Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ : Қазақ тілі |
Мектеп: Сырбай Мауленов атындағы №37 орта мектеп |
||
|
Күні: 18.10.2018 жыл |
Мұғалім: Әміреева Шынар Қалмаханқызы |
||
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Жақсы мен жаман |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Оқушыларды жақсы мен жаманды ажырата білуге үйрету |
||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Мәтінді қатесіз оқи алады; |
||
|
Көпшілігі: Мәтінді оқып, оның негізгі идеясын айта алады; |
|||
|
Кейбірі: Әңгімедегі оқиғаға байланысты қосымша мағлұмат айта алады; |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе алады, сұрақтарға жауап бере алады |
||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: Көркем әдебиет және ауызекі тіл стильдері Оқушылардың жұптық тапсырмадағы диалогы; Оқушылардың топтық тапсырмадағы диалогы; Оқушылардың сұрақтарға жауап берудегі диалогы; |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||
|
Ишара: қолдың бұлшық еттері арқылы, пантомимика арқылы, беттің бұлшық еттері арқылы, арнайы қимылдар арқылы |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Ч,Щ дыбыстары. Ұяшықтар бойынша сұрақтарға жауап беру. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі: |
Жаттығу түрлері: |
Ресурстар: |
|
|
Басы 20 мин |
Бойынша оқушылар кез келген тапсырманы орындау арқылы, барыстың өз үйін тауып баруына көмектеседі. Оқушылар ребусты шешу арқылы тақырыптың атын табу керек. |
Интерактивті тақта, таратпа қағаздар |
|
|
Ортасы
|
Мәтінді оқушыларға дауыстап оқытып, сұрақтар қою.
"Сіз
құмыра сындырдыңыз"
2.Досың екеуің
автобуста отырғанда екі үлкен кісі кіріп келді, сен біреуіне орын
бердің, ал сенің досың отыр, сен не істер едің? |
ақ қағаз , интерактивті тақта |
|
Күн сәулесін төгеді әдісі арқылы оқушылар ойынның шарты бойынша қимыл қозғалыс жасайды. |
Видео |
||
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, көшіріп жаз.
Құрамында ч, щ дыбыстары бар сөздерді тап. Ч дыбысы бар сөздерді себетке, щ дыбысы бар сөздерді жәшікке сал. Тақтада жәшік және себет болады және де қима қағаздарда сөздер болады, балалар сөздерді оқып, қай дыбысты дұрыс деп шешеді соған салады. |
|
||
|
Соңы
|
Блок три әдісі арқылы. Суретте көрсетілген адамдарды белгілеу арқылы өзінің қай деңгейде болғанын біле аламыз. |
Сурет |
|
Жұмыс дәптерін толтыру. «Менің жақсы ісім» эссе жазу. |
|
||
|
Қосымша мәліметтер: |
|||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану, жаратылыстану, қазақ тілі; |
|
Еңбекті қорғау ережелері: мұғалімнің рұқсатынсыз сыныпта ерсі қылықтар жасамау, сыныптан шықпау; |
||
|
АКТ: интерактивті тақта |
||
|
Адами құндылықтар: сүйіспеншілік, сыйластық, ауызбіршілік |
||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Блок три. Оқушылар сабақтан не үйренгендері жайлы суреттегі адамдарды белгілеуі арқылы біле аламыз. |
Оқушылар берілген тапсырманы тиянақты,мұқият орындады. Жұптық жұмыс кезінде, жұбымен ойласа отырып,тапсырманы бірлесе орындауға талпынды. Сабақ барысында берілген тапсырмаларды орындауға эдіс-тәсілдерді дұрыс пайдалана алмадым. Бір-бірін түсінбей, басқа топтың жұмыс жасауына кедергілер келтірді. Оқушылардың тапсырмаларды берілген уақыт ішінде орындай алмай жатқандығы байқалды. |
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқыту мен оқуда) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан әрі жақсы өтуіне ықпалын тигізді? (оқытуда, оқуда) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі "Жақсы мен жаман" 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ : Қазақ тілі |
Мектеп: Сырбай Мауленов атындағы №37 орта мектеп |
||
|
Күні: 18.10.2018 жыл |
Мұғалім: Әміреева Шынар Қалмаханқызы |
||
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Жақсы мен жаман |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Оқушыларды жақсы мен жаманды ажырата білуге үйрету |
||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Мәтінді қатесіз оқи алады; |
||
|
Көпшілігі: Мәтінді оқып, оның негізгі идеясын айта алады; |
|||
|
Кейбірі: Әңгімедегі оқиғаға байланысты қосымша мағлұмат айта алады; |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе алады, сұрақтарға жауап бере алады |
||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: Көркем әдебиет және ауызекі тіл стильдері Оқушылардың жұптық тапсырмадағы диалогы; Оқушылардың топтық тапсырмадағы диалогы; Оқушылардың сұрақтарға жауап берудегі диалогы; |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||
|
Ишара: қолдың бұлшық еттері арқылы, пантомимика арқылы, беттің бұлшық еттері арқылы, арнайы қимылдар арқылы |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Ч,Щ дыбыстары. Ұяшықтар бойынша сұрақтарға жауап беру. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі: |
Жаттығу түрлері: |
Ресурстар: |
|
|
Басы 20 мин |
Бойынша оқушылар кез келген тапсырманы орындау арқылы, барыстың өз үйін тауып баруына көмектеседі. Оқушылар ребусты шешу арқылы тақырыптың атын табу керек. |
Интерактивті тақта, таратпа қағаздар |
|
|
Ортасы
|
Мәтінді оқушыларға дауыстап оқытып, сұрақтар қою.
"Сіз
құмыра сындырдыңыз"
2.Досың екеуің
автобуста отырғанда екі үлкен кісі кіріп келді, сен біреуіне орын
бердің, ал сенің досың отыр, сен не істер едің? |
ақ қағаз , интерактивті тақта |
|
Күн сәулесін төгеді әдісі арқылы оқушылар ойынның шарты бойынша қимыл қозғалыс жасайды. |
Видео |
||
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, көшіріп жаз.
Құрамында ч, щ дыбыстары бар сөздерді тап. Ч дыбысы бар сөздерді себетке, щ дыбысы бар сөздерді жәшікке сал. Тақтада жәшік және себет болады және де қима қағаздарда сөздер болады, балалар сөздерді оқып, қай дыбысты дұрыс деп шешеді соған салады. |
|
||
|
Соңы
|
Блок три әдісі арқылы. Суретте көрсетілген адамдарды белгілеу арқылы өзінің қай деңгейде болғанын біле аламыз. |
Сурет |
|
Жұмыс дәптерін толтыру. «Менің жақсы ісім» эссе жазу. |
|
||
|
Қосымша мәліметтер: |
|||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану, жаратылыстану, қазақ тілі; |
|
Еңбекті қорғау ережелері: мұғалімнің рұқсатынсыз сыныпта ерсі қылықтар жасамау, сыныптан шықпау; |
||
|
АКТ: интерактивті тақта |
||
|
Адами құндылықтар: сүйіспеншілік, сыйластық, ауызбіршілік |
||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Блок три. Оқушылар сабақтан не үйренгендері жайлы суреттегі адамдарды белгілеуі арқылы біле аламыз. |
Оқушылар берілген тапсырманы тиянақты,мұқият орындады. Жұптық жұмыс кезінде, жұбымен ойласа отырып,тапсырманы бірлесе орындауға талпынды. Сабақ барысында берілген тапсырмаларды орындауға эдіс-тәсілдерді дұрыс пайдалана алмадым. Бір-бірін түсінбей, басқа топтың жұмыс жасауына кедергілер келтірді. Оқушылардың тапсырмаларды берілген уақыт ішінде орындай алмай жатқандығы байқалды. |
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқыту мен оқуда) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан әрі жақсы өтуіне ықпалын тигізді? (оқытуда, оқуда) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз


