Қазақстаным! С С Ж Жапанда жүрген киік те.
Тау шыңы, теңіз айдыны, Қырларың, әнші құстарың, Бақытым менің-барлығы, Барлығы-Қазақстаным! Шылаулар жеке тұрғанда мағына бере алмайды 22-жаттығу Бірлігі жоқ ел тозады, Бірлігі күшті ел озады. 23-жаттығу
24-жаттығу
О
Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мен туралы жақсы лебізіңе рақмет! Оған дейін әлі біршама уақыт бар. Гүлжан кешке дейін үй жинады.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінді рөлмен оқиды
Көшіріп жазады
Өлеңді жатқа жазады
Мәтелді жазады
КЕстені толтырады
Сөзді жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді рөлге бөліп оқиды-1Б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1Б
Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады-1Б Шылаудың мағынасы жоғын біледі-1Б
Дескриптор: Өлеңді жатқа, есту бойынша жазады-1б Шылауларды тауып, астын сызады-1Б
Дескриптор: Мәтелдің қатесін түзеп жазады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б
Дескриптор: Кестені толтырады-1Б Сөз таптарын салыстырады-1Б
Дескриптор: Қанатты сөздерді жазады-1Б Шылауды тауып, астын сызады-1Б
Дескриптор: Шылаулармен сөйлем құрайды-1Б Шылауларды ажырата алады-1Б
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Нұр-Сұлтан қаласы туралы суреттер
Оқулық
Қазақстан туралы суреттер
Оқулық
Суреттер
КЕсте
Отан туралы қанатты сөздер
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 125 сабақ. Шылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, сөз бен сөздің арасында келетін шылаулардың мәнін түсінеді, қалай жазылатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасату Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мен туралы жақсы лебізіңе рақмет! Оған дейін әлі біршама уақыт бар. Гүлжан кешке дейін үй жинады. Жаңа тақырып 26-жаттығу «Балалар елін бағындыру» Еңбек, Оқу, Өнер, Кітап, Спорт бұлардың барлығы бала үшін пайдалы. Барлығы да бірінші болуға лайықты. Мәтіндегі негізгі ой: Бала тек ойынмен шектелмей жан-жақты дамуы керек. 27-жаттығу О 28-жаттығу Сұраулық шылаулар өздері қатысты сөздерге сұраулық мағына үстеп, бөлек жазылады 29-жаттығу Мен (бен,пен) – сөз арасында жазылады Да, де,та,те,ма,ме,ба,бе,па,пе-сұраулық мағына үстейді Үшін,туралы,дейін- сөзді толықтырады Қой,ғой,қана,ғанағ-ақ-өтініш,шектеу, даралау мағыналарын үстейді. Үй тапсырмасы 30-жаттығу Жұмбақтағы сөз: Болашақ Болашақ.
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқиды Мәтінді оқып, тапсырмалар ды орындайды Шылауларды қойып жазады Бағанның екі жағын салыстырады Шылауларды салыстырады Үй тапсырмасын алады Әңгіме құрап жазады Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар арқылы бағалау ҚБ:
Дескриптор: Шылаулармен сөйлем құрайды-1Б Шылауларды ажырата алады-1Б Дескриптор: Мәтінді жүргізе оқиды-1Б Бала үшін керекті нәрселерді біледі-1Б Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті шылауды қояды-1Б Сөйлемдерді жазып, шылаулардың астын сыз-1Б ҚБ:
Дескриптор: Шылауларды салыстырады-1Б Олардың ерекшеліктерін атайды-1Б Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1Б Шешуіндегі сөзге әңгіме құрап,жазады-1Б ҚБ:
Смайликтер арқылы сабақ туралы ойларын айтады |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Кесте Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі 121-125сабақтар
қазақ тілі 121-125сабақтар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№121 сабақ. Үстеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтін бойынша өз ойын білдіреді, үстеулермен танысып, оларды мағынасына қарай ажыратады |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Оқу құралдарын түгеледп, сабақты бастау Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді қайталау «Ғарышқа саяхат» бөлімін пысықтау. Сұрақтарға жауап беру Ғарыш туралы білімдерін пысықтау Жаңа тақырып 1.Мәтін астанамыз-Нұр-Сұлтан қаласы туралы. 2.Мәтінді тыңдағанда кәудемді қуаныш сезімі мен мақтаныш биледі. 3.Астананы «болашақтың қаласы» деп атауымыздың себебі-ол болашағы жарқын, өсіп келе жатқан қала.Болашақта бүкіл әлемді таңқалдыратын қала болары даусыз. Азғана,бұрынғы,жаңаша,алда-үстеулер 2-жаттығу Былтыр барған,күндіз оқыды,төмен түсті,кенеттен жауды,алда болатын,жорта жөнелді,жоғары қойды. Ережемен жұмыс ІС-әрекеттің мезгілін, мекенін,сын-қимылын білдіретін сөз табын үстеу дейміз.Олар қашан? Қайда? Қалай? Деген сұрақтарға жауап береді. 3-жаттығу Ребусты ешу. Ж: қазір, алда. Мен ауылға қазір келдім. Ағам алда келе жатыр. 4 Мезгіл (қашан?) тал түсте,күндіз- Түні,ертең,бүгін, Күні бойы Мекен (қайда?) төменде,жоғарыда Алға,артта, Сыртта Сын-қимыл (қалай?) ақырын,тез,әрең, Етпетінен, Жаңаша 6-жаттығу Шығармашылық тапсырма «Үш себет» ойыны Себеттерге атына сай үстеулерді тауып,салады Үй тапсырмасы 5-жаттығу Жұмбақты көшіріп жазу.
|
Сабақта сәттілік тілейді Үй тапсырмасын айтады. Сұраққа жауап береді. Мәтінмен жұмыс жасайды Етістіктермен тіркестіріп жазады Ережемен танысады Ребус шешеді Сәйкестендіреді Үстеу сөздерді табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқиды,мазмұнын айтады-1Б Мәтіннің мазмұны бойынша тапсырмаларды орындайды-1Б Дескриптор: Сөздерді оқиды-1Б Оқыған сөздерді етстіктермен тіркестіріп жазады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Ребустың жауабын табады-1Б Шешуіндегі үстеулерді қатыстырып сөйлем құрайды-1Б Дескриптор: Үстеулер туралы білімі бар-1Б Сәйкестендіру жұмысын жасайды-1Б Дескриптор: Үстеулерді өз себетіне салады-1Б Үстеулерді ажырата алады-1Б
«Бес саусақ «әдісі |
Суреттер Оқулық Нұр-Сұлтан қаласы туралы суреттер Суреттер ЕРеже жазылған плакат Оқулық Суреттер Сызба Себеттер Парақшалар Суреттер Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№122 сабақ. Үстеу |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 – тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар қояды,үстеулерді қатыстырып, сөйлем құрайды,үстеулерді табады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Өткен тақырыпты қайталау Үстеу тақырыбын пысықтау Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып 7-жаттығу. Жұптық жұмыс 1-жұп. Диалог жүргізу 2-жұп.Сұрақтар құрастыру 1.Сенің ойыңша Күнге ұшуға бола ма? 2.Қалай ойлайсың,Күннің беті жанып жатқан от па? 3.Неліктен Нәр Күннің бетіне түнде қонамын деді? 3-жұп. Мағынасын түсіндіру Бүгін,ертең,түнде-мезгіл үстеулер Бүгін ұшсаң, ертең ұшамын, түнде қонамын. 8-жаттығу. Жеке жұмыс.Жазылым Е
Кеш шықсаң, алдыңнан түн шығады.
Сергіту сәті 9-жаттығу. Бұрын-қазір Бүгін-ертең Таң сәріде-кешқұрым Қыстыгүні-жаздыгүні Мен бұрын қалады тұратын едім. Қазір ауылға көшіп келдік. Ауылда таңсәріде ұйқыдан тұрасың.Малды айдайсың. Кешқұрым малды қораға қамайсың. Қыстыгүні малға жем-шөпті көбірек салып, қорада ұстаймыз. Ал жаздыгүні жайылымға шығарып бағамыз. Үй тапсырмасы 10- жаттығу Таңбаға сәйкес әріптердің көмегімен жазылған сөйлем: Бүгінгі күн-ертеңгі тарих 11- жаттығу Сөз таптарына тиісті сөздерді табады
|
Бір-біріне сәттілік тілейді.
Өткен тақырыпты пысықтайды
Мәтінді оқып, сұрақтар дайындайды
Тақтамен, дәптермен жұмыс жасайды
Сөйлем құрап жазады
Үй тапсырмасын алады
Кестемен жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айта отырып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқиды, түсінеді-1Б Пікір білдіруге бағытталған сұрақтар әзірлейді-1Б
Дескриптор: Мақалды оқып.жатқа жазады-1Б Мезгіл үстеулерді тауып, астын сызады, қай сөзбен байланысып тұрғанын көрсетеді-1Б ҚБ:
Дескриптор: Сөздердің сыңарын табады-1Б Олармен сөйлемдер құрап жазады-1Б
Дескриптор: Таңбаға сәйкес әріптерден сөйлем құрайды-1Б Құраған сөйлемді жазады-1Б
Дескриптор: Кестені тиісті сөздермен толтырады-1Б Сөз таптарының ерекшеліктерін біледі-1Б
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Сөздер жазылған парақшалар
Ғарыш туралы суреттер
Суреттер
Тақта
Жұмыс дәптерлері
Суреттер
Таңбалар
Плакат
Кесте
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№123 сабақ. Үстеу |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.5 – үстеуді мағынасына қарай ажырату, етістікпен байланыстырып, сөйлемде қолдану |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі қатені табады,түзетеді, үстеулерді ажыратады, қолданады |
||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Өткен тақырыпты қайталау Үстеу тақырыбын пысықтау Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасы 10- жаттығу Таңбаға сәйкес әріптердің көмегімен жазылған сөйлем: Бүгінгі күн-ертеңгі тарих Жаңа тақырып 12-жаттығу Елордам менің-Астана, қайда? О Сәулетті, зәулім үйлер көп, Көрікті сондай жас қала. Ережемен жұмыс Қайда? Сұрағына жауап болатын үстеулерді мекен үстеулері дейді. Мысалы: жоғары, ілгері, алда, төменде. 13-жаттығу Олар алға озып кетті. Тауда ілгері жүру қиындайды. Төмен қарай сырғанап кеттім. Артта қалғандар қуып жетуін күттік. 14-жаттығу Айбар Нұр-Сұлтан қаласында. Оның мұнда келгеніне көп болған жоқ. Туған жердің қадірін тысқары жүргенде білерсің. Біз жолшыбай кітап дүкеніне кірдік. 15-жаттығу Ербол төрде қаннен –қаперсіз кітап оқып отыр. Оқушылаар кезек-кезек тақпақ айтты. Арай ағылшынша жақсы біледі. Ережемен жұмыс Қалай№ сұрағына жауап беретін үстеулерді сын-қимыл үстеу дейміз.Мысалы: Тез, ақырын, жылдам, шапшаң, жаймен. 16 –жаттығу
Үй тапсырмасы 17 –жаттығу Ақырын жүріп,анық бас, Еңбегің далаға. Ұстаздық қылған жалықпас Үйретуден балаға
|
Бір-біріне сәттілік тілейді.
Өткен тақырыпты пысықтайды
Көшіріп жазып, үстеуді табады
Ережемен танысады
Үстеулерді қатыстырып сөйлем құрайды
Сөйлемдерді көшіріп жазады
Сөйлемнің қатесін түзейді
Ережені оқиды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтаулар айтып отыру
ҚБ:
Дескриптор: Өлеңді тиісті тыныс белгісін қойып ,көшіріп жазады-1Б Үстеуді тауып, сұрақ қояды-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Үстеулерді қатыстырып, сөйлем құрайды-1Б Үстеулерді ажырата алады-1Б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына мекен үстеуді қояды-1Б Сөйлемдерді көшіріп жазады-1Б
Дескриптор: Сөйлемдердің қатесін түзейді-1Б
ҚБ:
ДЕскриптор: Үстеулерді оқиды-1Б Үстеулерді мағынасына қарай топтайды-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй аралы» әдісі |
Шаттық шеңбері
Оқулық
Суреттер
Астана туралы суреттер
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Суреттер
Нұр-Сұлтан туралы суреттер
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Кесте
Суреттер
Кері байланыс парағы |
|||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 124 сабақ. Шылау |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды, шылау туралы түсінік алады |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасату Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 17 –жаттығу Ақырын жүріп,анық бас, Еңбегің далаға. Ұстаздық қылған жалықпас Үйретуден балаға Жаңа сабақ 19-жаттығу Мәтінді рөлге бөліп оқыту Мәтін бала Шыңғыс туралы. Мәтіннің аты: Бала қиялы туралы 20-жаттығу Мен де осылай ұша алсам ғой! Көке, сізге бірдеңе айтайын ба? Де, ғой, ба.- шылаулыр. Жеке тұрғанда мағынасы жоқ. 21- жаттығу Барлығы-Қазақстаным! С С Ж Жапанда жүрген киік те.
Тау шыңы, теңіз айдыны, Қырларың, әнші құстарың, Бақытым менің-барлығы, Барлығы-Қазақстаным! Шылаулар жеке тұрғанда мағына бере алмайды 22-жаттығу Бірлігі жоқ ел тозады, Бірлігі күшті ел озады. 23-жаттығу
24-жаттығу
О
Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мен туралы жақсы лебізіңе рақмет! Оған дейін әлі біршама уақыт бар. Гүлжан кешке дейін үй жинады.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінді рөлмен оқиды
Көшіріп жазады
Өлеңді жатқа жазады
Мәтелді жазады
КЕстені толтырады
Сөзді жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді рөлге бөліп оқиды-1Б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1Б
Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады-1Б Шылаудың мағынасы жоғын біледі-1Б
Дескриптор: Өлеңді жатқа, есту бойынша жазады-1б Шылауларды тауып, астын сызады-1Б
Дескриптор: Мәтелдің қатесін түзеп жазады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б
Дескриптор: Кестені толтырады-1Б Сөз таптарын салыстырады-1Б
Дескриптор: Қанатты сөздерді жазады-1Б Шылауды тауып, астын сызады-1Б
Дескриптор: Шылаулармен сөйлем құрайды-1Б Шылауларды ажырата алады-1Б
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Нұр-Сұлтан қаласы туралы суреттер
Оқулық
Қазақстан туралы суреттер
Оқулық
Суреттер
КЕсте
Отан туралы қанатты сөздер
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 125 сабақ. Шылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, сөз бен сөздің арасында келетін шылаулардың мәнін түсінеді, қалай жазылатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасату Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мен туралы жақсы лебізіңе рақмет! Оған дейін әлі біршама уақыт бар. Гүлжан кешке дейін үй жинады. Жаңа тақырып 26-жаттығу «Балалар елін бағындыру» Еңбек, Оқу, Өнер, Кітап, Спорт бұлардың барлығы бала үшін пайдалы. Барлығы да бірінші болуға лайықты. Мәтіндегі негізгі ой: Бала тек ойынмен шектелмей жан-жақты дамуы керек. 27-жаттығу О 28-жаттығу Сұраулық шылаулар өздері қатысты сөздерге сұраулық мағына үстеп, бөлек жазылады 29-жаттығу Мен (бен,пен) – сөз арасында жазылады Да, де,та,те,ма,ме,ба,бе,па,пе-сұраулық мағына үстейді Үшін,туралы,дейін- сөзді толықтырады Қой,ғой,қана,ғанағ-ақ-өтініш,шектеу, даралау мағыналарын үстейді. Үй тапсырмасы 30-жаттығу Жұмбақтағы сөз: Болашақ Болашақ.
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқиды Мәтінді оқып, тапсырмалар ды орындайды Шылауларды қойып жазады Бағанның екі жағын салыстырады Шылауларды салыстырады Үй тапсырмасын алады Әңгіме құрап жазады Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар арқылы бағалау ҚБ:
Дескриптор: Шылаулармен сөйлем құрайды-1Б Шылауларды ажырата алады-1Б Дескриптор: Мәтінді жүргізе оқиды-1Б Бала үшін керекті нәрселерді біледі-1Б Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті шылауды қояды-1Б Сөйлемдерді жазып, шылаулардың астын сыз-1Б ҚБ:
Дескриптор: Шылауларды салыстырады-1Б Олардың ерекшеліктерін атайды-1Б Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1Б Шешуіндегі сөзге әңгіме құрап,жазады-1Б ҚБ:
Смайликтер арқылы сабақ туралы ойларын айтады |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Кесте Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз
-жаттығу






























