ЖМБМ «Еркем-ай» бөбекжай-бақшасы»
Ұйымдастырылған оқу қызметінің үлгі жоспары
Білім беру саласы: «қатынас», «әлеумет»
Бөлім: қазақ тілі
Тақырыбы: «Менің жаңа досым»
Ересек тобы
Конспект организованной учебной деятельности
Образовательная область: «коммуникация», «социум»
Раздел: казахский язык
Тема: «Мой новый друг»
Старшая группа

Қазақ тілі мұғалімі:
Абильтаева Венера Сериковна
Петропавл қаласы 2021 ж.
Ұйымдастырылған оқу қызметінің үлгі жоспары
Конспект организованной учебной деятельности
Жас шамасындағы топ: ересек тобы
Қазақ тілі мұғалімі: В.С.Абильтаева
Білім саласы: «Қатынас», «Әлеуметтік орта»
Образовательная область: «Коммуникация», «Социум»
Оқу іс-әрекетінің түрі: Қазақ тілі, ағылшын тілі
Раздел: казахский язык, английский язык
Тақырыбы: «Менің жаңа досым»
Мақсаты: Балалардың тілдерін дамыту.
-
Білімділік: Балалардың білімдерін жетілдіре түсу; киімдер,жануарлар,жиһаздар, тағамдар туралы білімдерін бекіту.
-
Дамытушылық: Ойындар, суреттер арқылыбалалардың тілдік қорын жетілдіру, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
-
Тәрбиелік: Тіл үйренуге деген қызығушылықтарын арттыру.
-
To speak aboutparts of body, clothes, food, family, house and room, town.
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, ағылшын тілі, ән-күй, дене шынықтыру.
Қолданылатын көрнекілік құралдар: ойыншық қуыршақтың киімдері,жиһаздардың суреттері, көкөністердің нақпішіндері, кластер, ойыншықтар.
Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, әңгімелеу, ізденіс, көрсету, сұрақ-жауап, ойын.
Сөздік жұмыс:
English words:I am hungry. I am thirsty. I am tired. I am bored.
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық-қозғаушылық Ұйымдастырушылық-ізденістік |
Музыка ойнап тұрады, осы кезде балалар топқа кіреді. Teacher: Hello! I am glad to see you!
Мұғалім: Бүгінгі сабағымызда қонақтар бар. Қонақтармен амандасайық. - Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? - Көктем. Мына бәйшешекті бір-бірімізге беріп, көктем туралы айтайық. - Көктемде құстар ұшып келеді. Teacher: A dialogue: T. – Ch.:
What can you do with your mouth(nose, legs, etc.)? Teacher: I have Mr. Tongue. Let us look Mr. Tongue’s palace. There are many sounds. Child, what sounds do you like? Teacher: Let us draw a picture. Help me, please, to recite a poem: Point, point, comma, line. This is face and it is fine. Body, arms and legs are here. Hands and feet are so dear! I am drawing so quick ! Look at me! My name is Nick! Teacher: Children! We have today a new friend Nick. But he can’t speak. Let’s teach him. O.K! The sound [i:] for example cheese… Ник: Суық. Мен тондым. Мұғалім:Балалар, біздің Ник тонып қалыпты. Қазір біз оны киіндірейік.Әуелі оған киімдер туралы айтып берейік. Мұғалім бастайды: шұлық, ... Енді сендер айтыңдар: (Доппен ойын) Енді оны киіндіреміз. Мұғалім бастайды. Никбасына кепка киеді. Ник: Рақмет. Nick: I am hungry. I am thirsty. Teacher: Children, listen our new friend wants to eat. We must help him. Ник: Отбасы деген не? Nick: I want to have a house. Teacher: Let us make a house for our friend. Nick: Give me furniture. Teacher: What can we stand in Nick’s room? Ник: Менің ойнағым келеді. Мұғалім: Балалар, ойнайық. Қызыл қанатты көбелек, Жасыл қанатты көбелек. Гүлден гүлге қонасың, Ұстатпайсың не керек. Балалар, Никке ойыншықтар сыйлайық Мұғалім өзі бастайды: Мен ұшақ сыйлаймын.... Nick: What’s a town? Teacher: Children, let us wish our friend: be happy…. Балалар, Никкежақсы тілектер, жақсы сөздер айтайық. |
Children: Hello! I am glad to see! Балалар қонақтарға қарап тұрады. Бәрі хормен айтады. Біз әдетті баламыз. Біз ерекше баламыз. Қонақтарды көргенде, Сәлеметсіздер ме, -деп. Амандасып аламыз. Балалар сұрақтарға жауапбереді. Күн жылы болады. Жаңбыр жауады. Бәйшешек өседі. Children answer:
- I can speak, smell, go. Child: The sound [a:]- for example “car” The sound [i:]- for a example “cheese”; The sound [w]- for example “why”. Children recite a poem and teacher draws a picture: Point, point, comma, line. This is face and it is fine. Body, arms and legs are here. Hands and feet are so dear! I am drawing so quick! Look at me! My name is Nick! Children: O,K! Children try to teach Nick to speak . Балалар:көйлек, ... Никүстіне көйлек киеді. ............................ Children:
Балалар: Отбасы деген мейірімді әже... Children make a house: It is a wall. It is a roof. It is a window. It is a door. It’s a computer, a bed, a lamp, a shelf, a chair, a curtain, a bookcase, etc. Балалар: Ойнаймыз. Балалар қайталап, қимылдар жасайды. Балалар: Мен ұшақ сыйлаймын.... Children: There are many hospitals… Children: Be healthy, be strong, be good, be talented. Ник:Сен ақылдысың. Сен әдемісің....... |
|
Рефлексиялық-түзетушілік. |
Teacher: Nick says “Well done “and give you sweets. Мұғалім: Жарайсыңдар, балалар. Енді , балалар, қонақтармен қоштасайық. Teacher: Raise your head Jump up high Wave your hands Say “Good bye”! |
. Қол ұстасып тұрайық. Қатарды біз құрайық. Көріскеше күн жақсы. Сау- саламат болайық. |
Күтілетін нәтиже:
Қайталай алады: киімдердің, ойыншықтардың атауларын және жақсы сөздер мен тілектер айтуды біледі.
To know what words we must use to describe parts of body, clothes, food, family, house and room, town.
Түсінеді: қазақ тіліне тән дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуды.
To know how to describe parts of body, clothes, food, family, house and room, town.
Қолданады: сөздерді түсініп, саналы түрде есте сақтау дағдысын; киімдеріне ұқыпты қарау керек екенін.
To know the words for describing parts of body, clothes, food, family, house and room, town.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі пәнінен мектепалды даярлық тобына арналған "Менің досым" сабақ жоспары
Қазақ тілі пәнінен мектепалды даярлық тобына арналған "Менің досым" сабақ жоспары
ЖМБМ «Еркем-ай» бөбекжай-бақшасы»
Ұйымдастырылған оқу қызметінің үлгі жоспары
Білім беру саласы: «қатынас», «әлеумет»
Бөлім: қазақ тілі
Тақырыбы: «Менің жаңа досым»
Ересек тобы
Конспект организованной учебной деятельности
Образовательная область: «коммуникация», «социум»
Раздел: казахский язык
Тема: «Мой новый друг»
Старшая группа

Қазақ тілі мұғалімі:
Абильтаева Венера Сериковна
Петропавл қаласы 2021 ж.
Ұйымдастырылған оқу қызметінің үлгі жоспары
Конспект организованной учебной деятельности
Жас шамасындағы топ: ересек тобы
Қазақ тілі мұғалімі: В.С.Абильтаева
Білім саласы: «Қатынас», «Әлеуметтік орта»
Образовательная область: «Коммуникация», «Социум»
Оқу іс-әрекетінің түрі: Қазақ тілі, ағылшын тілі
Раздел: казахский язык, английский язык
Тақырыбы: «Менің жаңа досым»
Мақсаты: Балалардың тілдерін дамыту.
-
Білімділік: Балалардың білімдерін жетілдіре түсу; киімдер,жануарлар,жиһаздар, тағамдар туралы білімдерін бекіту.
-
Дамытушылық: Ойындар, суреттер арқылыбалалардың тілдік қорын жетілдіру, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
-
Тәрбиелік: Тіл үйренуге деген қызығушылықтарын арттыру.
-
To speak aboutparts of body, clothes, food, family, house and room, town.
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, ағылшын тілі, ән-күй, дене шынықтыру.
Қолданылатын көрнекілік құралдар: ойыншық қуыршақтың киімдері,жиһаздардың суреттері, көкөністердің нақпішіндері, кластер, ойыншықтар.
Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, әңгімелеу, ізденіс, көрсету, сұрақ-жауап, ойын.
Сөздік жұмыс:
English words:I am hungry. I am thirsty. I am tired. I am bored.
|
Іс-әрекет кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық-қозғаушылық Ұйымдастырушылық-ізденістік |
Музыка ойнап тұрады, осы кезде балалар топқа кіреді. Teacher: Hello! I am glad to see you!
Мұғалім: Бүгінгі сабағымызда қонақтар бар. Қонақтармен амандасайық. - Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? - Көктем. Мына бәйшешекті бір-бірімізге беріп, көктем туралы айтайық. - Көктемде құстар ұшып келеді. Teacher: A dialogue: T. – Ch.:
What can you do with your mouth(nose, legs, etc.)? Teacher: I have Mr. Tongue. Let us look Mr. Tongue’s palace. There are many sounds. Child, what sounds do you like? Teacher: Let us draw a picture. Help me, please, to recite a poem: Point, point, comma, line. This is face and it is fine. Body, arms and legs are here. Hands and feet are so dear! I am drawing so quick ! Look at me! My name is Nick! Teacher: Children! We have today a new friend Nick. But he can’t speak. Let’s teach him. O.K! The sound [i:] for example cheese… Ник: Суық. Мен тондым. Мұғалім:Балалар, біздің Ник тонып қалыпты. Қазір біз оны киіндірейік.Әуелі оған киімдер туралы айтып берейік. Мұғалім бастайды: шұлық, ... Енді сендер айтыңдар: (Доппен ойын) Енді оны киіндіреміз. Мұғалім бастайды. Никбасына кепка киеді. Ник: Рақмет. Nick: I am hungry. I am thirsty. Teacher: Children, listen our new friend wants to eat. We must help him. Ник: Отбасы деген не? Nick: I want to have a house. Teacher: Let us make a house for our friend. Nick: Give me furniture. Teacher: What can we stand in Nick’s room? Ник: Менің ойнағым келеді. Мұғалім: Балалар, ойнайық. Қызыл қанатты көбелек, Жасыл қанатты көбелек. Гүлден гүлге қонасың, Ұстатпайсың не керек. Балалар, Никке ойыншықтар сыйлайық Мұғалім өзі бастайды: Мен ұшақ сыйлаймын.... Nick: What’s a town? Teacher: Children, let us wish our friend: be happy…. Балалар, Никкежақсы тілектер, жақсы сөздер айтайық. |
Children: Hello! I am glad to see! Балалар қонақтарға қарап тұрады. Бәрі хормен айтады. Біз әдетті баламыз. Біз ерекше баламыз. Қонақтарды көргенде, Сәлеметсіздер ме, -деп. Амандасып аламыз. Балалар сұрақтарға жауапбереді. Күн жылы болады. Жаңбыр жауады. Бәйшешек өседі. Children answer:
- I can speak, smell, go. Child: The sound [a:]- for example “car” The sound [i:]- for a example “cheese”; The sound [w]- for example “why”. Children recite a poem and teacher draws a picture: Point, point, comma, line. This is face and it is fine. Body, arms and legs are here. Hands and feet are so dear! I am drawing so quick! Look at me! My name is Nick! Children: O,K! Children try to teach Nick to speak . Балалар:көйлек, ... Никүстіне көйлек киеді. ............................ Children:
Балалар: Отбасы деген мейірімді әже... Children make a house: It is a wall. It is a roof. It is a window. It is a door. It’s a computer, a bed, a lamp, a shelf, a chair, a curtain, a bookcase, etc. Балалар: Ойнаймыз. Балалар қайталап, қимылдар жасайды. Балалар: Мен ұшақ сыйлаймын.... Children: There are many hospitals… Children: Be healthy, be strong, be good, be talented. Ник:Сен ақылдысың. Сен әдемісің....... |
|
Рефлексиялық-түзетушілік. |
Teacher: Nick says “Well done “and give you sweets. Мұғалім: Жарайсыңдар, балалар. Енді , балалар, қонақтармен қоштасайық. Teacher: Raise your head Jump up high Wave your hands Say “Good bye”! |
. Қол ұстасып тұрайық. Қатарды біз құрайық. Көріскеше күн жақсы. Сау- саламат болайық. |
Күтілетін нәтиже:
Қайталай алады: киімдердің, ойыншықтардың атауларын және жақсы сөздер мен тілектер айтуды біледі.
To know what words we must use to describe parts of body, clothes, food, family, house and room, town.
Түсінеді: қазақ тіліне тән дыбыстарды, сөздерді дұрыс айтуды.
To know how to describe parts of body, clothes, food, family, house and room, town.
Қолданады: сөздерді түсініп, саналы түрде есте сақтау дағдысын; киімдеріне ұқыпты қарау керек екенін.
To know the words for describing parts of body, clothes, food, family, house and room, town.
шағым қалдыра аласыз













