|
Бекітемін Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары : Коптлеуова А |
|||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 |
||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар. |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калданова Амина |
||||||||
|
Күні: |
28.02.2024ж |
||||||||
|
Сынып: 3 Б |
Қатысқаны:24 |
Қатыспағаны:0 |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 Сын есім |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5минут
Өткенді пысықтау
Сабақтың ортасы 35 минут
Сергіту сәті
Сабақты қорыту
Кері байланыс 5минут
|
«Асықтың түсі » әдісі арқылы топқа бөлу.Кубикті топтарға айналдырып тастау, асықтың түсіне сәйкес жазылған сөзді оқыту. Шыққан сөз сол топтың атауы болады.
«Теңге жинау» әдісімен ережені тиянақтау. Теңгеге болымды және болымсыз етістік сөздер жазылады. Оқушыларды шақырып , теңгелерді бөліп салады. Белсенді оқушы ережені айтып береді.
Сын есім сөзіне сипаттама бергізу. Ережесі, сұрағы болады. Дара және күрделі сын есім, негізгі және туынды сын есім.
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Сын есім туралы түінікті бейне жазба арқылы көрсету.
45-жаттығу Ұжымдық жұмыс. 3 топқа мәтінді оқыту. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап бергізу. • Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қояды. 1-топ • Мәтінде аты аталған адамдар туралы не білесің? 2-топ • Жамбыл Жабаев туралы айтып беру. 3-топ • Сүйінбай туралы дереккөздерден ақпарат жинау. Телефоннан іздеу
• Мәтіндегі сын есімдерді тап, сұрақ қой.
Жеке жұмыс «Ұшқыр ой» зияткерлік ойын арқылы жүргізу. Сұрақтар қойылады. Оқушылардың жауап беруіне 20 секунд уақыт беру. Қай оқушы жауап берсе, сол оқушыға нақты жауабың ба деп сұрау. Егер ия деп жауап берсе жауабын тексеру. 1.Сын есімге сипаттама бер 2.Сын есімді тап? 3.Атын білдіретін сөздер. 4 Туынды сын есімді тап 5. Батыр сөзін сәйкестендір. 6.Сулы жер бұлақсыз болмас. Мақалдан сын есімді тап. 7.Сынын,түсін,сапасын білдіреді. 8.Зат есімнен туынды зат есім жаса. Өнер 9.Тәуелденіп тұрған сөзді тап
46-жаттығу Мәтінді көркем жазу Сын есімдерді тауып,астын сызу. Сүйінбай Аронұлы жайлы мағлұмат беру
Топтық жұмыс
«Киіз үй» әдісімен топтық жұмыс жүргізу. Әр топ аты жазылған үйде тапсырмаларды орындату. 1-топ Зат есім
2-топ Сын
есім
3-топ Сан
есім
Атақты тұлғалардың жыр шумақтарын оқиды.
«Киіз үй іші» әдісі арқылы жұптық жұмыс жүргізу. Киіз үй ішіндегі жабдықтар және ұлттық тағамдар туралы сұрау. Оқушылар жауабын тыңдау. Слайдтан көрсету. Жабдықтарға байланысты мәлімет айтқызу.. Аталған әр жабдықтың тапсырмасын орындату.
Шығармашылық жұмыс: Пішіндерге сәйкес әріптерді қойып сөзді табу.Сол сөзді сын есімдерді пайдаланып сипаттау. АЛАТАУ сөзі шығады
«Барабан» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Барабан тілшесін айналдыру, түскен сұраққа жауап беру. Үйге тапсырма 47-жаттығу
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады.
Қандай сөз табы түседі сол топтың атауы болып қалады.
Үй тапсырмасын айтады.
Сын есім туралы білетіндерін айтып, ережені айтады.
Мұқият тыңдайды.
Тыңдап көреді.
Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.
Мұқият тыңдайды. Әр тапсырмада алған бағаларын домбыра арқылы бағалап отырады Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Өз тобының тапсырмасын орындайды.
Сергіту сәтін жасайды
Киіз үй жабдықтары туралы мәлімет беріп, тапсырмаларды жұппен орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс жасайды. |
Тамаша! Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Бағалау жүйесі «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. ҚБ: 2балл
Бағалау жүйесі «Домбыра» әдісі
Сұрақтарға жауап береді ҚБ:2 балл
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. ҚБ:1балл
Дескриптор: Көркем жазады. Сын есімді тауып,астын сызады.. ҚБ:2 балл
Дескриптор: 1-топ Заттың сапасын,дәмін,пішінін жазады. 2-топ Көп нүкте орнвнва сын есімді жазады. 3-топ Қарама-қарсы сын есімді тауып жазады. ҚБ:1балл Бағалау жүйесі «Домбыра» әдісі
Жарайсыңдар
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Жабдық,тағам ,ұлттық киім атауларын атайды ҚБ:1балл
|
Ашық сабаққа қощ келдің! стикерлері
оқулық
Қима қағаздағы теңге суреттері.
Оқулық
оқулық
бейне жазба
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Планшет
Интерактивті тақта
Суреттер
Слайд
Таратпа парақтар
Интерактивті тақта
Кері байланыс тақтасы
|
|||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 95 сабақ 4 сынып
Қазақ тілі 95 сабақ 4 сынып
|
Бекітемін Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары : Коптлеуова А |
|||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 |
||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар. |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калданова Амина |
||||||||
|
Күні: |
28.02.2024ж |
||||||||
|
Сынып: 3 Б |
Қатысқаны:24 |
Қатыспағаны:0 |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 Сын есім |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5минут
Өткенді пысықтау
Сабақтың ортасы 35 минут
Сергіту сәті
Сабақты қорыту
Кері байланыс 5минут
|
«Асықтың түсі » әдісі арқылы топқа бөлу.Кубикті топтарға айналдырып тастау, асықтың түсіне сәйкес жазылған сөзді оқыту. Шыққан сөз сол топтың атауы болады.
«Теңге жинау» әдісімен ережені тиянақтау. Теңгеге болымды және болымсыз етістік сөздер жазылады. Оқушыларды шақырып , теңгелерді бөліп салады. Белсенді оқушы ережені айтып береді.
Сын есім сөзіне сипаттама бергізу. Ережесі, сұрағы болады. Дара және күрделі сын есім, негізгі және туынды сын есім.
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Сын есім туралы түінікті бейне жазба арқылы көрсету.
45-жаттығу Ұжымдық жұмыс. 3 топқа мәтінді оқыту. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап бергізу. • Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қояды. 1-топ • Мәтінде аты аталған адамдар туралы не білесің? 2-топ • Жамбыл Жабаев туралы айтып беру. 3-топ • Сүйінбай туралы дереккөздерден ақпарат жинау. Телефоннан іздеу
• Мәтіндегі сын есімдерді тап, сұрақ қой.
Жеке жұмыс «Ұшқыр ой» зияткерлік ойын арқылы жүргізу. Сұрақтар қойылады. Оқушылардың жауап беруіне 20 секунд уақыт беру. Қай оқушы жауап берсе, сол оқушыға нақты жауабың ба деп сұрау. Егер ия деп жауап берсе жауабын тексеру. 1.Сын есімге сипаттама бер 2.Сын есімді тап? 3.Атын білдіретін сөздер. 4 Туынды сын есімді тап 5. Батыр сөзін сәйкестендір. 6.Сулы жер бұлақсыз болмас. Мақалдан сын есімді тап. 7.Сынын,түсін,сапасын білдіреді. 8.Зат есімнен туынды зат есім жаса. Өнер 9.Тәуелденіп тұрған сөзді тап
46-жаттығу Мәтінді көркем жазу Сын есімдерді тауып,астын сызу. Сүйінбай Аронұлы жайлы мағлұмат беру
Топтық жұмыс
«Киіз үй» әдісімен топтық жұмыс жүргізу. Әр топ аты жазылған үйде тапсырмаларды орындату. 1-топ Зат есім
2-топ Сын
есім
3-топ Сан
есім
Атақты тұлғалардың жыр шумақтарын оқиды.
«Киіз үй іші» әдісі арқылы жұптық жұмыс жүргізу. Киіз үй ішіндегі жабдықтар және ұлттық тағамдар туралы сұрау. Оқушылар жауабын тыңдау. Слайдтан көрсету. Жабдықтарға байланысты мәлімет айтқызу.. Аталған әр жабдықтың тапсырмасын орындату.
Шығармашылық жұмыс: Пішіндерге сәйкес әріптерді қойып сөзді табу.Сол сөзді сын есімдерді пайдаланып сипаттау. АЛАТАУ сөзі шығады
«Барабан» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Барабан тілшесін айналдыру, түскен сұраққа жауап беру. Үйге тапсырма 47-жаттығу
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады.
Қандай сөз табы түседі сол топтың атауы болып қалады.
Үй тапсырмасын айтады.
Сын есім туралы білетіндерін айтып, ережені айтады.
Мұқият тыңдайды.
Тыңдап көреді.
Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.
Мұқият тыңдайды. Әр тапсырмада алған бағаларын домбыра арқылы бағалап отырады Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Өз тобының тапсырмасын орындайды.
Сергіту сәтін жасайды
Киіз үй жабдықтары туралы мәлімет беріп, тапсырмаларды жұппен орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс жасайды. |
Тамаша! Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Бағалау жүйесі «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. ҚБ: 2балл
Бағалау жүйесі «Домбыра» әдісі
Сұрақтарға жауап береді ҚБ:2 балл
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. ҚБ:1балл
Дескриптор: Көркем жазады. Сын есімді тауып,астын сызады.. ҚБ:2 балл
Дескриптор: 1-топ Заттың сапасын,дәмін,пішінін жазады. 2-топ Көп нүкте орнвнва сын есімді жазады. 3-топ Қарама-қарсы сын есімді тауып жазады. ҚБ:1балл Бағалау жүйесі «Домбыра» әдісі
Жарайсыңдар
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Жабдық,тағам ,ұлттық киім атауларын атайды ҚБ:1балл
|
Ашық сабаққа қощ келдің! стикерлері
оқулық
Қима қағаздағы теңге суреттері.
Оқулық
оқулық
бейне жазба
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Планшет
Интерактивті тақта
Суреттер
Слайд
Таратпа парақтар
Интерактивті тақта
Кері байланыс тақтасы
|
|||||

шағым қалдыра аласыз



































