|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
В дыбысы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; 3.4.1.1 э,ф,в,ц əріптері бар сөздерді сауатты жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап береді және в əріптері бар сөздерді сауатты жазады Велосипед суретіндегі тірек сөздермен сипаттау мәтінін құрастырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Ұйымдастыру Психологиялық дайындық Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Табыс тілеп көзбенен Жаңа білім алуға Алға қадам бастаймыз. |
Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын сұрау 19-жаттығу. «Шынықсаң, шымыр боласың» эстафета жарысына құттықтау сөз дайында. Ол үшін келесі беттегі сурет пен сызбаны пайдалан.
Э дыбысынан келетін сөздерді жаз.
э Жаңа сабақ тақырыбын ашу
|
Үй жұмысын тексертеді. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1. Үй жұмысын тексертеді. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 8 минут 7 минут 2 минут 4 минут 8 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. 20- жаттығу. Мәтінді оқы
1. Велосипед сөзі қандай ұғымды білдіреді? 3. Велосипедтің қоршаған ортаға әсері? 4. Велосипедтің пайдасы қандай?
Жұптық жұмыс
Велосипед қоршаған ортаға мүлдем қауіпті емес. Өйткені, басқа көліктер сияқты зиянды газдарды шығармайды. Оны көлік ретінде таңдауымыз экологияны жақсартуға қосқан үлесіміз болып саналады. Велосипед тебу - денсаулықты жақсартады. Әсіресе адамның жүрек-тамыр, дене бұлшық еттеріне пайдасы орасан зор.
21-жаттығу.Мәтіннен в әрпі бар сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жаса. Велосипед,автомобиль,трамвай,автобус Велосипед - 9 әріп, 9 дыбыс, 4 буын, 4 дауысты, 5 дауыссыз. В – ұяң дауыссыз дыбыс Е – жіңішке дауысты дыбыс Л – үнді дауыссыз дыбыс О – жуан дауысты дыбыс С – қатаң дауыссыз дыбыс И – жіңішке дауысты дыбыс П – қатаң дауыссыз дыбыс Е – жіңішке дауысты дыбыс Д – ұяң дауыссыз дыбыс
Сергіту сәті Нейрожаттығу
23-жаттығу.Ойлан, тап.
Велосипед - екі дөңгелекті, көлемі шағын, түрі әдемі, көк түсті, пайдасы көп. Аяқ бұлшықеттеріңді жаттықтырып, шымыр қылады. |
Мәтінді оқиды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. Мәтіндегі в дыбысы бар сөздерді тауып, бұл дыбыстың ай-тылу ерекшелігін байқайды. «Велосипед – пайдалы көлік» тақырыбында өз ойымен бөліседі.
Мәтіннен в әрпі бар сөздерді теріп жазып, оларға дыбыстық талдау жасайды.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.
Жоғарыдағы берілген
велосипед суретіндегі Велосипед суретіндегі тірек сөздер мен сипаттау мәтінін құрастырады. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: 1. Мәтінді оқиды. 2.Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. 2.Мәтіндегі в дыбысы бар сөздерді тауып, бұл дыбыстың ай-тылу ерекшелігін байқайды. 3.«Велосипед – пайдалы көлік» тақырыбында өз ойымен бөліседі. Дескриптор 1. Мәтіннен в әрпі бар сөздерді теріп жазады. 2.Оларға дыбыстық талдау жасайды.
Дескриптор
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні: Қазақ
тілі Бөлім: Жақсыдан үйрен, жаманнан
жирен Педагогтің
аты-жөні: Күні: 11.10.2023 Сынып: 3 Қатысушылар
саны Қатыспағандар
саны Тақырыбы В
дыбысы. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.2.3.1 мəтін
мазмұны бойынша пікір білдіруге
бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап
беру; 3.4.1.1
э,ф,в,ц əріптері бар сөздерді сауатты
жазу. Сабақтың мақсаты Оқушылар мəтін
мазмұны бойынша пікір
білдіруге бағытталған сұрақтар
құрастыру жəне жауап береді
және в
əріптері бар сөздерді сауатты
жазады Велосипед суретіндегі тірек
сөздермен сипаттау мәтінін
құрастырады. Сабақтың барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 2
минут I. Ұйымдастыру Психологиялық
дайындық Шырылдады
қоңырау Біз сабақты
бастаймыз. Партамызға
отырып, Табыс тілеп
көзбенен Жаңа білім
алуға Алға қадам
бастаймыз. Өлең шумағын мәнерлеп
айтады Жарайсыңдар! 5
минут Үй тапсырмасын
сұрау
19-жаттығу.
«Шынықсаң, шымыр боласың» эстафета жарысына құттықтау сөз дайында.
Ол үшін келесі беттегі сурет пен
сызбаны
пайдалан.
Өткен сабақты
пысықтау Э дыбысынан келетін сөздерді
жаз.
э
Жаңа сабақ тақырыбын
ашу
Үй жұмысын
тексертеді. Сұрақтарға жауап
береді. Дескриптор: 1.
Үй жұмысын
тексертеді. Сұрақтарға жауап береді. Өз
ойларын айтады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы!
Дұрыс! Сабақтың
ортасы 2минут Білу. 8
минут 7
минут 2
минут 4
минут 8
минут Оқушыларды оқу мақсаты және
бағалау критерийімен
таныстырамын. III. Жаңа
тақырып. Білу және түсіну
. Оқулықпен
жұмыс.
20- жаттығу. Мәтінді
оқы
Мәтін не
туралы?
Мәтін мазмұны
бойынша сұрақтар
құрастырыңдар.
1. Велосипед сөзі қандай
ұғымды білдіреді?
3. Велосипедтің
қоршаған ортаға әсері?
4. Велосипедтің
пайдасы қандай?
Мәтіндегі в дыбысы
бар сөздерді тауып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін
байқа.
Жұптық
жұмыс
«Велосипед –
пайдалы көлік» тақырыбында өз ойыңмен
бөліс.
Велосипед
қоршаған ортаға мүлдем қауіпті емес. Өйткені, басқа көліктер сияқты
зиянды газдарды шығармайды. Оны көлік ретінде таңдауымыз экологияны
жақсартуға қосқан үлесіміз болып
саналады.
Велосипед тебу -
денсаулықты жақсартады. Әсіресе адамның жүрек-тамыр, дене бұлшық
еттеріне пайдасы орасан
зор.
21-жаттығу.Мәтіннен в әрпі бар сөздерді теріп жазып,
оларға дыбыстық
талдау
жаса.
Велосипед,автомобиль,трамвай,автобус
Велосипед - 9 әріп,
9 дыбыс, 4 буын, 4 дауысты, 5
дауыссыз.
В – ұяң дауыссыз
дыбыс
Е – жіңішке
дауысты дыбыс
Л – үнді дауыссыз
дыбыс
О – жуан дауысты
дыбыс
С – қатаң
дауыссыз дыбыс
И – жіңішке
дауысты дыбыс
П – қатаң
дауыссыз дыбыс
Е – жіңішке
дауысты дыбыс
Д – ұяң дауыссыз
дыбыс
Сергіту
сәті
Нейрожаттығу
23-жаттығу.Ойлан,
тап.
Жоғарыдағы берілген
велосипед суретіндегі
Велосипед
суретіндегі тірек сөздер мен сипаттау мәтінін
құрастыр. Велосипед - екі дөңгелекті,
көлемі шағын, түрі әдемі, көк түсті, пайдасы көп. Аяқ
бұлшықеттеріңді жаттықтырып, шымыр
қылады.
Мәтінді
оқиды.
Мәтін мазмұны
бойынша сұрақтар
құрастырады.
Мәтіндегі в дыбысы
бар сөздерді тауып, бұл дыбыстың ай-тылу ерекшелігін
байқайды.
«Велосипед – пайдалы
көлік» тақырыбында өз ойымен
бөліседі.
Мәтіннен в әрпі бар
сөздерді теріп жазып, оларға
дыбыстық
талдау
жасайды.
Сергіту сәтін іс-қимылмен
көрсетеді. Сұрақтарға жауап береді,өз
ойларын айтады.
Жоғарыдағы берілген
велосипед суретіндегі Велосипед суретіндегі тірек
сөздер мен сипаттау мәтінін
құрастырады. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!
Талпын! Дескриптор:
1. Мәтінді
оқиды.
2.Мәтін мазмұны
бойынша сұрақтар
құрастырады.
2.Мәтіндегі в дыбысы
бар сөздерді тауып, бұл дыбыстың ай-тылу ерекшелігін
байқайды.
3.«Велосипед –
пайдалы көлік» тақырыбында өз ойымен
бөліседі. Дескриптор
1. Мәтіннен в әрпі
бар сөздерді теріп жазады. 2.Оларға
дыбыстық
талдау
жасайды.
Дескриптор
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















