|
Білім беру ұйымының атауы |
«№37жалпы орта білім беретін мектебі» ШЖҚ МКК |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Бөлімі |
Дені саудың жаны сау |
|
Сыныбы |
2 В |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машгулова А.К. |
|
Күні |
05.02.26ж |
|
Сабақтың тақырыбы |
78-сабақ «Жұрнақ пен жалғау» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату |
|
Сабақ мақсаты (Бағалау критерийлері) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу. Түсіну. Қолдану. |
|
Құндылық |
Ақпан – жасампаздық және жаңашылдық айы; Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері (уақыты) |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 2 мин |
Психологиялық дайындық «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. |
Оқушылар орындарынан тұрады, өлеңді бірге айтады. Орындарына отырады. |
Мұғалімнің ауызша мадақтауы үздіксіз жүріп отырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
1-тапсырма (Жұптық жұмыс) БК: семантикалық картаны толтыра отырып, жұрнақ пен жалғау туралы білімдерін одан әрі тиянақтайды. Нұсқау: Семантикалық картаны жұбыңмен бірге толтырып, жұрнақ пен жалғауды ажыратыңыз.
|
Оқушылар алдыңғы білімдеріне сүйеніп, семантикалық картаны толтырады. |
ҚБ. Жауаптарды топтар дұрыс,бұрыс белгісімен бағалайды
Дескриптор: - жалғауды табады; - жұрнақты табады ФБ-2 балл |
Интерактивті тақта
Әр оқушының алдына семантикалық карта шығарылып беріледі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 3 мин |
https://www.youtube.com/watch?v=FzHUkqDpKHQ арқылы жаңа сабақты түсіндіремін. Талдау сұрақтары: 1.Бейнематериал не туралы? 2.Жұрнақ пен жалғау жайында тағы не білдің? 3.Өзің мысал келтіріп көр |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді.
Бейнематериалды көріп, талдау сұрақтарына жауап береді. |
Белсенділік танытқан оқушыларды стикер,купон арқылы бағалаймын.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин
8 минут |
57-жаттығу.
Қарқыны жоғары (ЕКБ) оқушыға тапсырма:
ЕБҚ оқушыға нұсқау: мәтінді жұбы оқып береді. Оқушы не түсінгенін жұбына айтып береді.
Кім? Не? Сұрағына жауап беретін түбір сөздер жазып, келесі топқа өткізеді, олар жалғау жалғап, келесі топқа өткізеді, үшінші топ жұрнақ жалғайды.
Дайын кесте ұсынылады
|
Оқулықтан мәтінді түсініп оқиды. Тапсырмаларды дескриптор бойынша орындайды.
Қарқыны жоғары оқушы -мәтін мазмұны бойынша нақтылау сұрағын құрастырады.
Оқушылар жасанды интеллект арқылы ақиқат және жалған ақпараттарды тауы,белгілейді.
Оқушылар топ ережесін сақтайды. Түбір сөздерге жалғау мен жұрнақ жалғайды. Талдайды.
|
Дескриптор: -мәтінді оқиды; -жұрнақты ажыратады; -жалғауды ажыратады; -Қажымұқан жайында ақиқат ақпаратты табады; -Қажымұқан туралы жалған ақпаратты біледі ФБ-4 балл ҚБ: Жасыл, сары дөңгелектермен бағалап отырамын
Дескриптор: -түбір сөздер жазады; -жалғау жазады; -жұрнақ жазады; -ойларын жүйелі жеткізеді. Топтық бағалау:
|
Оқулық
Дәптер
Жасанды интеллект
А3 қағазы, маркер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Нұсқаулық: Балалар көңілді әуенмен ақ қағазды ортасынан бөледі. Екі қолдарымен мыжып, қар кесегін жасайды. Алдымен жоғары лақтырып, қағып алып ойнайды. Содан соң бір-біріне лақтырады. |
Балалар ой тәртібін сақтай отырып, сергіту сәтін орындап, бойларын сергітіп алады. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Ақ қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 5 мин |
Ққ Қажымұқан 58-жаттығу
Қарқыны жоғары оқушы:
|
Тапсырмаларды орындап, денсаулыққа қатысын анықтайды, тұжырым жасайды. |
ҚБ. Мұғалімнің бағалауы Дескриптор: -көркем жазады; -сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады; -түбір сөздерді дұрыс тауып, белгілейді; -жұрнақ пен жалғауды дұрыс тауып,белгілейді. ФБ-4 балл Қарқыны жоғары оқушы -тұжырым жасайды.
|
Оқулық пен дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
https://wordwall.net/ru/resource/28501937
|
Сандық ресурсты қолдана отырып, жұрнақ пен жалғау туралы алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: -жалғауларды біледі; -жұрнақтарды біледі;
ФБ-2 балл
|
Wordwall қосымшасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма
|
Оқушылар ата-аналарынан сұхбат алып, бейнетаспаға түсіріп жібереді. |
ФБ-2 балл |
Сұхбат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин |
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Бір сөйлем» әдісі арқылы білдіреді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі "Жұрнақ пен жалғау
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№37жалпы орта білім беретін мектебі» ШЖҚ МКК |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Бөлімі |
Дені саудың жаны сау |
|
Сыныбы |
2 В |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машгулова А.К. |
|
Күні |
05.02.26ж |
|
Сабақтың тақырыбы |
78-сабақ «Жұрнақ пен жалғау» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату |
|
Сабақ мақсаты (Бағалау критерийлері) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу. Түсіну. Қолдану. |
|
Құндылық |
Ақпан – жасампаздық және жаңашылдық айы; Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері (уақыты) |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 2 мин |
Психологиялық дайындық «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. |
Оқушылар орындарынан тұрады, өлеңді бірге айтады. Орындарына отырады. |
Мұғалімнің ауызша мадақтауы үздіксіз жүріп отырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
1-тапсырма (Жұптық жұмыс) БК: семантикалық картаны толтыра отырып, жұрнақ пен жалғау туралы білімдерін одан әрі тиянақтайды. Нұсқау: Семантикалық картаны жұбыңмен бірге толтырып, жұрнақ пен жалғауды ажыратыңыз.
|
Оқушылар алдыңғы білімдеріне сүйеніп, семантикалық картаны толтырады. |
ҚБ. Жауаптарды топтар дұрыс,бұрыс белгісімен бағалайды
Дескриптор: - жалғауды табады; - жұрнақты табады ФБ-2 балл |
Интерактивті тақта
Әр оқушының алдына семантикалық карта шығарылып беріледі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: 3 мин |
https://www.youtube.com/watch?v=FzHUkqDpKHQ арқылы жаңа сабақты түсіндіремін. Талдау сұрақтары: 1.Бейнематериал не туралы? 2.Жұрнақ пен жалғау жайында тағы не білдің? 3.Өзің мысал келтіріп көр |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді.
Бейнематериалды көріп, талдау сұрақтарына жауап береді. |
Белсенділік танытқан оқушыларды стикер,купон арқылы бағалаймын.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин
8 минут |
57-жаттығу.
Қарқыны жоғары (ЕКБ) оқушыға тапсырма:
ЕБҚ оқушыға нұсқау: мәтінді жұбы оқып береді. Оқушы не түсінгенін жұбына айтып береді.
Кім? Не? Сұрағына жауап беретін түбір сөздер жазып, келесі топқа өткізеді, олар жалғау жалғап, келесі топқа өткізеді, үшінші топ жұрнақ жалғайды.
Дайын кесте ұсынылады
|
Оқулықтан мәтінді түсініп оқиды. Тапсырмаларды дескриптор бойынша орындайды.
Қарқыны жоғары оқушы -мәтін мазмұны бойынша нақтылау сұрағын құрастырады.
Оқушылар жасанды интеллект арқылы ақиқат және жалған ақпараттарды тауы,белгілейді.
Оқушылар топ ережесін сақтайды. Түбір сөздерге жалғау мен жұрнақ жалғайды. Талдайды.
|
Дескриптор: -мәтінді оқиды; -жұрнақты ажыратады; -жалғауды ажыратады; -Қажымұқан жайында ақиқат ақпаратты табады; -Қажымұқан туралы жалған ақпаратты біледі ФБ-4 балл ҚБ: Жасыл, сары дөңгелектермен бағалап отырамын
Дескриптор: -түбір сөздер жазады; -жалғау жазады; -жұрнақ жазады; -ойларын жүйелі жеткізеді. Топтық бағалау:
|
Оқулық
Дәптер
Жасанды интеллект
А3 қағазы, маркер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Нұсқаулық: Балалар көңілді әуенмен ақ қағазды ортасынан бөледі. Екі қолдарымен мыжып, қар кесегін жасайды. Алдымен жоғары лақтырып, қағып алып ойнайды. Содан соң бір-біріне лақтырады. |
Балалар ой тәртібін сақтай отырып, сергіту сәтін орындап, бойларын сергітіп алады. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Ақ қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 5 мин |
Ққ Қажымұқан 58-жаттығу
Қарқыны жоғары оқушы:
|
Тапсырмаларды орындап, денсаулыққа қатысын анықтайды, тұжырым жасайды. |
ҚБ. Мұғалімнің бағалауы Дескриптор: -көркем жазады; -сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады; -түбір сөздерді дұрыс тауып, белгілейді; -жұрнақ пен жалғауды дұрыс тауып,белгілейді. ФБ-4 балл Қарқыны жоғары оқушы -тұжырым жасайды.
|
Оқулық пен дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
https://wordwall.net/ru/resource/28501937
|
Сандық ресурсты қолдана отырып, жұрнақ пен жалғау туралы алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: -жалғауларды біледі; -жұрнақтарды біледі;
ФБ-2 балл
|
Wordwall қосымшасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма
|
Оқушылар ата-аналарынан сұхбат алып, бейнетаспаға түсіріп жібереді. |
ФБ-2 балл |
Сұхбат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин |
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Бір сөйлем» әдісі арқылы білдіреді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз






