|
Білім беру ұйымының атауы |
“Майлан ауылының Балабек Жахин атындағы ЖОББМ” КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Шушакова |
|||||
|
Күні: |
19.02.25 ж. |
|||||
|
Сынып: 2 “А” |
Қатысқандар саны: 17 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Бьтимс Сабақтың тақырыбы: |
№89 сабақ. Зат есім 19-22 жаттығулар. Тұсау кесу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мəтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерге сұрақ қою арқылы зат есімді табады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Бағалау Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Жақсы көңіл- күй сыйлау Нейрожаттығу жасау Мақсаты: оқушылардың сабақта зейініі тұрақтандырып, есте сақтау қабілетін арттыру Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 47-бет, 17-жаттығу Бесік жырын айту –Қандай сөз таптарын білеміз? –Зат есім дегеніміз қандай сөз табы? –Зат есімге қандай сұрақтар қояды? –Кім сұрағын қай кезде қолданамыз? –Не сұрағын қай кезде қолданамыз? Жаңа тақырып: 19-жаттығу Мəтінді тыңдату. “Стоп” әдісі арқылы Мәтінді түсініп оқы. Өзіңнің тұсауыңды кім кескенін естідің бе? Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. 20-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз. Зат есімдерді тауып, түбірі мен қосымшасына ажырат. Тұсау кесу- бала тәй-тәй басқанда жасалатын дәстүр. Баланың тұсауын ала жіппен кеседі. Талда: Баланың, тұсауын,жіппен “Биле,биле” видео арқылы жаттығу Топпен жұмыс:
Зат есімдерді тауып, оларға сұрақ қой.
“Жаңбыр тамшылары” әдісі арқылы қорыту. Зат есімдерді топтастыр Үй тапсырмасы 22-жаттығу Көркем жаз. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, қай сөз табы екенін анықта. Әр топтағы оқушылардың жинаған балдары бойынша бағалау Кері байланыс “Бәләм қоржыны” асықтар арқылы
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Топпен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Жинаған балдарын айтады Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңді жатқа айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойыншақарамен жазылған сөздерге сұрақтар қояды-1б Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Зат есімдерді тауып, түбірі мен қосымшасына ажыратады -1б Жарайсыңдар! Керемет! Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! Дескриптор: Сөздерге сұрақ қойып, топтастырады-1б Дескриптор: Мәтінді көркем жазады-1б. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, қай сөз табы екенін анықтайды-1б |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері https://youtu.be/kHnJyUAuupE?si=00bMm0gNDdXnNbpp Қимылдар флипчарт Таратпа материал Тақтада көрнекілі Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 2 сынып Зат есім. "Тұсау кесу"
Қазақ тілі 2 сынып Зат есім. "Тұсау кесу"
|
Білім беру ұйымының атауы |
“Майлан ауылының Балабек Жахин атындағы ЖОББМ” КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Шушакова |
|||||
|
Күні: |
19.02.25 ж. |
|||||
|
Сынып: 2 “А” |
Қатысқандар саны: 17 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Бьтимс Сабақтың тақырыбы: |
№89 сабақ. Зат есім 19-22 жаттығулар. Тұсау кесу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.3 сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мəтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерге сұрақ қою арқылы зат есімді табады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Бағалау Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Жақсы көңіл- күй сыйлау Нейрожаттығу жасау Мақсаты: оқушылардың сабақта зейініі тұрақтандырып, есте сақтау қабілетін арттыру Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 47-бет, 17-жаттығу Бесік жырын айту –Қандай сөз таптарын білеміз? –Зат есім дегеніміз қандай сөз табы? –Зат есімге қандай сұрақтар қояды? –Кім сұрағын қай кезде қолданамыз? –Не сұрағын қай кезде қолданамыз? Жаңа тақырып: 19-жаттығу Мəтінді тыңдату. “Стоп” әдісі арқылы Мәтінді түсініп оқы. Өзіңнің тұсауыңды кім кескенін естідің бе? Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. 20-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз. Зат есімдерді тауып, түбірі мен қосымшасына ажырат. Тұсау кесу- бала тәй-тәй басқанда жасалатын дәстүр. Баланың тұсауын ала жіппен кеседі. Талда: Баланың, тұсауын,жіппен “Биле,биле” видео арқылы жаттығу Топпен жұмыс:
Зат есімдерді тауып, оларға сұрақ қой.
“Жаңбыр тамшылары” әдісі арқылы қорыту. Зат есімдерді топтастыр Үй тапсырмасы 22-жаттығу Көркем жаз. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, қай сөз табы екенін анықта. Әр топтағы оқушылардың жинаған балдары бойынша бағалау Кері байланыс “Бәләм қоржыны” асықтар арқылы
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Топпен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Жинаған балдарын айтады Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңді жатқа айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұны бойыншақарамен жазылған сөздерге сұрақтар қояды-1б Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Зат есімдерді тауып, түбірі мен қосымшасына ажыратады -1б Жарайсыңдар! Керемет! Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! Дескриптор: Сөздерге сұрақ қойып, топтастырады-1б Дескриптор: Мәтінді көркем жазады-1б. Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, қай сөз табы екенін анықтайды-1б |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері https://youtu.be/kHnJyUAuupE?si=00bMm0gNDdXnNbpp Қимылдар флипчарт Таратпа материал Тақтада көрнекілі Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз














