Қазақ тілі 76 сабақ
|
Сынып |
2 |
|
|
Өтілген күні |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбір мен қосымша |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетужəне құраған сөйлемін толықтыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- түбір мен қосымшаны ажыратады. -тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады. -қателерді түзетіп, жазады. |
Білу, түсіну Қолдану Талдау |
|
Ұлттық құндылықтар |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
«Пазл» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіреді. Пазл бөліктерін таратады. Әр бөліктегі сөздің түбірі мен қосымшасын айтуды тапсырады. Құрастырылған суреттер арқылы топқа бөледі. 1 топ: Шаңғышылар тобы 2 топ: Конькишілер тобы 3 топ: Хокейшілер тобы |
Балалар пазл бөліктерін алып, сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады. Суреттің бөлігін топтарға апарып, құрастырады. Қай топқа сәйкес келсе сол топқа жайғасады. |
Тамаша! Керемет! Мәреге топ болып, жарысатынын хабарлайды. |
Слайд Сөздер Сурет бөліктері |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы
|
Тыңдалым мен айтылым Жұптық жұмыс Ойлау дағдысы: қолдану Әдіс: «Джигсо» 49жаттығу. Сөйлемдерді көшіртіп, түбір сөздерді таптырады. Түбір сөздер: жиі, бала. Себебін сұрайды. Оқылым мен жазылым. ТЖ Ойлау дағдысы: талдау Әдіс: «Коллаж-әңгіме» 50жаттығу жазбаша орындалады. «Сырғанақта» тақырыбына тірек сөздердің көмегімен əңгіме құрастыруды тапсырады. Басқа топтардың жұмыстарымен танысу үшін сынып қабырғасына ілуді ұсынады. Сергіту сәтін жасатады. «Көңілді күн» әнін айтып, сергіту сәтін жасатады. Жазылым. ЖЖ Ойлау дағдысы: жинақтау «Кім зерек?» әдісі арқылы 51 жаттығу Қатесін тауып, түзетуді, көшіріп, қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратуды тапсырады. |
Оқулықта берілген сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады. Түбір сөздерді табады. Әр топ джигсо әдісімен бір-бір сөйлемді талдайды. Жұмыстарын топта жариялап, түсіндіріп, дəлелдер келтіреді. Оқушыларға түрлі түсті суреттері бар журналдар береді.Олар журналдардан «Сырға- нақта» тақырыбына сəйкес суреттерді қиып алып, флипчартқа жабыстырып, əңгіме құрастырады. Жұмыстарын сынып қабырғаларына іліп, басқа топтарға оқып береді. Сергіту сәтін жасайды. Өлеңді көшіріп, қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады. |
Бағалау критерийі: Түбір мен қосымшаны ажыратады .Дескриптор: – сөйлемдерді қатесіз көшіреді. -түбір сөздерді табады. ҚБ: мәреге 2 қадам Бағалау критерийі тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады. Дескриптор -тірек сөздерден коллаж-әңгіме құрастырады -топтарға оқып береді. ҚБ: мәреге 2 қадам Дескриптор: -қатені түзетеді. -түбір мен қосымшаны ажыратады. ҚБ: мәреге 6 қадам |
Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл
|
||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы
|
Кері байланыс. Сараптау «4+3+2+1» әдісі 1.Мен үйренген төрт мəлімет 2. Мен білген үш мəлімет 3. Мен көбірек білгім келетін мәлімет 4. Есте сақтау керек бір мəлімет Үйге 52 жаттығу, 25 бет Рефлексия. «Жеңімпаздар медальоны» әдісі |
Сабақтан алған мәліметтерді сараптайды Үйге 52 жаттығуды жазып алады Өзінің әрекетіне баға береді. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері. |
*** Төрт мәлімет кестесі
|


|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 2 сынып 73 сабақ
Қазақ тілі 2 сынып 73 сабақ
Қазақ тілі 76 сабақ
|
Сынып |
2 |
|
|
Өтілген күні |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбір мен қосымша |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетужəне құраған сөйлемін толықтыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- түбір мен қосымшаны ажыратады. -тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады. -қателерді түзетіп, жазады. |
Білу, түсіну Қолдану Талдау |
|
Ұлттық құндылықтар |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
«Пазл» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіреді. Пазл бөліктерін таратады. Әр бөліктегі сөздің түбірі мен қосымшасын айтуды тапсырады. Құрастырылған суреттер арқылы топқа бөледі. 1 топ: Шаңғышылар тобы 2 топ: Конькишілер тобы 3 топ: Хокейшілер тобы |
Балалар пазл бөліктерін алып, сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады. Суреттің бөлігін топтарға апарып, құрастырады. Қай топқа сәйкес келсе сол топқа жайғасады. |
Тамаша! Керемет! Мәреге топ болып, жарысатынын хабарлайды. |
Слайд Сөздер Сурет бөліктері |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы
|
Тыңдалым мен айтылым Жұптық жұмыс Ойлау дағдысы: қолдану Әдіс: «Джигсо» 49жаттығу. Сөйлемдерді көшіртіп, түбір сөздерді таптырады. Түбір сөздер: жиі, бала. Себебін сұрайды. Оқылым мен жазылым. ТЖ Ойлау дағдысы: талдау Әдіс: «Коллаж-әңгіме» 50жаттығу жазбаша орындалады. «Сырғанақта» тақырыбына тірек сөздердің көмегімен əңгіме құрастыруды тапсырады. Басқа топтардың жұмыстарымен танысу үшін сынып қабырғасына ілуді ұсынады. Сергіту сәтін жасатады. «Көңілді күн» әнін айтып, сергіту сәтін жасатады. Жазылым. ЖЖ Ойлау дағдысы: жинақтау «Кім зерек?» әдісі арқылы 51 жаттығу Қатесін тауып, түзетуді, көшіріп, қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратуды тапсырады. |
Оқулықта берілген сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады. Түбір сөздерді табады. Әр топ джигсо әдісімен бір-бір сөйлемді талдайды. Жұмыстарын топта жариялап, түсіндіріп, дəлелдер келтіреді. Оқушыларға түрлі түсті суреттері бар журналдар береді.Олар журналдардан «Сырға- нақта» тақырыбына сəйкес суреттерді қиып алып, флипчартқа жабыстырып, əңгіме құрастырады. Жұмыстарын сынып қабырғаларына іліп, басқа топтарға оқып береді. Сергіту сәтін жасайды. Өлеңді көшіріп, қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады. |
Бағалау критерийі: Түбір мен қосымшаны ажыратады .Дескриптор: – сөйлемдерді қатесіз көшіреді. -түбір сөздерді табады. ҚБ: мәреге 2 қадам Бағалау критерийі тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады. Дескриптор -тірек сөздерден коллаж-әңгіме құрастырады -топтарға оқып береді. ҚБ: мәреге 2 қадам Дескриптор: -қатені түзетеді. -түбір мен қосымшаны ажыратады. ҚБ: мәреге 6 қадам |
Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл
|
||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы
|
Кері байланыс. Сараптау «4+3+2+1» әдісі 1.Мен үйренген төрт мəлімет 2. Мен білген үш мəлімет 3. Мен көбірек білгім келетін мәлімет 4. Есте сақтау керек бір мəлімет Үйге 52 жаттығу, 25 бет Рефлексия. «Жеңімпаздар медальоны» әдісі |
Сабақтан алған мәліметтерді сараптайды Үйге 52 жаттығуды жазып алады Өзінің әрекетіне баға береді. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері. |
*** Төрт мәлімет кестесі
|


|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
![]()
шағым қалдыра аласыз















