|
Бөлім |
Су –тіршілік көзі |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып:3 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды сын есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табады, негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтайды. Оқушылардың басым бөлігі: мәтінді тыңдап,сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар: берілген негізгі және туынды сын есімдерді салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын табады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- мәтінді тыңдап,сұрақтарға жауап береді - берілген негізгі және туынды сын есімдерді салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын табады |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7минут |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Су –тіршілік көзі дегенді қалай түсінесің пікір бөліс. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Өз пікірін білдіреді. |
1балл «Басбармақ» әдісі |
Оқу лық 68 бет Су туралы суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 14минут 13минут |
1-тапсырма. Мәтінді тыңда.Сұрақтарға жауап бер.Кестені толтыр. 1.Балалар қай жерде ойнады? 2.Балалар ойнаған алаңда бұрын не болған? 3.Мұрат бастауды қандай белгілеріне қарап тапты? 4.Мұраттың бастауды табуына оның қандай қасиеттері көмектесті? 5.Бұлақ суының адамға қандай пайдасы бар? Мәтіндегі сын есімдерді тап. Дескриптор: - кестедегі бірінші сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл) - кестедегі екінші сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл) - кестедегі үшінші сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл) - кестедегі төртінші сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл) - кестедегі бесінші сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл) - мәтіндегі сын есімдерді табады.(1балл) 2-тапсырма Берілген негізгі және туынды сын есімдерді салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын тап. Дескриптор: - берілген негізгі және туынды сын есімдерді салыстырады(1балл) - берілген негізгі және туынды сын есімдердің ұқсастығын табады(1балл) - берілген негізгі және туынды сын есімдердің айырмашылығын анықтайды (1балл) |
Мәтінді тыңдап,кестедегі сұрақтарға жауап жазады.
Берілген негізгі және туынды сын есімдерді салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын табады. |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл ҚБ: 1балл 1балл 1балл Барлығы10балл |
Оқу лық 1-жат 69 бет Оқу лық 3 -жат 69 бет |
||
|
Сабақтың аяғы 6минут |
«Сұрақ –жауап» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге: 4-жаттығу, 71 бет |
Сұрақтарға жауап береді
|
«Басбар-мақ» әдісі |
|
||
Сұрақтарға жауап бер.Кестені толтыр.
|
№ |
Сұрақтар |
жауаптар |
|
1. |
Балалар қай жерде ойнады? |
|
|
2. |
Балалар ойнаған алаңда бұрын не болған? |
|
|
3. |
Мұрат бастауды қандай белгілеріне қарап тапты? |
|
|
4. |
Мұраттың бастауды табуына оның қандай қасиеттері көмектесті? |
|
|
5. |
Бұлақ суының адамға қандай пайдасы бар? |
|
|
Бөлім |
Су –тіршілік көзі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:3 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды сын есім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтайды, жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді. Оқушылардың басым бөлігі: мақалдың қатесін түзеп жазады,берілген сын есімдерді негізгі,туынды екенін ажыратады. Кейбір оқушылар: берілген сын есімдерді кестеге дұрыс орналастырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- мақалдың қатесін түзеп жазады,берілген сын есімдерді негізгі,туынды екенін ажыратады. - берілген сын есімдерді кестеге дұрыс орналастырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7минут |
Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 71бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Қызығушылықты ояту Өлеңді суреттердің көмегімен оқы. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Өлеңді суреттердің көмегімен оқиды. |
1балл «Басбармақ» әдісі |
Оқу Лық 5-жат 71 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 14минут 13минут |
1-тапсырма.
Мақалды қатесіз түзеп
жаз.сын есімдерді тап.Олардың негізгі,ту Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Су –тіршілік
көзі
Педагогтің аты -
жөні
Күні
Сынып:3
«»
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Пәні
Қазақ
тілі
Сабақтың
тақырыбы
Негізгі және
туынды сын есім
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан
есім, етістік) табу;
3.4.2.4 негізгі, туынды
зат есім/сын есім/етістікті анықтау.
Сабақтың
мақсаты Барлық оқушылар:
сөйлемнен
сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табады,
негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті
анықтайды.
Оқушылардың басым
бөлігі: мәтінді
тыңдап,сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар: берілген негізгі және туынды сын есімдерді
салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын
табады
Бағалау
критерийлері
- мәтінді
тыңдап,сұрақтарға жауап береді - берілген негізгі және
туынды сын есімдерді салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын
табады
Сабақтың кезеңі
/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 7минут Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
таныстырады
Су –тіршілік көзі
дегенді қалай түсінесің пікір бөліс. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады
Өз пікірін
білдіреді. 1балл
«Басбармақ»
әдісі Оқу лық 68 бет
Су туралы
суреттер Сабақтың ортасы 14минут 13минут
1-тапсырма.
Мәтінді
тыңда.Сұрақтарға жауап бер.Кестені
толтыр.
1.Балалар қай жерде
ойнады?
2.Балалар ойнаған
алаңда бұрын не болған?
3.Мұрат бастауды қандай
белгілеріне қарап тапты?
4.Мұраттың бастауды
табуына оның қандай қасиеттері
көмектесті?
5.Бұлақ суының адамға
қандай пайдасы бар?
Мәтіндегі сын есімдерді
тап.
Дескриптор:
- кестедегі бірінші
сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл)
- кестедегі екінші
сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл)
- кестедегі үшінші
сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл)
- кестедегі төртінші
сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл)
- кестедегі бесінші
сұраққа дұрыс жауап жазады(1балл)
- мәтіндегі сын
есімдерді табады.(1балл)
2-тапсырма
Берілген негізгі және
туынды сын есімдерді салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын
тап.
Дескриптор:
- берілген негізгі және
туынды сын есімдерді
салыстырады(1балл)
- берілген негізгі және
туынды сын есімдердің ұқсастығын
табады(1балл) - берілген негізгі және
туынды сын есімдердің айырмашылығын анықтайды
(1балл)
Мәтінді
тыңдап,кестедегі сұрақтарға жауап
жазады.
Берілген негізгі және
туынды сын есімдерді салыстырып,олардың ұқсастығы мен айырмашылығын
табады. ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл ҚБ: 1балл 1балл 1балл
Барлығы10балл Оқу лық 1-жат 69 бет Оқу лық 3 -жат 69 бет Сабақтың аяғы
6минут
«Сұрақ –жауап»
әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты
болды?
Үйге: 4-жаттығу, 71
бет Сұрақтарға жауап береді
«Басбар-мақ»
әдісі
Сұрақтарға жауап
бер.Кестені толтыр. №
Сұрақтар
жауаптар
1.
Балалар қай жерде
ойнады?
2.
Балалар ойнаған алаңда
бұрын не болған?
3.
Мұрат бастауды қандай
белгілеріне қарап тапты?
4.
Мұраттың бастауды
табуына оның қандай қасиеттері
көмектесті?
5.
Бұлақ суының адамға
қандай пайдасы бар?
Бөлім
Су –тіршілік
көзі
Педагогтің аты -
жөні
Күні
Сынып:3
«»
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Пәні
Қазақ
тілі
Сабақтың
тақырыбы
Негізгі және
туынды сын есім
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті
анықтау;
3.3.5.1 жіберілген
пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық
қателерді мұғалімнің көмегімен тауып,
түзету.
Сабақтың
мақсаты Барлық оқушылар:
негізгі,
туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтайды, жіберілген
пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық
қателерді мұғалімнің көмегімен тауып,
түзетеді.
Оқушылардың басым
бөлігі: мақалдың қатесін түзеп
жазады,берілген сын есімдерді негізгі,туынды екенін
ажыратады. Кейбір оқушылар: берілген сын есімдерді кестеге дұрыс
орналастырады
Бағалау
критерийлері
- мақалдың қатесін
түзеп жазады,берілген сын есімдерді негізгі,туынды екенін
ажыратады. - берілген сын
есімдерді кестеге дұрыс
орналастырады
Сабақтың кезеңі
/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 7минут Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу 71бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
таныстырады Қызығушылықты
ояту
Өлеңді суреттердің
көмегімен оқы. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады
Өлеңді суреттердің
көмегімен оқиды. 1балл
«Басбармақ»
әдісі Оқу Лық 5-жат
71
бет Сабақтың ортасы 14минут 13минут
1-тапсырма.
Мақалды қатесіз түзеп
жаз.сын есімдерді тап.Олардың негізгі,ту | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













