Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларды әдеби тіл нормасын сақтау, дұрыс ой қорытуға дағдыландыру. Қазақстанның Ұлттық қорықтарымен таныстыру
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Бөлім: 12

Ұлы дала табиғаты

Мұғалімнің аты- жөні

Ашимханова Калжан Абдусалиевна

Күні:

21.04.2023 ж

Сынып : 5«Б»

Қатысқандар: 18 Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Алтын емел» ұлттық саябағында

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау.

5.1.2.1. Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау.

Бүгінгі сабақта: Тақырып бойынша деректер қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз ойларыңды дәлелдеп жеткізу

Сабақ мақсаттары

Бейнежазба материалын тыңдау-көру және қарапайым сөйлемдерді түсіну.

Оқушыларды әдеби тіл нормасын сақтау, дұрыс ой қорытуға дағдыландыру. Қазақстанның Ұлттық қорықтарымен таныстыру

Табыс критерийлері

1. «Алтынемел» ұлттық саябағы жайында айтады. 2. Тақырып аясында қойылған сұрақтарға жауап береді, сипатайды. 3. Тақырыпқа қатысты өз ойын айтады, сыныптастармен пікір алмасады, мәтін құрайды.

Сабақтың барысы


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



























Сабақтың ортасы





























Сабақтың соңы











Үйге тапсырма:

Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қызығушылығын ояту «Сенім аралы»

Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.

«Мен саған сенемін, себебі сен:

"Миға шабуыл". Оқушыларға арнайы сұрақтар қоя отырып отырып, жаңа тақырыпқа көшу. - Қазақстанның қандай көрікті жерлерін білесің? Туған жеріңнің табиғаты қандай?Туған жеріңді жақсы көресің бе?

Бейнефильммен жұмыс. Сабақтың тақырыбын анықтау үшін "Алтынемел" саябақ туралы бейнефильм көрсетіледі. Балалар видео арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. - Бұл видео не туралы? - Қандай ұлттық саябақ туралы?

Біз бүгін «Алтынемел» ұлттық саябағына саяхат жасаймыз. - Саяхатқа біз поездбен барамыз. Поездқа отыру үшін бізге билет қажет. Балалар, біз билетті кассадан аламыз .Оқушылар «кассадан» билет алады, «билеттер арқылы» екі топқа бөлініп отырады. Ал, оқушылар ұлттық саябаққа барар жолда сендерге жаңа сөздерді таныстырайын.

Тыңдалым.Оқылым.«Мені түсін» әдісімен мәтін мазмұнымен таныссақ.

Айтылым.Саябақтағы саяхатымызды жалғастыра отырып, «Картадағы сұрақтарды» оқулықтан тауып оқу әдісімен мәтін бойынша сұрақтарға жауап берсек

Жазылым.5 – тапсырма көп нүктенің орнына қажетті қос сөздерді қойып орындау.

Сергіту сәті: «Атамекен» әнін орындау


Айтылым. Жазылым.9-тапсырма. Сөзжұмбақты шеш.
Қандай сөз жасырынған?
Ол сөзді септеп жазып шығыңдар.

Жазылым.Топтық жұмыс.Суреттерге қарап «Алтынемел» ұлттық саябағы туралы мәтін құрап жазу.Қажетті тірек сөздер: саяхатшылар,қорықтың таңбасы, қорықтың картасы, әнші құм, «Алтынемел» ұлттық саябағы.

Айтылым. Жұптық жұмыс. 8 – тапсырма.Мәтінді пайдаланып, досыңмен диалог құрыңдар.

«Түбір сөздің сыңарын тап» танымдық ойын

«Дұрыс нұсқасын тап « танымдық ойын

Кері байланыс «Үш Қ» стратегиясы бойынша сабақты қорытындылау

Мен үшін ҚҰНДЫ

Мен үшін ҚЫЗЫҚТЫ

Мен үшін ҚИЫН

Өзін – өзі бағалау парағы 1 - 2 қанағаттанарлықсыз

3 – 4 қанағаттанарлық

6 - 7 жақсы

8 – өте жақсы

9 – тамаша

10 - керемет

106 – бет, 12 – тапсырма.Өзіңе қажетті мәліметтерді қос сөздерді орынды кірістіре отырып, диалог құрыңдар.


Сабаққа назарын аудару







Дескриптор – Қазақстанның көрікті жерлерін атау,сұраққа жауап беріп, табиғатын баяндау


Бейнефильммен жұмыс


Билеттер арқылы топқа бөлу




Дескриптор- мәтінді тыңдайды, ақпаратты анықтайды.


Дескриптор- Көп нүктенің орнына қос сөздерді қояды, сөйлемді көшіріп жазады, көріністерді сипаттап айтады. Дескриптор- Сазгер әншімен бейнебаянға қосылып ән айтады

Дескриптор – жұмбақтың дұрыс шешімін табу.Септік жалғауын қатесіз жалғау

Дескриптор- Ұжымдасып өз ойларымен бөлісе алады. Нақтылыққа үйренеді.

Дескриптор – диалог құрып, тілдік қарым- қатынасқа түсу, жаңа ақпаратты қабылдауға машықтану.

Дескриптор Қызықты,құнды,қиын болған ақпараттарды баяндау

Дескриптор -

Оқушылар өзіне ұнаған суреттің тұсына желімқағаздарды жапсырады.


Ауызша бағалау
















Ауызша бағалау

интерактивті тақта.







Интерактивті тақта, презентация











































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
01.10.2023
236
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі