|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Зат есім |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін, негізгі ойды анықтауды,негізгі және туынды зат есімдерді табуды меңгереді |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту. Сабаққа қажетті құралдарын түгелдеу. Үй тапсырмасы 21-жаттығу. Жақшадағы сөздерге тәуелдік жалғауларын жалғап жаз. Біздің халқымыз бақытты. Мемлекеттің мүлкін шашпа. Сенің даусың естіледі. Ораз ернін жыбырлатты. Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 22-жаттығу Мәтінді оқу. «Ұзақ» 1.Ұзақ қандай құс? 2.Ұзақ ұясын қайда салады? 3. Ұзақтың пайдасы бар ма? Мәтін ұзақ құсы туралы. Мәтіннің тақырыбы мен мазмұны сай келеді.Өйткені тақырып «Ұзақ», мәтін ұзақ туралы. Мәтіндегі негізгі ой-ұзақтың пайдасы . Ұзақ,орман,бригада,ұя,бидай,жүгері,күнбағыс -негізгі зат есім Күзетші-туынды зат есім ЕБҚ 23-жаттығу Шын еңбекшіл-өрмекші, Ө 24- жаттығу 1.Дойбы-шы, сауын-шы, мал-шы, жылқы-шы,сиқыр-шы 2.Мүсін-ші,егін-ші,би-ші, күй-ші. Мүсінші,сауыншы,егінші,малшы,биші,жылқышы, күйші, сиқыршы-кім? Мүсін,дойбы,сауын,егін,мал,би,жылқы, күй,сиқыр-не? Үй тапсырмасы Кестені толтыра отырып, мәтін құра 25-жаттығу
Қоян-сүтқоректі жануар. Оның түсі ақ және сұр болып келеді. Қоян-қорқақ аң. Қоянның терісінен киім тігеді, етін жейді Бұл- ғылыми-танымдық мәтін
ҚЖ: Диктант Айна, Алма, Бақыт, Омар-достар. Олар тату тұрады. Бірге оқиды. Әрдайым бірге жүреді.
Тапсырма: Сөйлемдерді сөз таптарына талда
ЕҚБ Зат есімдерді қатыстырып мәтін құра.
|
Шаттық шеңберін жасап,жақсы тілектер айтады
Түбір сөздер тәуелденгенде соңғы буыны өзгереді
Мәтінді оқып,мазмұнынмен жұмыс жасайды.
Сөздерді талдайды
Негізгі зат есімдерді туынды зат есімге айналдыра Ды
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мадақтап отыру арқылы бағалау. ҚБ:
Дескриптор: Сөздерді тәуелдеп жаза алады-1Б Тәуелдік жалғау жалғанғанда өзгерген сөздерді табады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқып,мазмұнын айтады-1Б Мәтіндегі негізгі ойды табады-1Б Негізгі және туынды зат есімдерді ажырата алады-1Б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1Б Туынды зат есімді сөз құрамына талдайды-1Б
Дескриптор: Негізгі зат есімдерді туынды зат есімге айналдыра алады-1Б Сөздерге сұрақ қойып, мағынасын ажыратады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Қоян туралы мәліметтер біледі-1Б Тірек сөздерді пайдаланып мәтін құрайды-1Б
Керемет!
«Білім поштасы» әдісі
|
Тәуелдік жалғаулар жазылған плакат
Ұзақ құстың суреттері
Негізгі және туынды зат есімдер туралы ереже жазылған плакат
Өрмекшінің суреті
Негізгі және туынды зат есімдер туралы ереже жазылған плакат
Кесте
Қоян туралы суреттер
Жұмыс парағы
Сызбалар
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ. Зат есімнің септелуі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есім септіктерінің атын, сұрақтарын,олардың жалғауларын білетін болады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Үй тапсырмасы 25-жаттығу
Қоян-сүтқоректі жануар. Оның түсі ақ және сұр болып келеді. Қоян-қорқақ аң. Қоянның терісінен киім тігеді, етін жейді
Бұл- ғылыми-танымдық мәтін Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 26-жаттығу Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап тап. Не? Неден? Неге? Неге? Нені? Жер, жерден, жерге, бұлтқа, бұлтты
27-жаттығу
А
А
Ережемен жұмыс Сөйлемдегі сөздерді бір-бірімен байланыстыру үшін жалғанатын жалғауларды септік жалғаулары деп атайды.
28-жаттығу
30-жаттығу 1.Таутекенің,көбелектің, қаздың,(бақаға) 2.Кемпірқосақты,жусанды,түлкіні (өрмекшімен) 3.Қарлығаштан,жаңбырдан (қараторғайға)
Үй тапсырмасы. 29-жаттығу Адам,табиғат сөздерін септеп жазып келу. А.С. адам,табиғат І.С. адамның,табиғаттың Б.С.адамға,табиғатқа Т.С. адамды, табиғатты Ж.С. адамда,табиғатта Ш.С. адамнан,табиғаттан К.С. адаммен,табиғатпен
Бірлескен жұмыс «Үйрете отырып, үйренемін» әдісі Оқушы. Парта, көлік сөздерін септеңдер
ҚЖ: Тест тапсырмаларын орында
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын тексертеді. Кестені толтырып, құрған мәтіндерін оқып береді.
Мәтінмен жұмыс жасайды
Мәтінді көшіріп жазады.
Ережені түсініп алады
Кестемен жұмыс жасайды
Септіктерді, жалғауларын, сұрақтарын жазып алады
Әр қатардан артық сөздерді алып тастап жазады
Үй тапсырмасын алады,мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды
Бір-біріне көмектесе отырып орындайды
Тест тапсырмаларын орындайды
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Қоян туралы мәліметтер біледі-1Б Тірек сөздерді пайдаланып мәтін құрайды-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-1Б Ақбөкен сөзіне жалғанған жалғаулардың астын сызады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Септіктер туралы біліп алды,оларға сұрақ қоя алады-1Б Септік жалғауларын қай кезде жалғауды біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Септік жалғауларын ажырата алады-1Б Артық сөздерді табады-1Б
Дескриптор: Сөздерді септей алады-1Б Септік жалғауларын ажырата алады-1Б
Жарайсыңдар!
Бағалау Әр дұрыс жауапқа бір ұпайдан беріп бағалау
Жарайсың!
Тамаша жұмыс!
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Қоян туралы суреттер
Қоян туралы мәліметтер
Оқулық
Ақбөкен дер туралы бейнебаян
Ереже жазылған плакат
Кесте
Ереже жазылған плакат
Суреттер
Плакаттар
Ереже жазылған плакат
Жұмыс парағы
Таратпа парақтар
Тест тапсырма лары
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||



![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 69-70 саб 4сын
Қазақ тілі 69-70 саб 4сын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Зат есім |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін, негізгі ойды анықтауды,негізгі және туынды зат есімдерді табуды меңгереді |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту. Сабаққа қажетті құралдарын түгелдеу. Үй тапсырмасы 21-жаттығу. Жақшадағы сөздерге тәуелдік жалғауларын жалғап жаз. Біздің халқымыз бақытты. Мемлекеттің мүлкін шашпа. Сенің даусың естіледі. Ораз ернін жыбырлатты. Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 22-жаттығу Мәтінді оқу. «Ұзақ» 1.Ұзақ қандай құс? 2.Ұзақ ұясын қайда салады? 3. Ұзақтың пайдасы бар ма? Мәтін ұзақ құсы туралы. Мәтіннің тақырыбы мен мазмұны сай келеді.Өйткені тақырып «Ұзақ», мәтін ұзақ туралы. Мәтіндегі негізгі ой-ұзақтың пайдасы . Ұзақ,орман,бригада,ұя,бидай,жүгері,күнбағыс -негізгі зат есім Күзетші-туынды зат есім ЕБҚ 23-жаттығу Шын еңбекшіл-өрмекші, Ө 24- жаттығу 1.Дойбы-шы, сауын-шы, мал-шы, жылқы-шы,сиқыр-шы 2.Мүсін-ші,егін-ші,би-ші, күй-ші. Мүсінші,сауыншы,егінші,малшы,биші,жылқышы, күйші, сиқыршы-кім? Мүсін,дойбы,сауын,егін,мал,би,жылқы, күй,сиқыр-не? Үй тапсырмасы Кестені толтыра отырып, мәтін құра 25-жаттығу
Қоян-сүтқоректі жануар. Оның түсі ақ және сұр болып келеді. Қоян-қорқақ аң. Қоянның терісінен киім тігеді, етін жейді Бұл- ғылыми-танымдық мәтін
ҚЖ: Диктант Айна, Алма, Бақыт, Омар-достар. Олар тату тұрады. Бірге оқиды. Әрдайым бірге жүреді.
Тапсырма: Сөйлемдерді сөз таптарына талда
ЕҚБ Зат есімдерді қатыстырып мәтін құра.
|
Шаттық шеңберін жасап,жақсы тілектер айтады
Түбір сөздер тәуелденгенде соңғы буыны өзгереді
Мәтінді оқып,мазмұнынмен жұмыс жасайды.
Сөздерді талдайды
Негізгі зат есімдерді туынды зат есімге айналдыра Ды
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мадақтап отыру арқылы бағалау. ҚБ:
Дескриптор: Сөздерді тәуелдеп жаза алады-1Б Тәуелдік жалғау жалғанғанда өзгерген сөздерді табады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқып,мазмұнын айтады-1Б Мәтіндегі негізгі ойды табады-1Б Негізгі және туынды зат есімдерді ажырата алады-1Б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1Б Туынды зат есімді сөз құрамына талдайды-1Б
Дескриптор: Негізгі зат есімдерді туынды зат есімге айналдыра алады-1Б Сөздерге сұрақ қойып, мағынасын ажыратады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Қоян туралы мәліметтер біледі-1Б Тірек сөздерді пайдаланып мәтін құрайды-1Б
Керемет!
«Білім поштасы» әдісі
|
Тәуелдік жалғаулар жазылған плакат
Ұзақ құстың суреттері
Негізгі және туынды зат есімдер туралы ереже жазылған плакат
Өрмекшінің суреті
Негізгі және туынды зат есімдер туралы ереже жазылған плакат
Кесте
Қоян туралы суреттер
Жұмыс парағы
Сызбалар
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ. Зат есімнің септелуі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есім септіктерінің атын, сұрақтарын,олардың жалғауларын білетін болады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Үй тапсырмасы 25-жаттығу
Қоян-сүтқоректі жануар. Оның түсі ақ және сұр болып келеді. Қоян-қорқақ аң. Қоянның терісінен киім тігеді, етін жейді
Бұл- ғылыми-танымдық мәтін Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 26-жаттығу Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап тап. Не? Неден? Неге? Неге? Нені? Жер, жерден, жерге, бұлтқа, бұлтты
27-жаттығу
А
А
Ережемен жұмыс Сөйлемдегі сөздерді бір-бірімен байланыстыру үшін жалғанатын жалғауларды септік жалғаулары деп атайды.
28-жаттығу
30-жаттығу 1.Таутекенің,көбелектің, қаздың,(бақаға) 2.Кемпірқосақты,жусанды,түлкіні (өрмекшімен) 3.Қарлығаштан,жаңбырдан (қараторғайға)
Үй тапсырмасы. 29-жаттығу Адам,табиғат сөздерін септеп жазып келу. А.С. адам,табиғат І.С. адамның,табиғаттың Б.С.адамға,табиғатқа Т.С. адамды, табиғатты Ж.С. адамда,табиғатта Ш.С. адамнан,табиғаттан К.С. адаммен,табиғатпен
Бірлескен жұмыс «Үйрете отырып, үйренемін» әдісі Оқушы. Парта, көлік сөздерін септеңдер
ҚЖ: Тест тапсырмаларын орында
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын тексертеді. Кестені толтырып, құрған мәтіндерін оқып береді.
Мәтінмен жұмыс жасайды
Мәтінді көшіріп жазады.
Ережені түсініп алады
Кестемен жұмыс жасайды
Септіктерді, жалғауларын, сұрақтарын жазып алады
Әр қатардан артық сөздерді алып тастап жазады
Үй тапсырмасын алады,мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды
Бір-біріне көмектесе отырып орындайды
Тест тапсырмаларын орындайды
Кері байланыс жасайды |
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Қоян туралы мәліметтер біледі-1Б Тірек сөздерді пайдаланып мәтін құрайды-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-1Б Ақбөкен сөзіне жалғанған жалғаулардың астын сызады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Септіктер туралы біліп алды,оларға сұрақ қоя алады-1Б Септік жалғауларын қай кезде жалғауды біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Септік жалғауларын ажырата алады-1Б Артық сөздерді табады-1Б
Дескриптор: Сөздерді септей алады-1Б Септік жалғауларын ажырата алады-1Б
Жарайсыңдар!
Бағалау Әр дұрыс жауапқа бір ұпайдан беріп бағалау
Жарайсың!
Тамаша жұмыс!
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Қоян туралы суреттер
Қоян туралы мәліметтер
Оқулық
Ақбөкен дер туралы бейнебаян
Ереже жазылған плакат
Кесте
Ереже жазылған плакат
Суреттер
Плакаттар
Ереже жазылған плакат
Жұмыс парағы
Таратпа парақтар
Тест тапсырма лары
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||



![]()
шағым қалдыра аласыз





















