|
Тақырыбы: |
Етістік |
|
Мақсаты: |
Оқушыларға етістік туралы түсінік беру; етістіктерді басқа сөз таптарынан ажырата білуге дағдыландыру; сөздік қорын молайтып, тілін дамыту. |
|
Сілтеме: |
«Қазақ тілі» оқулығы, әдістемесі, 2-сынып электронды оқулық, «Қазақстан бастауыш мекткбі» журналы |
|
Күтілетін нәтижелер: |
-Сөз таптарының ережесін біледі. -Етістіктің мағынасын түсінеді. -Етістікті өмірде қолдана біледі. - Етістіктің сұрақтарын ажырата алады. |
|
Оқыту әдістері: |
Диалогтік оқыту, АКТ, СТО, дарынды балалармен жұмыс, оқу үшін және оқыту үшін бағалау, топтық жұмыс. |
|
Ресурстар: |
Суреттер, семантикалық карта, электрондық оқулық, қима қағаздар, а-4 қағазы, маркерлер. |
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушылар әрекеті |
|
Көңіл күй ахуалы(1 мин)
Қызығушылықты ояту
|
Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім. Қастерлейді ұл – қызың мәңгі сені, Болашағым, бақытым, дара тілім! -Міне, балалар, кемеңгер ақындарымыздың тілі, туған тіліміз – қазақ тілі сабағы.
Тренинг өткізу: 1-топ: Күлімдеңіздер 2-топ: Қолдарыңыздан ұстап жоғары көтеріңіздер 3-топ «Бәріміз – біріміз үшін, біріміз – бәріміз үшін» |
Оқушылар хормен айтады. Оқушылар сұраққа жауап береді. Бір-біріне күлімдейді. Қолдарын ұстап жоғары көтереді. Хормен айтады. Артық сөзді табады. Топтар бірін-бірі бармақпен бағалайды. Секіреді, оқиды, күледі. Сұрақ қояды. Күннің жадын, тақырыбын жазады. |
І топ: үй қоян, секірді, тас, жандар, гүл. ІІ топ: Айман, Ертіс, Жыңғылды, Раушан, күлді, Бөрібасар. ІІІ топ: Оқушылар, оқиды, қаламдар, аралар, әншілер, сабақтар. -Артық сөз нені білдіріп тұр? Қимылмен көрсет. Сұрақ қой. - Олай болса, бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы: Етістік. |
||
|
Жаңа сабақ |
|
|
(Әр дұрыс жауапқа 5 ұпай беру) |
Сұрақтарға ауызша жауап береді. Топ басшысы бағалап отырады. |
|
|
Мағынаны тану
Топтық жұмыс |
(Әр дұрыс жауапқа 5 ұпай) |
Жұмбақты оқиды, шешеді. Сұраққа жауап береді. |
|
Сергіту сәті |
Жаттығу жасайды |
|
|
Жаттығуды орындайды. |
|
|
І топ: Түлкі туралы не білесіңдер? Өлең айту. ІІ топ: Қоян туралы не білесіңдер? Өлең айту. ІІІ топ: Тиін туралы «5 жол өлең» жазу. |
Тапсырмаларды орындайды. Бармақпен бағалау. |
|
|
357-жаттығу. Берілген етістіктерді қатыстырып, сөйлемдер құра. Сөйлем құраған оқушыға 5 ұпай. |
Сөйлем құрап жазады. |
|
|
«Тосын сый» 3 топқа 3 түрлі жұмбақ беру, соны ыммен, қимылмен көрсетеді, тапқан оқушыға «сый» беріледі.
Аузы жоқ сөйлейді. (Хат)
(Көз) |
Жұмбақты ыммен, қимылмен көрсетеді. Басқа топ оқушылары шешуін табады. |
|
|
Ой – толғаныс |
Түгел дұрыс – 5 1 – 2 қате – 4 3 – 4 қате – 3 5 – 6 қате – 2 |
Семантикалық картаны толтырады. Бірін-бірі тексереді, бағалайды. |
|
Бағалау |
|
Топ басшысы өз тобын қалай бағалағанын айтады. |
|
Кері байланыс |
Сабақ ұнады ма? Не туралы білдік? |
|
Есір Айшуақұлы атындағы орта мектеп
АШЫҚ САБАҚ
Қазақ тілі

Өткізген: Сугирова Жанганым
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі Етістік 3-сынып
Қазақ тілі Етістік 3-сынып
|
Тақырыбы: |
Етістік |
|
Мақсаты: |
Оқушыларға етістік туралы түсінік беру; етістіктерді басқа сөз таптарынан ажырата білуге дағдыландыру; сөздік қорын молайтып, тілін дамыту. |
|
Сілтеме: |
«Қазақ тілі» оқулығы, әдістемесі, 2-сынып электронды оқулық, «Қазақстан бастауыш мекткбі» журналы |
|
Күтілетін нәтижелер: |
-Сөз таптарының ережесін біледі. -Етістіктің мағынасын түсінеді. -Етістікті өмірде қолдана біледі. - Етістіктің сұрақтарын ажырата алады. |
|
Оқыту әдістері: |
Диалогтік оқыту, АКТ, СТО, дарынды балалармен жұмыс, оқу үшін және оқыту үшін бағалау, топтық жұмыс. |
|
Ресурстар: |
Суреттер, семантикалық карта, электрондық оқулық, қима қағаздар, а-4 қағазы, маркерлер. |
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушылар әрекеті |
|
Көңіл күй ахуалы(1 мин)
Қызығушылықты ояту
|
Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім. Қастерлейді ұл – қызың мәңгі сені, Болашағым, бақытым, дара тілім! -Міне, балалар, кемеңгер ақындарымыздың тілі, туған тіліміз – қазақ тілі сабағы.
Тренинг өткізу: 1-топ: Күлімдеңіздер 2-топ: Қолдарыңыздан ұстап жоғары көтеріңіздер 3-топ «Бәріміз – біріміз үшін, біріміз – бәріміз үшін» |
Оқушылар хормен айтады. Оқушылар сұраққа жауап береді. Бір-біріне күлімдейді. Қолдарын ұстап жоғары көтереді. Хормен айтады. Артық сөзді табады. Топтар бірін-бірі бармақпен бағалайды. Секіреді, оқиды, күледі. Сұрақ қояды. Күннің жадын, тақырыбын жазады. |
І топ: үй қоян, секірді, тас, жандар, гүл. ІІ топ: Айман, Ертіс, Жыңғылды, Раушан, күлді, Бөрібасар. ІІІ топ: Оқушылар, оқиды, қаламдар, аралар, әншілер, сабақтар. -Артық сөз нені білдіріп тұр? Қимылмен көрсет. Сұрақ қой. - Олай болса, бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы: Етістік. |
||
|
Жаңа сабақ |
|
|
(Әр дұрыс жауапқа 5 ұпай беру) |
Сұрақтарға ауызша жауап береді. Топ басшысы бағалап отырады. |
|
|
Мағынаны тану
Топтық жұмыс |
(Әр дұрыс жауапқа 5 ұпай) |
Жұмбақты оқиды, шешеді. Сұраққа жауап береді. |
|
Сергіту сәті |
Жаттығу жасайды |
|
|
Жаттығуды орындайды. |
|
|
І топ: Түлкі туралы не білесіңдер? Өлең айту. ІІ топ: Қоян туралы не білесіңдер? Өлең айту. ІІІ топ: Тиін туралы «5 жол өлең» жазу. |
Тапсырмаларды орындайды. Бармақпен бағалау. |
|
|
357-жаттығу. Берілген етістіктерді қатыстырып, сөйлемдер құра. Сөйлем құраған оқушыға 5 ұпай. |
Сөйлем құрап жазады. |
|
|
«Тосын сый» 3 топқа 3 түрлі жұмбақ беру, соны ыммен, қимылмен көрсетеді, тапқан оқушыға «сый» беріледі.
Аузы жоқ сөйлейді. (Хат)
(Көз) |
Жұмбақты ыммен, қимылмен көрсетеді. Басқа топ оқушылары шешуін табады. |
|
|
Ой – толғаныс |
Түгел дұрыс – 5 1 – 2 қате – 4 3 – 4 қате – 3 5 – 6 қате – 2 |
Семантикалық картаны толтырады. Бірін-бірі тексереді, бағалайды. |
|
Бағалау |
|
Топ басшысы өз тобын қалай бағалағанын айтады. |
|
Кері байланыс |
Сабақ ұнады ма? Не туралы білдік? |
|
Есір Айшуақұлы атындағы орта мектеп
АШЫҚ САБАҚ
Қазақ тілі

Өткізген: Сугирова Жанганым
шағым қалдыра аласыз













