Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мәтін дегеніміз не?
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектеп бұл менің мұғалімдерім мен сыныптастарым Мәтін дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды, әріптердің емлесін сақтап жаза алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Кейбір оқушылар: дыбыстардың өзгеруіне талдау жасап, қорытынды шығарады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау жұмбақ шешу арқылы жүреді: Көмірде бар, Өмірде жоқ. Көгімде бар, Сағымда жоқ. (К) Гүлде бар, Жемісте жоқ. Егісте бар, Жазықта жоқ.(Г)
–Жаңағы жұмбақ шешуіндегі дыбыстарды және өткен тақырыпты еске түсіріп бүгінгі сабағымызда немен шұғылданатынымызды тауып көр. |
Жақсы тілек айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 2 мин 18 мин |
(Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүреді. 36-жаттығу. Кестедегі сөздерді оқы. Екі бағандағы сөздерді салыстыр. Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г-ге өзгергенін айтып бер. Өз пікіріңді ережемен салыстырып көр. 37-жаттығу. Мәтінді оқы. Сұраққа жауап бер: -Мәтінде кім туралы айтылған?. -Қожа туралы тағы не білесің? -Мәтінге ат қой. Дескриптор: - Кестедегі сөздерді салыстырады. - Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді. -Мәтінге ат қояды.. Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: -Мәтіндегі қарамен жазылған сөздердің жазылуындағы өзгерістерге назар аудар. Оның себебі неде? қорытынды шығар. Сергіту сәті: Оңға, оңға түзу тұр, Солға, солға түзу тұр. Артқа қарай бір адым Алдыға қарай бір адым Жоғары төмен қарайық Орнымызды табайық. (Ұ) 2- тапсырмада «Назар аудар!» айдарындағы өмірбаян сөзінің мағынасын түсіндіру және дәптермен жұмыс жүзеге асады. 38-жаттығу. Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерді салыстыр. К дыбысының г-ге өзгеру себебін түсіндір. Дескриптор: - Сөйлемдерді көшіріп жазады. -Сұрақтарға жауап береді. |
- Кестедегі сөздерді салыстырады. - Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтайды.
Өлеңді дауыстап айтып, сәйкес қимыл жасайды. - Сөйлемдерді көшіріп жазады. -Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
|
Оқулық Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. |
Сабаққа рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 2 сынып ҚМЖ
Қазақ тілі 2 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мәтін дегеніміз не?
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектеп бұл менің мұғалімдерім мен сыныптастарым Мәтін дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды, әріптердің емлесін сақтап жаза алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Кейбір оқушылар: дыбыстардың өзгеруіне талдау жасап, қорытынды шығарады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау жұмбақ шешу арқылы жүреді: Көмірде бар, Өмірде жоқ. Көгімде бар, Сағымда жоқ. (К) Гүлде бар, Жемісте жоқ. Егісте бар, Жазықта жоқ.(Г)
–Жаңағы жұмбақ шешуіндегі дыбыстарды және өткен тақырыпты еске түсіріп бүгінгі сабағымызда немен шұғылданатынымызды тауып көр. |
Жақсы тілек айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 2 мин 18 мин |
(Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүреді. 36-жаттығу. Кестедегі сөздерді оқы. Екі бағандағы сөздерді салыстыр. Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г-ге өзгергенін айтып бер. Өз пікіріңді ережемен салыстырып көр. 37-жаттығу. Мәтінді оқы. Сұраққа жауап бер: -Мәтінде кім туралы айтылған?. -Қожа туралы тағы не білесің? -Мәтінге ат қой. Дескриптор: - Кестедегі сөздерді салыстырады. - Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді. -Мәтінге ат қояды.. Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: -Мәтіндегі қарамен жазылған сөздердің жазылуындағы өзгерістерге назар аудар. Оның себебі неде? қорытынды шығар. Сергіту сәті: Оңға, оңға түзу тұр, Солға, солға түзу тұр. Артқа қарай бір адым Алдыға қарай бір адым Жоғары төмен қарайық Орнымызды табайық. (Ұ) 2- тапсырмада «Назар аудар!» айдарындағы өмірбаян сөзінің мағынасын түсіндіру және дәптермен жұмыс жүзеге асады. 38-жаттығу. Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерді салыстыр. К дыбысының г-ге өзгеру себебін түсіндір. Дескриптор: - Сөйлемдерді көшіріп жазады. -Сұрақтарға жауап береді. |
- Кестедегі сөздерді салыстырады. - Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтайды.
Өлеңді дауыстап айтып, сәйкес қимыл жасайды. - Сөйлемдерді көшіріп жазады. -Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
|
Оқулық Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. |
Сабаққа рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













