Қазақ тілі 57-60сабақтар

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Қазақ тілі 57-60сабақтар

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспарлары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Сәулет өнері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

57 сабақ.. Сөйлем мүшелері. 24-28 жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау

3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату.

Сабақтың мақсаты

Өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды

Cөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажыратады

Құндылықтар

Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі// уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру








Өткен білімді еске түсіру








Жаңа білім











































































Кері байланыс


Сабаққа дайындық



Үй тапсырмасын сұрау

«Тұрлаусыз мүшелер »тақырыбын пысықтау

Тұрлаусыз мүшелер туралы ережені жаттап,мысалдар құрастырып кел.





Жаңа сабақ

ФС тапсырмасы

Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру

24-жаттығу

Өлеңді оқы.

Даңқты* қалалар

Қалалар бар әлемде

Тамсандырған халықты.

Ол қалалар әр елде

Несіменен даңқты:

Париж – Эйфель мұнарасымен,

Москва – Кремлімен,

Вашингтон – Ақ үйімен,

Афина – Акрополімен,

Алматы несімен әйгілі?

Ескен Елубай


Өлеңдегі сұраққа жауап бер.

Өлең неліктен «Даңқты қалалар» деп аталған?

Суреттегі көріністер не себепті әйгілі екенін дереккөздерден біліп ал.



25-жаттығу

Қатесін түзеп жаз. Эйфель мұнарасы – әлемдегі ең биік құрылыстардың бірі. Оған саяхатшылар көп барады.

Сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талда.




ЕБҚ

Берілген сөйлемді талда

Менің досым Парижде тұрады.



26-жаттығу

Ойлан, тап.

Айтыңдаршы ал енді,

Ұлы қорған бар елді. Қытай

Айтыңдаршы ал енді,

Пирамида бар елді. Египет

Жауабыңды жаз.



ЕҚБ

Сөйлемнің тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелеріне мысал келтір.



27-жаттығу

«Мен мұғаліммін» әдісі

Төмендегі сөйлем мүшесіне талдау үлгілеріне назар аудар.

Ережені достарыңа түсіндір




Үйге тапсырма

28-жаттығу

Жоғарыдағы сөйлем мүшелерінің талдау үлгісін басшылыққа алып, төмендегі сөйлемдерді талда.

Үлгі:

Ескерткіштер қорғауға алынған.










Сабаққа дайындық жасайды






Үй тапсырмасын тексертеді









Өлеңді оқиды









Тапсырманы орындайды







Сұрақтарға жауап береді








Қатесін түзеп жазады










Тапсырманы орындайды



Жауап жазады







Тапсырманы орындайды





Ережені түсіндіреді








Үй тапсырмасын алады







Кері байланыс жасайды


ҚБ: «Әуе шары» әдісі





Дескриптор:

Тұрлаусыз мүшелер туралы ережені жаттап,мысалдар құрастырып келеді-1б



Дескриптор:

Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б







ҚБ:












Дескриптор:

Қатесін түзеп жазады-1б

Сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды-1б




ҚБ:



Дескриптор:

Жұмбақтардың жауабын табады-1б







Дескриптор:

Төмендегі сөйлем мүшесіне талдау үлгілерін түсіндіреді-1б

















Сабақтағы көңіл-күйлерін білдіреді





Дәптерлер










Оқулық











Суреттер











Қалалар туралы суреттер











Суреттер
















Жұмыс дәптері









Оқулық












Оқулық










Кері байланыс парағы














Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Сәулет өнері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

58 сабақ.. Сөйлем мүшелерінің байланысы. 29-31 жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау

3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату.

Сабақтың мақсаты

Сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажыратады

Құндылықтар

Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ

Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі// уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру






Өткен білімді еске түсіру








Жаңа білім

























































Кері байланыс


Сабаққа дайындық



Үй тапсырмасын тексеру

28-жаттығу


Жаңа сабақ

ФС тапсырмасы

29-жаттығу

Мәтінді түсініп оқы.

Мен – Астана қаласының кішкентай тұрғынымын. Астана өте әдемі. Қалада неше түрлі ойын-сауық орталықтары бар. Сәулетті ғимараттар өте көп. Өскенде туған қаламның өркендеуіне өз үлесімді қоссам деймін.

«Жыл он екі ай» кітабынан

Мәтін не туралы? Оған ат қой.

Астанадағы сәулетті ғимараттар туралы білетініңді айт және оларды дереккөздерден қарап толықтыр.

Сызба арқылы сұрақ қойып, өзара байланысқан сөздер тобын тап.

Мен – Астана қаласының кішкентай тұрғынымын.

Сөйлем мүшелері мағынасына қарай өзара байланысып айтылады. Олардың байланысы сұрақ қою арқылы анықталады.



ЕБҚ

30-жаттығу

Мәтінді көркем жаз.

Астана – еліміздің ордасы. Маған өз қалам өте ұнайды. Астана қаласы күн сайын көркейіп өсіп келеді.

Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.

Мына сызбаға қай сөйлем сәйкес келетінін айт.



31-жаттығу

Сызба бойынша тиісті сөйлем мүшелерін тауып жаз.



ҚЖ:

Сөздік диктант

БҰҰ, АҚШ, ҚР,ҰҒА,ТМД,педкеңес.




Үйге тапсырма

Ереже жаттау





Сабаққа дайындық жасайды









Үй тапсырмасын оқиды






Сөздердің толық атауын жазады








Тапсырманы орындайды



















Тапсырманы орындайды






Көркем жазу жұмысын жүргізеді









Көркем жазу






Диктант жазады




Үй тапсырмасын алады








КЕрі байланыс жасайды




ҚБ:








Дескриптор:

Берілген сөйлемдерді талдайды-1б











Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды-1б

Сызба арқылы сұрақ қойып, өзара байланысқан сөздер тобын табады-1б


ҚБ:













Дескриптор:

Мәтінді көркем жазады-1б

Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б



Дескриптор:

Сызба бойынша тиісті сөйлем мүшелерін тауып жазады

-1Б

Тапсырманы орындай алады-1Б












Бағалау



Дәптерлер











Тапсырмаға байланысты суреттер













суреттер






Дәптер






Суреттер










Суреттер




Ереже жазылған плакат




Көркем жазу үлгісі





Кері байланыс парағы











Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

59. 32-35 жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету

3.4.2.8 мұғалімнің көмегімен жалаң және жайылма сөйлемдерді ажырату

Сабақтың мақсаты

Кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдетеді

Құндылықтар

Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру





Жаңа білім




















































Кері байланыс


Сабаққа дайындық



Үй тапсырмасын тексеру

«Кір жаятын жіп» әдісі

Сөйлем мүшелерінің мағынасын айтады



Жаңа тақырып

32-жаттығу

Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжа. Сонан соң өлеңді оқы.

Құрылысшы

Қолда темір қалағым,

Саздан сарай қаладым.

Алматыдан аумайтын

Әсем қала саламын.

Шекербек Садыханов

Ал сен өз қалаңа қандай сәулетті ғимараттар салар едің?


ЕҚБ

33-жаттығу

Көңіл қойып оқысаң, екі жолдан тұратын мақал шығады. Сол мақалды тауып жаз.

Сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сыз.

Сөйлем мүшелерінің байланысын сызып көрсет.


ФС тапсырмасы

34-жаттығу

Суреттегі зат атауларының алғашқы әріптерінен сөз құрап оқы

Шыққан сөз туралы не білетініңді айт.











ЕБҚ

35-жаттығу

Сөйлемдерді мағыналық байланысына қарай мәтін шығатындай етіп жаз.

Мәтінге ат қой.

1. Жандос пен Гүлназ коньки теуіп жүр.

2. Ол әлі өздігінен коньки тебе алмайды.

3. Айжан мұнда бірінші рет келген еді.

4. Балалар мұзайдынға келді.

5. Оған достары көмектесті.

Медеу мұзайдыны сәулет өнеріне жата ма? Ойыңмен бөліс





Үй тапсырмасын пысықтау






Тапсырманы орындайды











Тапсырманы орындайды








Тапсырманы орындайды


Тапсырманы орындайды













Тапсырманы орындайды

















Кері байланыс жасайды


ҚБ:

Жарайсың!



Дескриптор:

Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжайды-1б

Сонан соң өлеңді оқиды-1б






Дескриптор:

Мақалды тауып жазады-1б

Сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сызады-1б




Дескриптор:

Суреттегі зат атауларының алғашқы әріптерінен сөз құрап оқиды-1б

Шыққан сөз туралы не білетінін айтады-1Б

Дескриптор:

Сөйлемдерді мағыналық байланысына қарай мәтін шығатындай етіп жазады-1б

Мәтінге ат қойады-1б












«Кір жаятын жіп» әдісі



Дәптерлер











Мамандықтар туралы бейнебаян




Суреттер











Мамандықтар туралы суреттер








Хабарландыру үлгісі











Мамандықтар туралы суреттер



«Кім болам?» плакаты







Кері байланыс парақтары
















































































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

60. Жалаң және жайылма сөйлем 36-39 жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету

3.4.2.8 мұғалімнің көмегімен жалаң және жайылма сөйлемдерді ажырату

Сабақтың мақсаты

Кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету

Мұғалімнің көмегімен жалаң және жайылма сөйлемдерді ажырату

Құндылықтар

Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру






Жаңа білім














































Кері байланыс


Сабаққа дайындық






Өткенді пысықтау






Жаңа тақырып

36-жаттығу

Мәтінді түсініп оқы.

Бейнелеу өнерінің тағы қандай жанрлық түрлерін білесің?

Саған бейнелеу өнерінің қай жанры ұнайды?

Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемді көшіріп жаз.

Сонан соң тұрлаусыз мүшені алып тастап жаз.

Екі сөйлемді салыстыр.


Жай сөйлем жалаң, жайылма болып екіге бөлінеді.

Бастауыш пен баяндауыштан құралған сөйлемді жалаң сөйлем дейді: Жазира биледі.

Тұрлаулы мүшелерден басқа тұрлаусыз мүшелері де бар сөйлемді жайылма сөйлем дейді:

Жазира әдемі биледі.



37-жаттығу

Жалаушадағы әрбір сөздің қай суретке тиісті екенін тап


38-жаттығу

Жұмбақты оқып, жатқа жаз.

Түнде күндіз болды, Жерге жұлдыз қонды.

Жай сөйлем түрлерін ажырат.

Сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсет.


39-жаттығу

Сызбаны толықтыр.

Жай сөйлем

Жалаң сөйлем

Жайылма сөйлем

Бастауыш ... ...

Тұрлаусыз мүше ...









Өткен тақырыпты пысықтайды






Тақырыппен танысады























Тапсырманы орындайды




Тапсырманы орындайды







Тапсырманы орындайды








Кері байланыс жасайды



ҚБ:

Жарайсыңдар!






Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды-1б

Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемді көшіріп жазады-1б













Дескриптор:

Жалаушадағы әрбір сөздің қай суретке тиісті екенін табады-1б

Жұмбақты оқып, жатқа жазады-1б





Дескриптор:

Сызбаны толықтырады-1б

Сұрақ жауап алады-1б




Бағалау:

1-2 ұпай—«2»

3-5 ұпай—«3»

6-8 ұпай—«4»

9-10ұпай—«5»



Өзінің жұмысын бағалайды



Суреттер









Тәуелсіздік туралы суреттер





Жоспар үлгісі








Суреттер






















Бейнебаян





Кері байланыс парағы













































































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.12.2024
268
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі