Материалдар / қазақ тілі мен әдебиеті пәні Жұмыс табу мәселе 11 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

қазақ тілі мен әдебиеті пәні Жұмыс табу мәселе 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
орыс сыныптарына қазақ тілі мен әдебиетініен сабақ беретін ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Наурыз 2021
1497
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Мектеп

Қостанай ауданны әкімдігінің білім бөлімінің

«Қостомар ауылының орта мектебі» ММ

Мұғалімнің аты-жөні

Сагымбаева Бахыткуль

Сынып

11 «Б»

Пәні

Қазақ тілі және әдебиеті

Оқушы саны

Қатысқаны: 14 Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Жұмыс табу-мәселе

Оқу мақсаттары

11.1.6.1 көтерілген мәселе бойынша әртүрлі дереккөздерден алынған мәтіндерді тыңдау және салыстыру, өз ойын логикалық дұрыс, аргументті және айқын жеткізу

11.2.4.1 кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтау, олардың қолданылу мақсатын талдау;

11.5.1.3 мәтін құрауда сан есімнің мағыналық түрлерін стильдік ерекшеліктеріне сай қолдану

Бағалау критерийлері

  1. 1. Дереккөздерден алынған мәтіндерді салыстыра отырып, аргументтер арқылы көтерілген мәселе бойынша өз ойын жеткізе алады.

  2. 2. Кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден аргументті деректерді және сандық көрсеткіштерді анықтай алады.

  3. 3. Сан есімнің мағыналық түрлерін ажыратады.

Сабақ мақсаттары

Тыңдалым мәтініндегі көтерілген мәселені аргументті түрде жеткізе отырып, аргументті деректерді сан есімнің мағыналық түріне ажыратады.

Ойлау деңгейі

Талдау, жинақтау, бағалау

Тілдік мақсаттары

Оқушылар орындай алады:тірек сөздер мен сан есімдердің мағыналық түрлерін ажырып,мәтін құрауда қолдана алады.

Тірек сөздер:

1.жалдан, жұмыскер, жұмысшы, жұмыссыздық, қысқарт,ресми, қамту, мүдделі, теңсіздік (мәтін)

2. І Т заманы, мамандар, интернет, болашақ, мамандық, ауыл шарушылығы, кадр (видео 1)

3. жұмыспен қамту,процент,өндіріс, білім, экономика, жұмыссыздық

Сөз тіркестер: пайызды құрайды, кәсіби кеңесшілер, мамандар (видео 2)арасында, арнайы ұйым, қажетті жұмыс, жүздеген, бес – бестен т.б (мәтін құрастыруда)

Талдауға арналған сұрақтар:

  • - Жұмыссыздық мәселе ме ?

  • - Жұмыссыздық неден пайда болады ?

  • - Болашақта маңызды мамандық қандай ?

  • - Жұмыссыздықты жою үшін нені дамыту қажет ?

Құндылықтар

сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті, проблеманы шеше алу

Пәнаралық байланыс

Өзін - өзі тану, информатика

ЖОСПАР

Кезеңдері

Жаттығу түрлері

ҚБ түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут




























Ұйымдастыру кезеңдері.

Психологиялық жағымды ахуал туғызу.

- Оқушыларды түгендеу; (Әр оқушының атын сын есіммен қосып, түгендеу.

Сабақ бойы пайдалану)

- Үй тапсырмасын айту.

Берілген суреттер арқылы топ атауларын анықтайды.Топ басшысын сайлау,топ ережелерімен таныстыру

1- топ – іскер адамдар

2 – топ – мамандар

3 - топ – сиқырлы сандар



Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлері мен парағы талқыланады.

Бағалау парағымен таныстырылады.

























kopilka.ru/zhaa-dis-tsilder-75559.html


https://ust.kz/word/sabaqta_qoldanylatyn50_adis_jinagy-2546.html





бағалау парағы







Слайд 1


Сабақ ортасы

5 минут
















































10 минут



























5 минут




























5минут































7 минут

Дереккөздерден алынған мәтіндерді салыстыра отырып, аргументтер арқылы көтерілген мәселе бойынша өз ойын жеткізе алады.


1 - Тапсырма: аудио ,видеожазбаларды тыңдап, аргументтерді салыстырып, өз ойыңызды жеткізіңіз



ҰЖ 1.Мәтіндерді бірінші рет оқып, тыңдау кезінде тірек сөздер мен сөз тіркестерін табыңыздар (ұжым)

Тыңдалым алды тапсырма:

Кесте арқылы жаңа сөздермен танысып, кейбір сөздердің мағынасын ашу

Белсенді оқыту(Танысу үшін оқу және сканерлеу)

Видеоны тыңдар алдында оқушылар өздерінің қандай негізгі ақпарат іздейтіндерін анықтап алулары керек. Олар қандай тірек сөздердің мәтіндегі сол ақпаратты меңзейтініне назар аударуы тиіс.

Сәйкестендіру кестесі

Тірек сөздер

Мағынасы

жалдану


теңсіздік


мүдделі


Өндіріс


Кадр


кеңесші



Тірек сөздер:

1.жалдан, жұмыскер, жұмысшы, жұмыссыздық, қысқарт,ресми, қамту, мүдделі,

2. І ти заманы, мамандар, интернет, болашақ мамандығы, ауыл шарушылығы, кадр

3. жұмыспен қамту,процент,өндіріс, білім,экономика, жұмыссыздық

Сөз тіркестер: пайызды құрайды,кәсіби кеңесшілер, мамандар арасында,арнайы ұйым, қажетті жұмыс,жүздеген, бес – бестен т.б



Тыңдалым кезі тапсырма

Белсенді оқыту(Танысу үшін оқу және сканерлеу)

Оқушылар тірек сөздерді іздей отырып, мәтінді жылдам оқып және видеоны тыңдап шығады. Оларды тапқан жағдайда, өздерінің іздегені осы ақпарат па екенін тексеру үшін оқушылар тиісті бөлімді оқып, тыңдап шығады.



2. Мәтіндерді екінші рет оқып, тыңдау кезінде мәтіндерді салыстырып, аргументтер арқылы көтерілген мәселені анықтайды.(топ)

ТЖ «Карусель» әдісімен сұрақтарға жауап бере отырып, аудиомәтін мен бейнероликтегі ақпаратты салыстырып, нақтылап алады.

  1. топ мәтінді оқу

2 –топ Видео: «Оқуын оқиды, жұмыс табу мәселесі» 2 минут



3 –топ Видео «Жұмыс күшінің саны» 1 минут



ВЕН диаграммасы арқылы

1-топ бірінші мәтінді екінші мәтінмен ,

2- топ екінші мәтінді үшінші мәтінмен

3- топ үшінші мәтінді бірінші мәтінмен салыстырады.







Тыңдалым соңы тапсырма

«Бұрыштар» әдісімен сұрақтар мен жауаптарды салыстырып,айтады.

Талдау сұрақтары:

  • 1. Жұмыссыздық мәселе ме?

  • 2. Жұмыссыздық неден пайда болады?

  • 3. Болашақта маңызды мамандық қандай деп ойлайсыздар ?

  • 4.Жұмыссыздықты жою үшін нені дамыту қажет?

Кері байланыс:

«Плюс, минус, қызықты»


  1. Ж.Ж

  2. Кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден аргументті деректерді және сандық көрсеткіштерді анықтай алады.

«Жұбыңды тап» әдісі

реттік сандар арқылы жұпқа бөлінуге болады. 1-7 ге дейінгі сандар


2- Тапсырма: Мәтіндерден аргументті деректерді тауып, сандық көрсеткітерді анықтаңыз.


Сандық көрсеткіш

Аргументті деректер

А мәтіні

Б мәтіні

С

Мәтіні

А мәтіні

Б мәтіні

С

Мәтіні

...

...

...

...

...

...








Кері байланыс:

Жұптар бірге жауап береді.



Сан есімнің мағыналық түрлерін ажыратады.

3 - тапсырма

Жеке: «Жарнамалық компания» әдісі
бойынша мәтін жазыңыздар

«Жұмыс табу стратегиясы» жобасын құрастырып,мәтін жазу.

Сөз тіркестер: пайызды құрайды,кәсіби кеңесшілер, мамандар арасында,арнайы ұйым, қажетті жұмыс,жүздеген, бес – бестен т.б



Кері байланыс:

«СМС» әдісі аудиожазу тәсілі

Мұғалім оқушыларға СМС аудижазба жібереді



























































































































<

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!