Тақырып бойынша 31 материал табылды

Қазақ тілі 56-сабақ (ашық сабағым)

Материал туралы қысқаша түсінік
Дайын сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Сәулет өнері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

Тұрлаусыз мүшелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты

- сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажыратады

-мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді

Құндылықтар

Апта дәйексөзі:

БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ

«Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут







Өткенді пысықтау

5 минут















Сабақ

тың ортасы

25 минут




















































Сергіту сәті

2 минут





Сабақты қорыту

5минут








































Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

Армысың, асыл күн

Армысың, асыл жыр

Армысың, көк аспан

Армысың, жан досым

Жылуыма жылу қос

Міне менің қолым


Educaplay платформасы арқылы өткенді пысықтау


Тақырыпты ашу мақсатында бейнеүзінді көрсету

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру


Топтық жұмыс

1-жаттығу

Мәтінді тыңда.

Мәтін кейіпкері саған ұнады ма?

Ж/Ы:

Әрине ұнады. Нұртас Оңдасынов мырза сазбалшықтан жасалған мал мүсіндеріне көзі түспегенде, Хакімжан ағамен таныс болмас еді. Нағыз талантты танып, оған көмектескені қуантады.

Қай қасиеті ұнады?

Ж/Ы:

Нұртас Оңдасынов мырзаның ұнаған қасиеттері: өнерді бағалауы, жомарттығы, қамқорлығы , жанашырлығы. Хакімжан ағаның ұнаған қасиеттері: отбасын ойлағаны, көптеген өнер туындыларын жасағаны.


Хакімжан ағаны «мүсін өнерінің хас шебері» деп неліктен айтады? Өз ойыңмен бөліс.

22-жаттығу

Тиісті тыныс белгісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.

қайда?

Нұртас аға Ұзынкөлге келді.

кімге?

Ол Хакімжанға көмектесті.

қайда?

Оны Мәскеуге оқуға жібертті.

Қарамен берілген сөздерге сұрақ қой.


«Есте сақта»Ережемен таныстыру


«Ыстық бауырсақ» әдісі. Берілген сөздерден сөйлем құрастыру

Кеше, кино, біз, бар.

Әсет, сыйла, аға, кітап.

Айгүл, жаз, әже, хат.

Машина, келді, жол, үлкен.

Оқиды,кітапты, ағам, көп.

Келді, Айман, мектеп.

Таңертең, басталды, жаңбыр.

Қала, біз, бардық.

Қонды, көбелек , гүл.

23-жаттығу

Суреттерге қара. Астындағы сөйлемдерді оқы.

Соңғы сөйлемде қандай сөз түсіп қалған?

Ол сөйлемнің қандай мүшесі: бастауыш па, әлде баяндауыш па? Өз жауабыңды түсіндіріп айт.

Не? Қайтті?

Тоқылдақ тоқылдатты.

Не? Қайтті?

Құс ұшты.

Не? Қайтті?

Кеме жүзді. Осы сөйлемдерге тұрлаусыз мүше қосып жаз.

Не? Нені? Қайтті?

Тоқылдақ ағашты тоқылдатты.

Не? Қайда? Қайтті?

Құс аспанға ұшты.

Не? Қайда? Қайтті?

Кеме теңізде жүзді.


«Қазақша оюлар» биі




Wordwool платформасы арқылы тапсырмалар



Семантикалық картамен жұмыс

Сөздер

Тұрлаулы мүшелер

Тұрлаусыз мүшелер

қызық

 

 

таза

 

 

жүгірді

 

 

жақсы

 

 

күз

 

 

гүлді

 

 

оқушы

 

 





Үй тапсырмасы: Х. Наурызбаевтың мына ескерткіштерден басқа мүсіндік шығармаларын біліп келу

Күнделікті ашайық,
Ү
й тапсырмасын жазайық.
Бүгінгі алған білімді,
Ұ
мытпай есте сақтайық. 

Не білдік?

Не үйрендік?



Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.





Үй тапсырмасын пысықтайды









Тапсырманы орындайды














Сұраққа жауап береді






Тапсырманы орындайды







Ережемен танысады


Ойынға қатысады












Тапсырманы орындайды
















Тапсырмаларды орындайды



Жаттығу жасайды


Тапсырмаларды орындайды






Берілген тапсырманы жұппен орындайды
















Үй тапсырмасын алады







Кері байланыс жасайды

Мақтап, мадақтап отыру







Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді









Дескриптор:

Мәтінді тыңдайды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б












Жарайсыңдар!







Дескриптор:

Тиісті тыныс белгісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады-1б

Қарамен берілген сөздерге сұрақ қояды-1б



Керемет!


















Дескриптор:

Суреттерге қарап, астындағы сөйлемдерді оқиды-1б

Сөйлемнің мүшелерін ажырата алады-1б



















Жарайсыңдар!





Дескриптор:

-тұрлаулы мүшелерді табады

-тұрлаусыз мүшелерді табады














Интерактивті тақта








оқулық

















Жұмыс дәптері























Суреттер













Жұмыс дәптері



Видеоролик


Интерактивті тақта






















Кестелер















































































Сөздер

Тұрлаулы мүшелер

Тұрлаусыз мүшелер

қызық

 

 

таза

 

 

жүгірді

 

 

жақсы

 

 

күз

 

 

гүлді

 

 

оқушы

 

 

 



Сөздер

Тұрлаулы мүшелер

Тұрлаусыз мүшелер

қызық

 

 

таза

 

 

жүгірді

 

 

жақсы

 

 

күз

 

 

гүлді

 

 

оқушы

 

 







Кеше, кино, біз, бар.


Әсет, сыйла, аға, кітап.


Айгүл, жаз, әже, хат.


Машина, келді, жол, үлкен.


Оқиды,кітапты, ағам, көп.


Келді, Айман, мектеп.


Таңертең, басталды, жаңбыр.


Қала, біз, бардық.


Қонды, көбелек , гүл.











































Ж/Ы:

Хакімжан Есімханұлы Наурызбай мүсінші, Қазақстаның халық суретшісі

Ұлттық кәсіби мүсін өнерінің негізін салушылардың бірі. Хакімжан Наурызбаев көптеген туынды сомдаған, Сол себепті мүсін өнерінің хас шебері деп айтады


Алматыдағы Абай Құнанбаев пен Шоқан Уәлихановтың ескерткіштері, халық ақыны Жамбыл Жабаевқа арналған ескерткіштері бар. Сондықтан «мүсін өнерінің хас шебері» деп атайды.



Мәншүк Мәметова (Орал қаласында)

Ахмет Байтұрсынов пен Міржақып Дулатов (Қостанай обылысының Торғай ауданы Торғай ауылы) атты монументті ескерткіштері бар.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.12.2024
223
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12