Білім беру ұйымының
атауы
|
|
|
Пәні:
|
Қазақ
тілі
|
|
Бөлім:
|
Саяхат
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
|
Күні:
|
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№125
сабақ. Сан есім
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
|
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған
сұрақтар құрастыру және жауап беру
2.3.7.1
сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс
белгілерін ( нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі )
қою
|
|
Сабақтың мақсаты
|
мәтін мазмұнын анықтауға
бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
береді
сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс
белгілерін ( нүкте, сұрақ белгісі, леп
белгісі ) қояды
|
|
Құндылықтар
|
Талап: ізденімпаз,жасампаз
ұрпақ
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
17-жаттығу
Жұмбақты
оқып,шешуін тап.
Адам
көтерген көк ала шатыр,
Қалқып
келе жатыр.
(парашют)
Сын есімді тап. Дара,күрделі
екенін айт
|
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
|
ҚБ: «Лейс әдісі»
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Жұмбақтың шешуін
табады-1б
Сан есімді
табады-1б
|
|
|
Сабақтың
ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
Фс
тапсырма
18-жаттығу
Мәтінді
түсініп оқы.
Саяхатқа
шығу «туризм» дегенді білдіреді. Нағыз туристер саяхатта жүргенде
демалып қана қоймайды. Саяха жасаған жерлері жайында егжей-тегжейлі
білуге талпынады.
Саяхатшылар-табиғаттың нағыз жанашыр
қорғаушылары. Олар ағаштарды кеспейді. От жақпайды. Жас шыбықтарды
сындырмайды. Қайта табиғат зиянкестерімен күрес
жүргізеді.
Екінші,үшінші сынып оқушылары мұғалімдерімен
бірге 8-10 км аспайтын,бір күндік жорықтарға
шығады.
Мәтін
мазмұны бойынша сұрақ құрастыр,жауап бер.
-
Туризм деген не?
-
Саяхатшылар қандай болады?
-
2-3 сыныптар саяхатқа шыға ма?
Саяхатшыларды неліктен табиғат жанашыры
дейді?
Өзің
саяхаттауды ұнатасың ба?
ЕБҚ
Мәтіннен
қанша? Неше? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді
тап
|
Мәтінмен жұмыс
жасайды
Сұрақтарға жауап
береді
Жеке жұмыс
жасайды
|
Дескриптор:
Мәтінді түсініп
оқиды-1б
Мәтін мазмұны бойынша сұрақ
құрастырады-1б
Сұраққа жауап
береді-1б
Сан есімдерді
табады-1б
Тамаша!
|
Оқулық
Оқулық
Плакат
|
|
|
19-жаттығу
Мәтінді
тиісті тыныс белгісін қойып,көшіріп жаз.
Саяхат
адамды жақсы әдетке баулиды. Ол қиындықтарды жеңуге үйретеді.
Сондықтан бір күндік саяхатқа шығып тұрған
дұрыс.
Сан
есімдердің астын сыз.
|
Дәптермен
жұмыс
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Тиісті тыныс белгісін
қойып,көшіріп
жазады-1б
Сан есімдердің астын
сызады-1б
|
Дәптер
Оқулық
|
|
|
20-жаттығу
Суреттерге
қарап, қай қалаға саяхатқа шығатыныңды болжа.
Астанаға
саяхатқа шығамыз.
«Астанамызға саяхат» тақырыбында әңгіме
құрастырып айт.
Астана
қаласына жеті күнге бардық. Саяхатқа шығу үшін. Біз бірінші күні
қаланы араладық. Екінші және үшінші күндері «Бәйтерек,Хан шатырын»
көруге бардық.
Әңгімеңде
қанша? неше? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді
пайдалан.
|
Сурет бойынша әңгіме
құрайды
|
Дескриптор:
«Астанаға саяхат»
тақырыбында әңгімелейді-1б
Әңгімеден сан
есімдерді табады-1б
|
|
|
|
21-жаттығу
Мақалды
көркем жаз.
Жеті
жұрттың тілін біл,
Жеті түрлі
білім біл.
Сан
есімдерді тап,олардың қай сөзбен байланысып тұрғанын
анықта.
ЕҚБ
Астана
қаласы туралы эссе жаз.
|
Мақалды көркем
жазады
Жеке жұмыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мақалды көркем
жазады-1б
Сан есімнің қай
сөзбен байла-нысып тұрға-нын айтады
-1
|
Оқулық
Дәптер
|
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
Үйге
тапсырма
22-жаттығу
Ойлан
тап.
Сан
есімдерді теріп жаз.
Бірі,екінші, екеуін
Кері
байланыс
|
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сан есімдерді теріп
жазады-1б
«Данышпан үкі»
әдісі
|
Оқулық
Кері байланыс
тақтасы
|
|