|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№99 Етістіктің жіктелуі 76-80- жаттығу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.1 тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау жә- не ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрап айтады; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; - жіктік жалғауларының қолданысын біліп жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жауапкершілік, бір-бірін құрметтеу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І. «Ыстық лебіз» Оқушылар шеңбер құрып, өлеңді хормен айту арқылы бір-бірлеріне сәттілік тілейді. Қайырлы күн, досым! Қайырлы күн болсын. Бүгінгі күн біз үшін Сәттілікке толсын! ІІ.Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер Слайд 1 Слайд 2 Суреттер |
||
|
|
Жаңа сабақ 1-тапсырма 76 – жаттығу . Өлеңді көшіріп жазып, жіктік жалғаулы етістіктердің астын сыз. Шөп жұлып, ағаш қимаймыз, Ұясын құстың бұзбаймыз. Қайнар көзі тірліктің – Суды да ысырап қылмаймыз. Аулада гүлді баптаймыз, Көгалды таптап, баспаймыз. Өсіріп орман көктемде, Ауаны таза сақтаймыз. Етістіктер І жақта, көпше тұр. Жіктік жалғаулы етістіктердің қай жақта тұрғанын айт ЕБҚ тапсырмасы Өлеңді көшіріп жазады. 2-тапсырма. 77 – жаттығу. Сөйлемдерді оқы. -Етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айт. Қай жақта тұрғанын қалай білдің? Баптаймын – І ж, жекеше. Баптайсың – ІІ ж, жекеше. Баптайды – ІІІ ж, жекеше. Баптаймыз – І ж, көпше. Баптайсыңдар – ІІ ж, көпше. Баптайды – ІІІ ж, көпше. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс 78 – жаттығу. Жіктік жалғаулы сөздерді қатыстырып, сөйлем құра. -Құраған сөйлемдеріңде жіктік жалғаулы сөз қандай мүше болып тұрғанын айт. Мен үйді тазалаймын. Сен би билеп үйренесің. Ол ертегі біледі. Баяндауыш болып тұр. ЕБҚ тапсырмасы Жұбының көмегімен тапсырманы орындайды. 4-тапсырма. 79 – жаттығу . Бағанның сол жағындағы сөздерді етістіктермен сәйкестендір. Мен көшірдім, сен айт, сіз көмектестіңіз, біз қуандық, ол ойнады. Жіктік жалғаулар көмектесті. Тапсырманы дұрыс орындауына қай жалғаулар көмектесті? |
Өлеңді көшіріп жазады. Сөйлемдерді оқиды. Етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айтады. Жұппен тапсырманы орындайды. Бағанның сол жағындағы сөздерді етістіктермен сәйкестендіреді. |
Дескриптор: - Өлеңді көшіріп жазады- 1б - жіктік жалғаулы етістіктердің астын сызады- 1б - Жіктік жалғаулы етістіктердің қай жақта тұрғанын айтады- 1б Дескриптор: - Сөйлемдерді оқиды- 1б -Етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айтады- 1б -сұрақтарға жауап берді- 1б Дескриптор: - Жіктік жалғаулы сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды-1 б -Құраған сөйлемдерінде жіктік жалғаулы сөз қандай мүше болып тұрғанын айтады- 1б Дескриптор: - Бағанның сол жағындағы сөздерді етістіктермен сәйкестендіреді-1 б -сұраққа жауап береді- 1б |
Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 Слайд 6 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту Үй тапсырмасы: 80-жаттығу Бағалау Рефлексия
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 8 |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 Етістіктің жіктелуі 81-85- жаттығу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау жә- не ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға бере алады; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; -жіктік жалғауларының қолданысын біліп жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Өз ұлтын, халқын құрметтеу және мақтаныш сезімін қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. (Ұ) Қайырлы күн, көздерім! Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды). Қайырлы күн, құлақтарым! Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды). Қайырлы күн, қолдарым! Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды). Қайырлы күн, аяқтарым! Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу). Қайырлы күн, мұғалім! Біз ояндық!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады) ІІ. «Сұрақ ілмегі» әдісі бойынша алдыңғы білімді пысықтау. «Миға шабуыл» әдісі бойынша оқушылардан сұралады. Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер Слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма 81 – жаттығу. Мәтінді тыңда. -мәтіннің мазмұнына байланысты өз пікіріңді айт Суды ластамауымыз керек. Өйткені су лайланып, жарамсыз болады. “Күл-қоқырды, көң-қоқысты бұлақ басынан аулаққа төк!”. ЕБҚ тапсырмасы Мәтінді оқиды 2-тапсырма. 82 – жаттығу. Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Мен бөлмені тазалаймын. Сен гүл отырғызасың. Ол арықты тазалайды. Біз өсімдіктерді күтеміз. 3-тапсырма. 83 – жаттығу. Жұмбақ өлеңін оқып, шешуін тап “К” – ден егер бастасаң(ІІж), “Т” – дан егер бастасаң(ІІж), Шомыласың суына. Төрт түліктің баласы. “Ш” – дан егер бастасаң(ІІж), “С” – дан егер бастасаң(ІІж), Жазда аунайсың құмына. Аққайыңнан аласың(ІІж). (Көл-Шөл-Төл-Сөл). ЕБҚ тапсырмасы Жұмбақты көшіріп жазады. 4-тапсырма 84 – жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жаз. Уланса ауа Уланамыз бәріміз. Уланса су Уланатын тағы біз. Уланса жер Уланады өсімдік, Уланады оны жеген малымыз. Уланса мал У тарайды бізге де. -Уланбаудың жолы қандай? Уланбаудың жолы – қоршаған ортаны ластамау. 5-тапсырма. Топтық жұмыс 85-жаттығу. Мақал-мәтелдердің мағынасын топта талқылыңдар 1. Ақтың жуындысын ағып жатқан суға төкпе 2.Ағын суы бал татыр, Ақ шабағы май татыр. 3. Арық бар жерде су бар, Су бар жерде ну бар. 4.Жылап жүріп арық қазсаң, Күліп жүріп су ішерсің ЕБҚ тапсырмасы Тобының көмегімен орындайды. |
Мәтінді тыңдайды.
Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады.
Жұмбақтың шешуін табады.
Тапсырманы орындайды.
Топпен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Мәтінді тыңдап, мәтіннің мазмұнына байланысты өз пікірін айтады- 1 б -сұрақтарға жауап береді- 1 б Дескриптор: -Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қояды-1 б -сөйлемдерді көшіріп жазады- 1 б Дескриптор: - Жұмбақ өлеңін оқиды- 1б - шешуін табады-1 б Дескриптор: - Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жазады- 1б Дескриптор: -мақал-мәтелдердің мағынасын топта талқылайды-1 б -мақал-мәтелдерді жазады- 1б -мақал-мәтелдерді жазады- 1б |
Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. «Еркін микрофон» әдісі арқылы сабақты бекіту. Үй тапсырмасы: 85-жаттығу Бағалау Рефлексия
|
«Данышпан үкі » әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбегендерін айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 6 |
||
|
|
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101 Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? 1-6- жаттығу БЖБ №6 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойын- ша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- мәтіннің тақырыбы мен берілген кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды және өз ойын дәлелдейді; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; - жіктік жалғауларының қолданысын біліп, жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жауапкершілік, денсаулық, достық және айналадағыларға құрметпен қарау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. «Нейро жаттығу» ІІ. Өткенді қайталау «Артық сөзді тап» Сабақтың тақырыбын болжау Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Тақтада көрсетілген суреттер бойынша арқылы «Нейро жаттығулар» жасайды. Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер
Слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма 1 – жаттығу. Оқы. Мәтін не туралы? -Табиғаттағы тепе-теңдікті сақтаудың маңызы. -Табиғат – бізді қоршаған орта. Сондықтан ондағы тепе-теңдікті сақтап, табиғи апаттарды болдырмауға күш салуымыз қажет. Әрқашан табиғатты қорғап, аялауымыз керек. -Табиғатты қорғау. -Мәтіннің тақырыбына сәйкес ат таңда. Себебін түсіндір. ЕБҚ тапсырмасы Мәтінді оқиды 2-тапсырма. 2 – жаттығу . Бағанның екі жағын септік жалғауына сәйкестендіріп толықтыр. Неліктен олай толықтырғаныңды түсіндір. Т Табиғаттың оның Табиғатқа оған Табиғатты оны Табиғаттан одан Табиғатпен онымен “Табиғат” сөзін “ол” сөзімен алмастыруға болады. Себебі, “ол” сөзі есімдік болғандықтан, зат есімнің орнына жұмсала береді. 3-тапсырма. 3 – жаттығу. 73-беттегі мәтіннен есімдіктері бар сөйлемдерді теріп жаз. Есімдіктер қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын тап. Табиғатқа адамның жанашырлықпен, аялай, есіркей қарауы – оның перзенттік міндеті. ( зат есім, кімнің?) Дария, теңіз, көлдер мен орман-тоғай, асқар таулар мен жан-жануарлар – табиғаттың ажар-көркі ғана емес, оны бүлінуден, азудан сақтайтын құдыретті күш те. (зат есім, нені?) Табиғатта басы артық ештеңе жоқ. (зат е, не?) Соның бәрі табиғаттағы тепе-теңдікті сақтап тұру үшін керек. (зат есім, нелер?) Ал ол тепе-теңдіктің бұзылуы күндердің күнінде ойран-апатқа соқтырары сөзсіз.(з.е. не?) Олай болса, табиғаттың өзінен үйреніп, оны қорғауға тиіспіз. (зат есім, нені?). ЕБҚ тапсырмасы Мұғалімнің көмегімен тапсырманы орындайды. 4-тапсырма 4 – жаттығу. Әли мен Мерейдің пікірін оқып, өз ойыңды білдір.Келісетін не келіспейтініңді «Менің ойымша» сөз тіркесінің көмегімен беруге тырыс. Менің ойымша, сел, жер сілкіну сияқты апаттар табиғаттағы тепе-теңдіктің сақталмауынан сияқты. Мысалы, соңғы кезде өнеркәсіптер мен көліктердің газды түтінінен ауа жылынып кетті. Бұл қардың жерге сіңбей, тез еруіне әкеледі. Ол селге айналады. Сондықтан табиғаттағы тепе-теңдікті сақтап, оны қорғауымыз керек. 5-тапсырма 6 – жаттығу. Күшіктің ерекше белгілерін (түр-түсін) көрсетіп хабарлама жаз. Хабарлама Күшік жоғалды. Ерекше белгілері – ақ түсті, оң құлағынла қара меңі бар, жасы – 3 айлық. Сол аяғын сілтіп басады. Табуға көмектескен адамға сыйлығымыз бар. Тел: 87783109089(Берік). Ұқсастықтары: Екеуі де күшік туралы. Айырмашылықтары: Біріншісі – әңгіме, екіншісі – хабарлама. |
Мәтінді оқып, талдайды. Мәтінге ат қояды. Тапсырманы орындайды. 73-беттегі мәтіннен есімдіктері бар сөйлемдерді теріп жазады. Әли мен Мерейдің пікірін оқып, өз ойыңды білдіреді. Күшіктің ерекше белгілерін (түр-түсін) көрсетіп хабарлама жазады. |
Дескриптор: -Мәтінді оқып, не туралы екенін айтады- 1б - Мәтіннің тақырыбына сәйкес ат таңдап, себебін айтады- 1б Дескриптор: - Бағанның екі жағын септік жалғауына сәйкестендіріп толықтырады- 1б -Неліктен олай толықтырғанын түсіндіреді- 1б Дескриптор: - мәтіннен есімдіктері бар сөйлемдерді теріп жазады- 1б - есімдіктер қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын табады- 1б Дескриптор: - Әли мен Мерейдің пікірін оқып, өз ойын білдіреді- 1б - сөз тіркесінің көмегімен өз ойын айтады- 1б Дескриптор: - Күшіктің ерекше белгілерін (түр-түсін) көрсетіп хабарлама жазады- 1б -Ұқсастықтары мен айырмашылыын жазады- 1б |
Слайд 2 Суреттер Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 Слайд 6 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту Үй тапсырмасы: Өз ойларынан бірыңғай мүшелерді қосып үш сөйлем құрап жазып келу. Бағалау Рефлексия
|
«СМС» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбегендерін айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 7 |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№102 Біздің жобамыз 1-3- жаттығу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау жә- не ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.3.2.1 тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға бере алады; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; -тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Өз ұлтын, халқын құрметтеу және мақтаныш сезімін қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. Мақсатымыз- білім алу, Міндетіміз- еңбектену Еңбектену арқылы “5 “- ке қолды жеткізу! ІІ.Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) ІІІ.Ой қозғау Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер Слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. 1 – жаттығу. Жұмбақтарды оқы. Әрі қызыл, әрі тәтті, Татқан жанды таңырқатты. (Алма). Бір түкті кілем, Бір түксіз кілем. (Аспан, жер). Айдары шағын, Қаракүрең сауыры, Аппақ қардай бауыры. (Қызғыш). Иір-иір денесі, Сахараның кемесі. Ащы шөптер – тамағы, Шөлге шыдап бағады. (Түйе). Сын есімдер жұмбақтардың шешуін табуға көмектесті. Олар жұмбақталған нәрсенің ерекше белгілерін көрсетіп тұр. ЕБҚ тапсырмасы Жұмбақты көшіріп жазады. 2-тапсырма. 2 – жаттығу .Сыныпта жұмбақтар байқауын ұйымдастырыңдар. Ол үшін байқаудың жоспарын құрып, шақыру қағазын дайындаңдар. Жоспар:
Хабарландыру Сыныбымызда жұмбақ шешуден жарыс өткізіледі. Шарты: Жұмбақтарды шеше білу, суретке қарап, жұмбақ құрастыру, жұмбақтар жасыру. Жарысқа барлық бала қатыса алады. Байқау соңында жеңімпаздарға бағалы сыйлықтар мен мақтау қағаздары беріледі. Өтетін күні: 13 наурыз, 15 00 де (108-кабинет). Қатысатын оқушылар сыныбымыздың мәдениет секторына жолығуларыңызды сұраймыз. ЕБҚ тапсырмасы Өзі білетін жұмбақтарды айтады. 3-тапсырма. 3 – жаттығу. Өз жұмбағыңды құрастырып, суретін сал. Сыныптастарыңның алдында өз жұмысыңды қорға. Түрлі түсті көпір, бірақ ешкім жүрмейді. (Кемпірқосақ). |
Жұмбақтарды оқып, шешуін табады.
Жұмбақтағы ерекше белгілерін табады.
Жұмбақтар сайысын ұйымдастырады.
Жоспар бойынша тапсырманы орындайды.
Жұмбақ құрастырып, суретін салады. |
Дескриптор: -Жұмбақты оқиды- 1б -шешуін табады- 1б -жұмбақтағы сын есімдерді табады- 1б Дескриптор: -Жұмбақтар шешуден жарысады-1 б -Суретке қарап, жұмбақ құрастырады- 1б -Суреттегі заттарға байланысты жұмбақтар айтады- 1б -хабарландыру жазады- 1б Дескриптор: - Өз жұмбағын құрастырады- 1б - суретін салады- 1б - өз жұмысын қорғайды- 1б |
Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту Бағалау Рефлексия
|
«Білім гүлі» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбегендерін айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 6 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 99- 102 сабақ ҚМЖ
Қазақ тілі 99- 102 сабақ ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№99 Етістіктің жіктелуі 76-80- жаттығу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.1 тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау жә- не ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрап айтады; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; - жіктік жалғауларының қолданысын біліп жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жауапкершілік, бір-бірін құрметтеу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І. «Ыстық лебіз» Оқушылар шеңбер құрып, өлеңді хормен айту арқылы бір-бірлеріне сәттілік тілейді. Қайырлы күн, досым! Қайырлы күн болсын. Бүгінгі күн біз үшін Сәттілікке толсын! ІІ.Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер Слайд 1 Слайд 2 Суреттер |
||
|
|
Жаңа сабақ 1-тапсырма 76 – жаттығу . Өлеңді көшіріп жазып, жіктік жалғаулы етістіктердің астын сыз. Шөп жұлып, ағаш қимаймыз, Ұясын құстың бұзбаймыз. Қайнар көзі тірліктің – Суды да ысырап қылмаймыз. Аулада гүлді баптаймыз, Көгалды таптап, баспаймыз. Өсіріп орман көктемде, Ауаны таза сақтаймыз. Етістіктер І жақта, көпше тұр. Жіктік жалғаулы етістіктердің қай жақта тұрғанын айт ЕБҚ тапсырмасы Өлеңді көшіріп жазады. 2-тапсырма. 77 – жаттығу. Сөйлемдерді оқы. -Етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айт. Қай жақта тұрғанын қалай білдің? Баптаймын – І ж, жекеше. Баптайсың – ІІ ж, жекеше. Баптайды – ІІІ ж, жекеше. Баптаймыз – І ж, көпше. Баптайсыңдар – ІІ ж, көпше. Баптайды – ІІІ ж, көпше. 3-тапсырма. Жұптық жұмыс 78 – жаттығу. Жіктік жалғаулы сөздерді қатыстырып, сөйлем құра. -Құраған сөйлемдеріңде жіктік жалғаулы сөз қандай мүше болып тұрғанын айт. Мен үйді тазалаймын. Сен би билеп үйренесің. Ол ертегі біледі. Баяндауыш болып тұр. ЕБҚ тапсырмасы Жұбының көмегімен тапсырманы орындайды. 4-тапсырма. 79 – жаттығу . Бағанның сол жағындағы сөздерді етістіктермен сәйкестендір. Мен көшірдім, сен айт, сіз көмектестіңіз, біз қуандық, ол ойнады. Жіктік жалғаулар көмектесті. Тапсырманы дұрыс орындауына қай жалғаулар көмектесті? |
Өлеңді көшіріп жазады. Сөйлемдерді оқиды. Етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айтады. Жұппен тапсырманы орындайды. Бағанның сол жағындағы сөздерді етістіктермен сәйкестендіреді. |
Дескриптор: - Өлеңді көшіріп жазады- 1б - жіктік жалғаулы етістіктердің астын сызады- 1б - Жіктік жалғаулы етістіктердің қай жақта тұрғанын айтады- 1б Дескриптор: - Сөйлемдерді оқиды- 1б -Етістіктерді тауып, қай жақта тұрғанын айтады- 1б -сұрақтарға жауап берді- 1б Дескриптор: - Жіктік жалғаулы сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды-1 б -Құраған сөйлемдерінде жіктік жалғаулы сөз қандай мүше болып тұрғанын айтады- 1б Дескриптор: - Бағанның сол жағындағы сөздерді етістіктермен сәйкестендіреді-1 б -сұраққа жауап береді- 1б |
Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 Слайд 6 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту Үй тапсырмасы: 80-жаттығу Бағалау Рефлексия
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 8 |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 Етістіктің жіктелуі 81-85- жаттығу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау жә- не ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға бере алады; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; -жіктік жалғауларының қолданысын біліп жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Өз ұлтын, халқын құрметтеу және мақтаныш сезімін қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. (Ұ) Қайырлы күн, көздерім! Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды). Қайырлы күн, құлақтарым! Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды). Қайырлы күн, қолдарым! Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды). Қайырлы күн, аяқтарым! Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу). Қайырлы күн, мұғалім! Біз ояндық!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады) ІІ. «Сұрақ ілмегі» әдісі бойынша алдыңғы білімді пысықтау. «Миға шабуыл» әдісі бойынша оқушылардан сұралады. Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер Слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма 81 – жаттығу. Мәтінді тыңда. -мәтіннің мазмұнына байланысты өз пікіріңді айт Суды ластамауымыз керек. Өйткені су лайланып, жарамсыз болады. “Күл-қоқырды, көң-қоқысты бұлақ басынан аулаққа төк!”. ЕБҚ тапсырмасы Мәтінді оқиды 2-тапсырма. 82 – жаттығу. Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз. Мен бөлмені тазалаймын. Сен гүл отырғызасың. Ол арықты тазалайды. Біз өсімдіктерді күтеміз. 3-тапсырма. 83 – жаттығу. Жұмбақ өлеңін оқып, шешуін тап “К” – ден егер бастасаң(ІІж), “Т” – дан егер бастасаң(ІІж), Шомыласың суына. Төрт түліктің баласы. “Ш” – дан егер бастасаң(ІІж), “С” – дан егер бастасаң(ІІж), Жазда аунайсың құмына. Аққайыңнан аласың(ІІж). (Көл-Шөл-Төл-Сөл). ЕБҚ тапсырмасы Жұмбақты көшіріп жазады. 4-тапсырма 84 – жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жаз. Уланса ауа Уланамыз бәріміз. Уланса су Уланатын тағы біз. Уланса жер Уланады өсімдік, Уланады оны жеген малымыз. Уланса мал У тарайды бізге де. -Уланбаудың жолы қандай? Уланбаудың жолы – қоршаған ортаны ластамау. 5-тапсырма. Топтық жұмыс 85-жаттығу. Мақал-мәтелдердің мағынасын топта талқылыңдар 1. Ақтың жуындысын ағып жатқан суға төкпе 2.Ағын суы бал татыр, Ақ шабағы май татыр. 3. Арық бар жерде су бар, Су бар жерде ну бар. 4.Жылап жүріп арық қазсаң, Күліп жүріп су ішерсің ЕБҚ тапсырмасы Тобының көмегімен орындайды. |
Мәтінді тыңдайды.
Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады.
Жұмбақтың шешуін табады.
Тапсырманы орындайды.
Топпен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Мәтінді тыңдап, мәтіннің мазмұнына байланысты өз пікірін айтады- 1 б -сұрақтарға жауап береді- 1 б Дескриптор: -Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қояды-1 б -сөйлемдерді көшіріп жазады- 1 б Дескриптор: - Жұмбақ өлеңін оқиды- 1б - шешуін табады-1 б Дескриптор: - Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жазады- 1б Дескриптор: -мақал-мәтелдердің мағынасын топта талқылайды-1 б -мақал-мәтелдерді жазады- 1б -мақал-мәтелдерді жазады- 1б |
Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. «Еркін микрофон» әдісі арқылы сабақты бекіту. Үй тапсырмасы: 85-жаттығу Бағалау Рефлексия
|
«Данышпан үкі » әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбегендерін айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 6 |
||
|
|
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101 Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? 1-6- жаттығу БЖБ №6 |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойын- ша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.2 жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- мәтіннің тақырыбы мен берілген кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды және өз ойын дәлелдейді; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; - жіктік жалғауларының қолданысын біліп, жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жауапкершілік, денсаулық, достық және айналадағыларға құрметпен қарау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. «Нейро жаттығу» ІІ. Өткенді қайталау «Артық сөзді тап» Сабақтың тақырыбын болжау Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Тақтада көрсетілген суреттер бойынша арқылы «Нейро жаттығулар» жасайды. Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер
Слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма 1 – жаттығу. Оқы. Мәтін не туралы? -Табиғаттағы тепе-теңдікті сақтаудың маңызы. -Табиғат – бізді қоршаған орта. Сондықтан ондағы тепе-теңдікті сақтап, табиғи апаттарды болдырмауға күш салуымыз қажет. Әрқашан табиғатты қорғап, аялауымыз керек. -Табиғатты қорғау. -Мәтіннің тақырыбына сәйкес ат таңда. Себебін түсіндір. ЕБҚ тапсырмасы Мәтінді оқиды 2-тапсырма. 2 – жаттығу . Бағанның екі жағын септік жалғауына сәйкестендіріп толықтыр. Неліктен олай толықтырғаныңды түсіндір. Т Табиғаттың оның Табиғатқа оған Табиғатты оны Табиғаттан одан Табиғатпен онымен “Табиғат” сөзін “ол” сөзімен алмастыруға болады. Себебі, “ол” сөзі есімдік болғандықтан, зат есімнің орнына жұмсала береді. 3-тапсырма. 3 – жаттығу. 73-беттегі мәтіннен есімдіктері бар сөйлемдерді теріп жаз. Есімдіктер қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын тап. Табиғатқа адамның жанашырлықпен, аялай, есіркей қарауы – оның перзенттік міндеті. ( зат есім, кімнің?) Дария, теңіз, көлдер мен орман-тоғай, асқар таулар мен жан-жануарлар – табиғаттың ажар-көркі ғана емес, оны бүлінуден, азудан сақтайтын құдыретті күш те. (зат есім, нені?) Табиғатта басы артық ештеңе жоқ. (зат е, не?) Соның бәрі табиғаттағы тепе-теңдікті сақтап тұру үшін керек. (зат есім, нелер?) Ал ол тепе-теңдіктің бұзылуы күндердің күнінде ойран-апатқа соқтырары сөзсіз.(з.е. не?) Олай болса, табиғаттың өзінен үйреніп, оны қорғауға тиіспіз. (зат есім, нені?). ЕБҚ тапсырмасы Мұғалімнің көмегімен тапсырманы орындайды. 4-тапсырма 4 – жаттығу. Әли мен Мерейдің пікірін оқып, өз ойыңды білдір.Келісетін не келіспейтініңді «Менің ойымша» сөз тіркесінің көмегімен беруге тырыс. Менің ойымша, сел, жер сілкіну сияқты апаттар табиғаттағы тепе-теңдіктің сақталмауынан сияқты. Мысалы, соңғы кезде өнеркәсіптер мен көліктердің газды түтінінен ауа жылынып кетті. Бұл қардың жерге сіңбей, тез еруіне әкеледі. Ол селге айналады. Сондықтан табиғаттағы тепе-теңдікті сақтап, оны қорғауымыз керек. 5-тапсырма 6 – жаттығу. Күшіктің ерекше белгілерін (түр-түсін) көрсетіп хабарлама жаз. Хабарлама Күшік жоғалды. Ерекше белгілері – ақ түсті, оң құлағынла қара меңі бар, жасы – 3 айлық. Сол аяғын сілтіп басады. Табуға көмектескен адамға сыйлығымыз бар. Тел: 87783109089(Берік). Ұқсастықтары: Екеуі де күшік туралы. Айырмашылықтары: Біріншісі – әңгіме, екіншісі – хабарлама. |
Мәтінді оқып, талдайды. Мәтінге ат қояды. Тапсырманы орындайды. 73-беттегі мәтіннен есімдіктері бар сөйлемдерді теріп жазады. Әли мен Мерейдің пікірін оқып, өз ойыңды білдіреді. Күшіктің ерекше белгілерін (түр-түсін) көрсетіп хабарлама жазады. |
Дескриптор: -Мәтінді оқып, не туралы екенін айтады- 1б - Мәтіннің тақырыбына сәйкес ат таңдап, себебін айтады- 1б Дескриптор: - Бағанның екі жағын септік жалғауына сәйкестендіріп толықтырады- 1б -Неліктен олай толықтырғанын түсіндіреді- 1б Дескриптор: - мәтіннен есімдіктері бар сөйлемдерді теріп жазады- 1б - есімдіктер қай сөз табының орнына қолданылып тұрғанын табады- 1б Дескриптор: - Әли мен Мерейдің пікірін оқып, өз ойын білдіреді- 1б - сөз тіркесінің көмегімен өз ойын айтады- 1б Дескриптор: - Күшіктің ерекше белгілерін (түр-түсін) көрсетіп хабарлама жазады- 1б -Ұқсастықтары мен айырмашылыын жазады- 1б |
Слайд 2 Суреттер Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 Слайд 6 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту Үй тапсырмасы: Өз ойларынан бірыңғай мүшелерді қосып үш сөйлем құрап жазып келу. Бағалау Рефлексия
|
«СМС» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбегендерін айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 7 |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№102 Біздің жобамыз 1-3- жаттығу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау жә- не ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.3.2.1 тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға бере алады; -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды және ондағы негізгі ойды тұжырымдай алады; -тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін жазады. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Өз ұлтын, халқын құрметтеу және мақтаныш сезімін қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. Мақсатымыз- білім алу, Міндетіміз- еңбектену Еңбектену арқылы “5 “- ке қолды жеткізу! ІІ.Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) ІІІ.Ой қозғау Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады. |
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
суреттер Слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. 1 – жаттығу. Жұмбақтарды оқы. Әрі қызыл, әрі тәтті, Татқан жанды таңырқатты. (Алма). Бір түкті кілем, Бір түксіз кілем. (Аспан, жер). Айдары шағын, Қаракүрең сауыры, Аппақ қардай бауыры. (Қызғыш). Иір-иір денесі, Сахараның кемесі. Ащы шөптер – тамағы, Шөлге шыдап бағады. (Түйе). Сын есімдер жұмбақтардың шешуін табуға көмектесті. Олар жұмбақталған нәрсенің ерекше белгілерін көрсетіп тұр. ЕБҚ тапсырмасы Жұмбақты көшіріп жазады. 2-тапсырма. 2 – жаттығу .Сыныпта жұмбақтар байқауын ұйымдастырыңдар. Ол үшін байқаудың жоспарын құрып, шақыру қағазын дайындаңдар. Жоспар:
Хабарландыру Сыныбымызда жұмбақ шешуден жарыс өткізіледі. Шарты: Жұмбақтарды шеше білу, суретке қарап, жұмбақ құрастыру, жұмбақтар жасыру. Жарысқа барлық бала қатыса алады. Байқау соңында жеңімпаздарға бағалы сыйлықтар мен мақтау қағаздары беріледі. Өтетін күні: 13 наурыз, 15 00 де (108-кабинет). Қатысатын оқушылар сыныбымыздың мәдениет секторына жолығуларыңызды сұраймыз. ЕБҚ тапсырмасы Өзі білетін жұмбақтарды айтады. 3-тапсырма. 3 – жаттығу. Өз жұмбағыңды құрастырып, суретін сал. Сыныптастарыңның алдында өз жұмысыңды қорға. Түрлі түсті көпір, бірақ ешкім жүрмейді. (Кемпірқосақ). |
Жұмбақтарды оқып, шешуін табады.
Жұмбақтағы ерекше белгілерін табады.
Жұмбақтар сайысын ұйымдастырады.
Жоспар бойынша тапсырманы орындайды.
Жұмбақ құрастырып, суретін салады. |
Дескриптор: -Жұмбақты оқиды- 1б -шешуін табады- 1б -жұмбақтағы сын есімдерді табады- 1б Дескриптор: -Жұмбақтар шешуден жарысады-1 б -Суретке қарап, жұмбақ құрастырады- 1б -Суреттегі заттарға байланысты жұмбақтар айтады- 1б -хабарландыру жазады- 1б Дескриптор: - Өз жұмбағын құрастырады- 1б - суретін салады- 1б - өз жұмысын қорғайды- 1б |
Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту Бағалау Рефлексия
|
«Білім гүлі» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбегендерін айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
Слайд 6 |
||
шағым қалдыра аласыз


















