|
Сабақтың тақырыбы: Отбасындағы әдеп |
Мектеп:С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: 17.09.2018 |
Мұғалімнің есімі: Иманкулова Г.С |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
6.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, қарам-қайшы ақпараттарды анықтау. 6.5.1.1мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша,ауызша жұмыстарды қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар:мәтіннен қосымша ақпараттарды анықтай алады. Барлық оқушылар: мәліметтерді анықтап мәтін мазмұнымен салыстырады. Кейбір оқушылар: мәтіндегі деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді жазбаша, ауызша, жұмыстарда қолданады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
жазушының роман-эпопиясы жайлы айтады, сұрақтарға жауап береді, кесте толтырады. тақырып туралы шағын мәтін жазады. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылардың грамматикалық, лексикалық нормаларды оқып білуі: Асық, қайт, түс, Отан, тәрбие. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер; Жазушы болу. «Абай жолы» романы. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Отбасы құндылықтарын сақтауға тәрбиелеу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ әдебиеті |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Ұлы жазушының қмірі мен шығармашылығы жайлы біледі.М.Әуезовтың «Абай жолы» романы туралы айтады. «Қайтқанда» бөлімін сипаттайды. Жетекші сұрақтар қою арқылы бастапқы білімін тексереді. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. -Сәлеметсіңдер ме? Сендерді көргеніме өте қуаныштымын. Бәріміз қол ұстасып, дөңгелек болып тұрайық. Күндей жарық, айдай арайлы, Судай мөлдір таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық. Оқушылар мұғаліммен біргеқ қайталап, бір-біріне тілектер айтады: «Бүгін саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер!». Тақтадан модульге байланысты слайд көрсетіледі. тақырыпты бекітуге сұрақтар қойылады. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Мәтінді өз сөздерімен баяндайды.Сұрақтарға жауап береді шағын мәтін жазады. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Отан отбасынан басталады» тақырыпқа постер дайындайды. Дескриптор. оқушылар постер жасай алады; мәліметтер жаза аладаы. Бағалау. «Бес бармақ» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. 9-тапсырма. Мәтінен деректі, дерексіз зат есімдерді, кқптік мәнді есімдерді тауып, кестені толтыр.
Сергіту сәті. Тірек сөздерді қолданып, мазмұнын айтады. Мәтін соңы жұмыс. 11-тапсырма. Сурет бойынша диолог құрап жазыңдар. Диалогта қазақтың сөз әдебіне тән бірліктерді пайдалан. деректі және дерксіз затесімдерді пайдалан. Дескриптор: диалог құрай алады; қазақтың сөз әдебін қолдана алады. |
|
|||||||||||||
|
Аяқталуы |
«Отбасындағы әдеп» деген таұырыпта пікір алмасады. 12-тапсырма. Дескриптор: «Отбасы әдебі» туралы айта алады; пікір алмаса алады. Бағалау. «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау. Ббарлығын түсіндім Енді түсініп келемін. Түсінбедім. Кері байланыс «Рефлексиялық шеңбер» тәсілі Оқушылар щеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді: Сабақ барысында көңіл-күйін қандай болды? Неліктен? Бүгінгі сабақтан не білдің?Сен үшін не жаңалық болды? Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың? Сабақта не қиын болды? Сабақ соңындағы көңіл –күйің қандай? Неліктен? Үйге тапсырма. 9-тапсырма. |
Оқулық
Ғаламтордағы ресурстар
Рефлексиялық шеңбер
Оқулық |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс:
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері:
АКT-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс:
|
|||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде Үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||
|
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Отбасындағы әдеп
Қазақ тілі 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Отбасындағы әдеп
|
Сабақтың тақырыбы: Отбасындағы әдеп |
Мектеп:С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: 17.09.2018 |
Мұғалімнің есімі: Иманкулова Г.С |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
6.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, қарам-қайшы ақпараттарды анықтау. 6.5.1.1мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша,ауызша жұмыстарды қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар:мәтіннен қосымша ақпараттарды анықтай алады. Барлық оқушылар: мәліметтерді анықтап мәтін мазмұнымен салыстырады. Кейбір оқушылар: мәтіндегі деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді жазбаша, ауызша, жұмыстарда қолданады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
жазушының роман-эпопиясы жайлы айтады, сұрақтарға жауап береді, кесте толтырады. тақырып туралы шағын мәтін жазады. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылардың грамматикалық, лексикалық нормаларды оқып білуі: Асық, қайт, түс, Отан, тәрбие. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер; Жазушы болу. «Абай жолы» романы. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Отбасы құндылықтарын сақтауға тәрбиелеу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ әдебиеті |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Ұлы жазушының қмірі мен шығармашылығы жайлы біледі.М.Әуезовтың «Абай жолы» романы туралы айтады. «Қайтқанда» бөлімін сипаттайды. Жетекші сұрақтар қою арқылы бастапқы білімін тексереді. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. -Сәлеметсіңдер ме? Сендерді көргеніме өте қуаныштымын. Бәріміз қол ұстасып, дөңгелек болып тұрайық. Күндей жарық, айдай арайлы, Судай мөлдір таза көңілмен Бүгінгі сабақты бастайық. Оқушылар мұғаліммен біргеқ қайталап, бір-біріне тілектер айтады: «Бүгін саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер!». Тақтадан модульге байланысты слайд көрсетіледі. тақырыпты бекітуге сұрақтар қойылады. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Мәтінді өз сөздерімен баяндайды.Сұрақтарға жауап береді шағын мәтін жазады. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Отан отбасынан басталады» тақырыпқа постер дайындайды. Дескриптор. оқушылар постер жасай алады; мәліметтер жаза аладаы. Бағалау. «Бес бармақ» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. 9-тапсырма. Мәтінен деректі, дерексіз зат есімдерді, кқптік мәнді есімдерді тауып, кестені толтыр.
Сергіту сәті. Тірек сөздерді қолданып, мазмұнын айтады. Мәтін соңы жұмыс. 11-тапсырма. Сурет бойынша диолог құрап жазыңдар. Диалогта қазақтың сөз әдебіне тән бірліктерді пайдалан. деректі және дерксіз затесімдерді пайдалан. Дескриптор: диалог құрай алады; қазақтың сөз әдебін қолдана алады. |
|
|||||||||||||
|
Аяқталуы |
«Отбасындағы әдеп» деген таұырыпта пікір алмасады. 12-тапсырма. Дескриптор: «Отбасы әдебі» туралы айта алады; пікір алмаса алады. Бағалау. «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау. Ббарлығын түсіндім Енді түсініп келемін. Түсінбедім. Кері байланыс «Рефлексиялық шеңбер» тәсілі Оқушылар щеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді: Сабақ барысында көңіл-күйін қандай болды? Неліктен? Бүгінгі сабақтан не білдің?Сен үшін не жаңалық болды? Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың? Сабақта не қиын болды? Сабақ соңындағы көңіл –күйің қандай? Неліктен? Үйге тапсырма. 9-тапсырма. |
Оқулық
Ғаламтордағы ресурстар
Рефлексиялық шеңбер
Оқулық |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс:
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері:
АКT-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс:
|
|||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде Үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||
|
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













