|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жекенова Ақжарқын |
|||||
|
Күні:23 ақпан |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бота. Тасымал |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім(не) туралы айтылғанынанықтау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; 1.4.1.1айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді мәнерлеп оқиды; Мұғалімнің қолдауымен өлеңде не не туралы айтқанын біледі; Сөздерді дұрыс тасымалдай алады;Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық дайындық Бала,бала, балапан, Кәне, қайсысы алақан? Саусақтары әйбат, Былай-былай ойнат. |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді. |
|
Слайд |
||
|
Ортасы |
«Ширату»суретпен жұмыс Қазақ халқы шаруашылығының бірі-мал бағу. Төрт түлік кисек- киім, ішсек- тамақ, мінсек- көлік. -Ал, мына жұмбақтарды шешіп көріңдерші. Жұмбақтар: Иір-иір денесі, Сахараның кемесі. Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Ащы шөптер тамағы, Шөлге шыдап бағады. Бұл не, өзің тауып ал? -Түйенің төлі қалай аталады? -Олай болса, бүгін біз бота туралы өлеңмен танысамыз. ( сабақтың мтақырыбы мен мақсатын таныстыру) |
Балалар суреттегі жануарларды атайды. Балалар жұмбақтардың жауабын айтады Түйе туралы білетін деректерін айтады. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін
бағалау |
Слайд Слайд Слайд
|
||
|
|
Оқулықпен жұмыс: 40-бет 1-жаттығу -Балалар, біз өлеңді қалай оқуымыз керек? (балалармен бірге өлеңді мәнерлеп оқу критерийлерін құру) 1.Өлеңді анық оқу 2.Тыныс белгілеріне назар аудару қажет. 3.Дұрыс (қатесіз) оқу керек. 4. Шапшаң оқу қажет. 5.Түсініп оқу керек. -Табаны қандай -Мойыны қандай? Көзі қандай? Бота не жейді? |
мұғаліммен бірге өлеңді мәнерлеп оқу критерийлерін құрады 1-жаттығу: Балалар өлеңді мәнерлеп жеке оқиды; хормен оқиды; мағынасын түсіндіреді. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау |
Слайд |
||
|
|
Дәптермен жұмыс (саусақтарға арналған жаттығу жасату) Дескриптор:
2-жаттығу жазбаша орындау, тасымалданбайтын сөздерді табу. Дәптер көлбеулігін сақтау, көз бен кітап арақашықтығы, партада дұрыс отыру айтылады. Дескриптор:
|
Көркем жазу Уу 2-жаттығу көшіріп жазады. Жұпта бір-бірін тексереді. Тасымалдауға болмайтын сөздерді табады. |
«Смайликтер» арқылы бағалау
|
Слайд |
||
|
|
Ереже: Бір буынды және алғашқы буыны бір дыбыстан тұратын екі буынды сөздерді тасымалдауға болмайды: от, сүт, шаш, а-қын, о-рақ, і-ні. |
Ережені оқып, жаттайды |
|
Слайд |
||
|
|
3-жаттығу. Берілген сөздерді оқиды,қортындылайды. Дескриптор:
|
3-жаттығу ауызша орындайды. Тасымалдауға болмайтын сөздерді айтады. |
|
|
||
|
|
Шығармашылық тапсырма: жұмыс дәптері №1 (28-б)
|
жұмыс дәптері №1 (28-б) сөз жұмбақты шешеді, өзін-өзі бағалайды |
«Смайликтер» арқылы бағалау |
Слайд |
||
|
Соңы |
Бекіту. Тест сұрақтары
а) бұзау; ә) құлын; б) бота; в) қозы
а) шұбат; ә) қымыз; б) айран; в) сүзбе
а) шабады; ә) маң-маң басады; б) жортады; в) секіреді
а) ешкіде; ә) жылқыда; б) түйеде; в) қойда Түйе қандай шөпті жақсы көреді? а) алабота; ә) изен; б) селеу; в) киікоты |
. Интербелсенді тақтадан көрсетілген тест жұмысын орындайды. |
|
|
||
|
Кері байланыс |
|
|
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Слайд |
||
|
Дескриптор |
|
Білім алушы |
|
мәтіннің тақырыбын анықтайды; |
|
мәтіннің жанрын анықтайды; |
|
мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қояды:
|
|
мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді;
|
|
сөздерді қатесіз жазады; |
|
бас әріп пен тыныс белгілерін сақтайды; |
|
каллиграфиялық нормаларды сақтайды. |
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жекенова Акжаркын ШекирткалиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қазақ тілі Буын және тасымал 1-сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Қазақ тілі Буын және тасымал 1-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілінен өткен сабағым.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















