|
Бөлім: Cөз мәдениеті және шешендік өнер |
МЕКТЕП: «Алғабас жОББМ»КММ |
||
|
КҮНІ: 13.05.2024ж |
Мұғалім: А.М.Сагындыкова |
||
|
СЫНЫП: 10 «ә» |
Қатысқандар : 6 |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қаз дауысты Қазыбек би. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.5.1 мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беріп, мәліметтер мен пікірлерді өңдей білу; 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; Көпшілігі: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беру, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беріп, мәліметтер мен пікірлерді өңдей білу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі. ЕББҚ(жалпы 2-топ) мәтіндегі негізгі ойды анықтайды және сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; мәтіндегі көтерілген мәселеге баға береді, мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
- Балалар, берілген өлеңнің авторы кім? - Алтын ұяң – отаның қымбат, Құт берекең – атаң қымбат, Мейірімді анаң қымбат, Асқар тауың – әкең қымбат, Туып өскен елің қымбат, Ұят пен ар қымбат, Өзің сүйген жар қымбат...
(оқушылар жауабы тыңдалады) Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Оқылым мәтінін оқыңыз. Мәтінді түсініп оқып, ондағы негізгі ойды «Пирамидалық талқылау» әдісімен анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
ОҚЫЛЫМНАН
КЕЙІН. ӘТН. 4-тапсырма. Төл сөзге қатысты тыныс белгілерін қойып, мәтінді көшіріңдер.
Тыныс белгілеріне түсінік
беріңдер. Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Қаз дауысты Қазыбек бидің толғауларын оқып, мән-мағынасын талқылаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Оқылым мәтінін оқыңыз. Мәтінді түсініп оқып, ондағы негізгі ойды «Пирамидалық талқылау» әдісімен анықтаңдар. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Төл сөзге қатысты тыныс белгілерін қойып, мәтінді көшіріңдер. Тыныс белгілеріне түсінік беріңдер. Қаз дауысты Қазыбек бидің толғауларын оқып, мән-мағынасын талқылаңдар. |
Қалыптастырушы бағалау «Шапалақ» әдісі
«Бір шапалақ» - төмен жауап; «Екі шапалақ» - жақсы жауап; «Үш шапалақ» - тамаша жауап. ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы ((«Даланың дара ділмарлары» жинағынан) 10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы «Даланың дара ділмарлары» жинағынан |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Менің баспалдағым» Ү |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі қмж 10-сынып қоғамдық гуманитарлық бағыт "Қаз дауысты Қазыбек би"
қазақ тілі қмж 10-сынып қоғамдық гуманитарлық бағыт "Қаз дауысты Қазыбек би"
|
Бөлім: Cөз мәдениеті және шешендік өнер |
МЕКТЕП: «Алғабас жОББМ»КММ |
||
|
КҮНІ: 13.05.2024ж |
Мұғалім: А.М.Сагындыкова |
||
|
СЫНЫП: 10 «ә» |
Қатысқандар : 6 |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қаз дауысты Қазыбек би. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.5.1 мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беріп, мәліметтер мен пікірлерді өңдей білу; 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; Көпшілігі: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беру, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беріп, мәліметтер мен пікірлерді өңдей білу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі. ЕББҚ(жалпы 2-топ) мәтіндегі негізгі ойды анықтайды және сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; мәтіндегі көтерілген мәселеге баға береді, мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі; |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
- Балалар, берілген өлеңнің авторы кім? - Алтын ұяң – отаның қымбат, Құт берекең – атаң қымбат, Мейірімді анаң қымбат, Асқар тауың – әкең қымбат, Туып өскен елің қымбат, Ұят пен ар қымбат, Өзің сүйген жар қымбат...
(оқушылар жауабы тыңдалады) Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Оқылым мәтінін оқыңыз. Мәтінді түсініп оқып, ондағы негізгі ойды «Пирамидалық талқылау» әдісімен анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
ОҚЫЛЫМНАН
КЕЙІН. ӘТН. 4-тапсырма. Төл сөзге қатысты тыныс белгілерін қойып, мәтінді көшіріңдер.
Тыныс белгілеріне түсінік
беріңдер. Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Қаз дауысты Қазыбек бидің толғауларын оқып, мән-мағынасын талқылаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Оқылым мәтінін оқыңыз. Мәтінді түсініп оқып, ондағы негізгі ойды «Пирамидалық талқылау» әдісімен анықтаңдар. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Төл сөзге қатысты тыныс белгілерін қойып, мәтінді көшіріңдер. Тыныс белгілеріне түсінік беріңдер. Қаз дауысты Қазыбек бидің толғауларын оқып, мән-мағынасын талқылаңдар. |
Қалыптастырушы бағалау «Шапалақ» әдісі
«Бір шапалақ» - төмен жауап; «Екі шапалақ» - жақсы жауап; «Үш шапалақ» - тамаша жауап. ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы ((«Даланың дара ділмарлары» жинағынан) 10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы «Даланың дара ділмарлары» жинағынан |
|
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Менің баспалдағым» Ү |
|
|||
шағым қалдыра аласыз







й
тапсырмасы:












