Пән:Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім. Менің отбасым және достарым | Мектеп: Жамбыл орта мектебі |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Оспан Самал |
Сынып: 2А | Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. Мәтіннің жоспарын құру. Досы көпті жау алмайды. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.2.6.1* Мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.2.3.3.1 Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру. |
Сабақ мақсаттары | Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру. |
Бағалау критерийлері | Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды.Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөледі. Мәтін бойынша жоспар құрады. |
Тілдік мақсаттар
| Дос, достық, адал достық |
Құндылықтарды дарыту
| Достық қарым-қатынас жасау, достықты сақтау, құрметтеу, әділ болу. |
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік//интернационализм | Әр түрлі ұлттардың достық туралы ертегілерін білу, салыстыру. |
Пәнаралық байланыстар | Өзін- өзі тану, дене шынықтыру пәндерімен байланыс |
АКТ қолдану дағдылары | Мақал- мәтелдер |
Бастапқы білім
| Достық, отбасы, отбасындағы қамқорлық, мейірім туралы біледі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақ басы
5 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.Аспанда күн ыстықАл жерде кім ыстықӘке мен шешемізСүйікті тым ыстықЖасасын туыстық!Достық пен тыныштық. |
|
Сабақтың ортасы
25 мин
| Сабақ мақсаты: Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.Сурет бойынша ертегідегі оқиғаны болжау. «Ханзаданың достығы» ертегісін «аялдама» әдісімен оқу.Ертегіні болжамымен салыстыру.Ертегі бойынша сұрақтар.-Неліктен балалар ханзадамен ойнамады?-Неге хан қызметшісін жұмыстан қуып жіберді?-Неге қызметші ханзадаға алғыс білдірді?Шығарманың ертегі жанрына жататындығын қалай дәлелдейсіңдер?«Ертеде» деп басталды, хан болыпты, кейіпкері Ханзада, Ханзада ержетіп, хан болғанда.Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.Жоспар:Ханның ұлы.Жалғыздықтан жалыққан Ханзада.Ақша төлеп ойынға шақыру.Қызметшінің амалы.Алғыс.Топтық жұмысЖоспар бойынша әңгімелеу.Ханзаданың іс-әрекетін бағала.Ертегіден қандай қорытынды шығарар едің?
| Достық туралы мультфильм: https://www.youtube.com/watch?v=S-kHy-FjQvI
суреттер |
Сабақтың соңы2 мин | Қорытынды.Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» стикерді жабыстыру.Сабақта екі ұнаған сәтті және бір ұсыныс жазады. |
|
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |