Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Тексерілді: ____________________
№15-сабақ. БАҚ және журналистің мәдениеті
|
Бөлім: |
7-бөлім: Бұқаралық ақпарат құралдары. Синтаксис |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
26.02.2024 ж. |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
БАҚ және журналистің мәдениеті |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.1.1 тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу; 9.3.2.1 мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстырып, өңдейді; - мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: 10 мин. ҰЖ.Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу -Психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру Жұппен-1 мин. Сыныппен-2 мин. Рефлексия Не сәтті болды? Неден қателесті? Нені жақсарту керек? Сабақ мақсатымен талқылау Сыныппен-1 мин. |
Оқушылармен амандасады, түгендейді, сабаққа назарларын аударады. Ынтымақтастық ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын тексеруді ұйымдастырады. Оқушы әрекеттерін бақылайды, талқылайды. Қателерін көрсету, түзету енгізеді. Рефлексия жүргізеді. Сабақ мақсатымен таныстырады. |
Мұғаліммен амандасып, бір-бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді. Үй тапсырмасын жұпта, сыныпта тексереді. Жұппен-1 мин. Сыныппен- 2 мин. Рефлексия беруге қатысады. Сабақ мақсатын талқылауға қатысады. |
Дескрипторға сай кері байланыс жасалады. |
Слайд №1 |
|
Сабақтың ортасы: 30 мин. Оқылым алды тапсырмасы: Ой қозғау сұрақтары:
Оқылым кезі тапсырмасы: Тапсырма №1 ЖЖ. Шарт. Мәтіндегі мәліметтерді салыстырып, өңдеңдер. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Тапсырма №2 Ж. Шарт. Мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырыңдар. |
Тақырып аясында ойтүрткі сұрақтар қоядығ жауап алады. Мәтінді оқытады. Бағыт-бағдар береді. Рефлексия жасайды. Оқушылардың жауабын тыңдайды. Тілдік бағдар бойынша түсінік қалыптастырады. Тапсырмаларды шартымен таныстырады.Орын- дауға бағыт-бағдар береді. Рефлексия жасайды. |
Сұрақтарға жауап береді. Бірін-бірі толықтыра отырып, өз көзқарастарын білдіреді. Дескрипторға сай тапсырманың шартын сақтап, тапсырмаларды орындайды. |
Мұғалімнің ауызша кері байланысы «Мадақтау» сөздер Дескрипторға сай кері байланыс: -мәліметтерді салыстырады; - өңдейді Дескриптор:
|
Семантика-лық карта «Мектеп» баспасы оқулығы, 2019 ж. 80-бет |
|
Сабақтың соңы: 5 мин. Сабаққа кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі Үй тапсырмасы: 81-бет, 10-тапсырма (жазбаша) |
Сабаққа қорытынды жасайды. Балалар, бүгін біз сабақ мақсатына жете алдық па? Оны қалай дәлелдей аласыңдар? Үй тапсырмасын тақтаға жазады. Орындалу шартын талқылайды. |
Өздерінің сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Үй тапсырмасыныңорындалуы шарты мен дескрипторын ұжыммен талқылайды. (30 сек) |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі қмж БАҚ және журналистің мәдениеті 9-сынып
Қазақ тілі қмж БАҚ және журналистің мәдениеті 9-сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Тексерілді: ____________________
№15-сабақ. БАҚ және журналистің мәдениеті
|
Бөлім: |
7-бөлім: Бұқаралық ақпарат құралдары. Синтаксис |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
26.02.2024 ж. |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
БАҚ және журналистің мәдениеті |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.1.1 тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу; 9.3.2.1 мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстырып, өңдейді; - мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: 10 мин. ҰЖ.Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу -Психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру Жұппен-1 мин. Сыныппен-2 мин. Рефлексия Не сәтті болды? Неден қателесті? Нені жақсарту керек? Сабақ мақсатымен талқылау Сыныппен-1 мин. |
Оқушылармен амандасады, түгендейді, сабаққа назарларын аударады. Ынтымақтастық ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын тексеруді ұйымдастырады. Оқушы әрекеттерін бақылайды, талқылайды. Қателерін көрсету, түзету енгізеді. Рефлексия жүргізеді. Сабақ мақсатымен таныстырады. |
Мұғаліммен амандасып, бір-бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді. Үй тапсырмасын жұпта, сыныпта тексереді. Жұппен-1 мин. Сыныппен- 2 мин. Рефлексия беруге қатысады. Сабақ мақсатын талқылауға қатысады. |
Дескрипторға сай кері байланыс жасалады. |
Слайд №1 |
|
Сабақтың ортасы: 30 мин. Оқылым алды тапсырмасы: Ой қозғау сұрақтары:
Оқылым кезі тапсырмасы: Тапсырма №1 ЖЖ. Шарт. Мәтіндегі мәліметтерді салыстырып, өңдеңдер. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Тапсырма №2 Ж. Шарт. Мақсатты аудиторияның қызығушылығын ынталандыру үшін әртүрлі жанрда мәтіндер құрастырыңдар. |
Тақырып аясында ойтүрткі сұрақтар қоядығ жауап алады. Мәтінді оқытады. Бағыт-бағдар береді. Рефлексия жасайды. Оқушылардың жауабын тыңдайды. Тілдік бағдар бойынша түсінік қалыптастырады. Тапсырмаларды шартымен таныстырады.Орын- дауға бағыт-бағдар береді. Рефлексия жасайды. |
Сұрақтарға жауап береді. Бірін-бірі толықтыра отырып, өз көзқарастарын білдіреді. Дескрипторға сай тапсырманың шартын сақтап, тапсырмаларды орындайды. |
Мұғалімнің ауызша кері байланысы «Мадақтау» сөздер Дескрипторға сай кері байланыс: -мәліметтерді салыстырады; - өңдейді Дескриптор:
|
Семантика-лық карта «Мектеп» баспасы оқулығы, 2019 ж. 80-бет |
|
Сабақтың соңы: 5 мин. Сабаққа кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі Үй тапсырмасы: 81-бет, 10-тапсырма (жазбаша) |
Сабаққа қорытынды жасайды. Балалар, бүгін біз сабақ мақсатына жете алдық па? Оны қалай дәлелдей аласыңдар? Үй тапсырмасын тақтаға жазады. Орындалу шартын талқылайды. |
Өздерінің сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Үй тапсырмасыныңорындалуы шарты мен дескрипторын ұжыммен талқылайды. (30 сек) |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз













