|
Бөлім: |
«Табиғат құбылыстары» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Саулебаева У.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.01.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
76 – сабақ. Табиғатты қорғаймын Жатыс септік (Қазақ тілі 2 - бөлім. Оқулық 28 – 30 бет «Атамұра» баспасы 2019ж.) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Сабақтың Кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут
3 минут
4 минут |
Сабақтың Басы
Ұйымдастыру
|
Қазақ тілі сабағы Оқушылармен амандасу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? көңіл – күйіміз қандай? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Ұжымдық жұмыс ережесі
Алдағы білім |
Жылы лебіздер айтқызу Қазақ тілім –бал тілім Өзің барда шалқыды Тілімнен нәр табармын Тіліме кім тағар мін,- деп Қазақ тілі сабағын бастаймыз
Ұжымдық жұмыс ережесі Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты, дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! 75 – сабақ. «Табыс септік» Жазылым : 55 – жаттығу ( 28 бет )
1.Айдындағы аққуды ақылды мерген атпайды. 2.Шеге тағаны сақтайды, Таға тұлпарды сақтайды.
Аққуды, тағаны, тұлпарды - табыс септігіндегі сөздер,
Өйткені
Алдыңғы білімді қорыту: Есіңде сақта! Табыс септігіндегі зат есімдер кімді? нені? кімдерді? нелерді? деген сұрақтарға жауап береді. Табыс септігі атау септігіндегі сөзге –ны, -ні, -ды, -ді, -ты, -ті қосымшалары жалғану арқылы жасалады. Бұл жалғауларды табыс септік жалғаулары деп атайды. |
Оқушылар жылы лебіздерін білдіреді Оқушылар ұжымдық жұмыс ережесін сақтайды
Критерий Мақал - мәтелді оқып, табыс септігіндегі сөздерді жазады. Табыс септігіндегі сөз сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтап, бір – біріңе түсіндіріңдереді
|
Дескриптор Мақал - мәтелді оқып, табыс септігіндегі сөздерді жазады.5 балл Табыс септігіндегі сөз сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтап, бір – біріне түсіндіре алады 5 балл 10 балл формативті бағалау
ҚБ: «жарайсың» |
Оқулық 28 бет дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 минут
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
|
«Кім тапқыр?» ойыны.
30 x 2 ═ 60 (алпыс) А 5 +4 ═ 9 (тоғыз) Т 2 x 3 ═ 6 (алты) Ы 8 x 10 ═ 80 (сексен) С
Қ.б «өте тамаша» Сонымен бүгінгі өтетін тақырыбымыз 76– сабақ. Жатыс септік Сабақтың мақсаты:
|
Күн ретін жазу Көркем жазады
Критерий Ой қозғау әдісі арқылы жаңа тақырыпты табу
Жаңа білім Меңгеретін жаңа білімнің тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор Жаңа тақырыпты сұрақ – жауап арқылы таба алады ҚБ: «жарайсың»
|
Оқулық 28 бет
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
25 минут |
Тәжірбие
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім: «Табиғат
құбылыстары» Педагогтің
Т.А.Ә. Саулебаева
У.А. Күні: 26.01.2024ж Сынып: 4
«В» Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы
76 – сабақ. Табиғатты
қорғаймын
Жатыс
септік
(Қазақ тілі 2 - бөлім.
Оқулық 28 – 30 бет «Атамұра» баспасы
2019ж.) Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары 4.4.2.3 – зат есімді
септеу, тәуелденген сөздердің септелуін
білу Сабақтың
мақсаты Зат есімді септеу,
тәуелденген сөздердің септелуін
біледі Сөздерге сұрақ
қойып,жалғауын табады,қай септікте тұрғанын
анықтайды Жатыс септігіндегі сөздер
сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын
анықтайды Құндылық Талап: Сыни және креативті
ойлау
Сабақтың
барысы
Уақыт
Сабақтың
Кезеңі
Педагогтің
әрекеті Оқышының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
1
минут
3
минут
4
минут Сабақтың Басы
Ұйымдастыру
Қазақ тілі
сабағы Оқушылармен
амандасу Оқушыларды
түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа
аудару Сабаққа дайынбыз ба? көңіл
– күйіміз қандай? Оқушылар
сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты
түгендейді Сабаққа назарын
аударады.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
Ұжымдық
жұмыс ережесі
Алдағы
білім Жылы лебіздер
айтқызу Қазақ тілім –бал
тілім Өзің барда
шалқыды Тілімнен нәр
табармын Тіліме кім тағар мін,-
деп Қазақ тілі сабағын
бастаймыз .Сабағымыз сәтті
болсын Деніміз сау
болсын Құзыретті маман
болайық Бүгінгі сабағымыздың мақсатына
жеттейік
Ұжымдық жұмыс
ережесі
Сабақта бір-бірімізді
сыйлаймыз,
тыңдаймыз!
Уақытты
үнемдейміз!
Нақты, дәл жауап
береміз!
Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып,
жақсы баға
аламыз! 75 – сабақ. «Табыс
септік» Жазылым : 55 – жаттығу ( 28
бет ) Мақал - мәтелді оқып, табыс
септігіндегі сөздерді
жаз
1.Айдындағы аққуды
ақылды мерген
атпайды. 2.Шеге тағаны
сақтайды, Таға тұлпарды
сақтайды.
Табыс септігіндегі сөз
сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтап, бір – біріңе
түсіндіріңдер
Аққуды, тағаны, тұлпарды -
табыс септігіндегі
сөздер, Өйткені
Алдыңғы білімді
қорыту: Есіңде
сақта! Табыс
септігіндегі зат есімдер кімді? нені? кімдерді? нелерді? деген
сұрақтарға жауап
береді. Табыс септігі
атау септігіндегі сөзге –ны, -ні, -ды, -ді, -ты, -ті қосымшалары
жалғану арқылы
жасалады. Бұл жалғауларды
табыс септік жалғаулары деп
атайды. Оқушылар жылы
лебіздерін білдіреді Оқушылар ұжымдық
жұмыс ережесін
сақтайды
Критерий Мақал - мәтелді оқып, табыс
септігіндегі сөздерді
жазады. Табыс септігіндегі сөз
сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтап, бір – біріңе
түсіндіріңдереді
Дескриптор Мақал - мәтелді оқып, табыс
септігіндегі сөздерді жазады.5
балл Табыс септігіндегі сөз
сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтап, бір – біріне түсіндіре
алады 5
балл 10 балл формативті
бағалау
ҚБ: «жарайсың»
Оқулық
28
бет
дәптер
9
минут
Сабақтың басы
Қызығушылықты
ояту
«Кім тапқыр?»
ойыны. Математикалық жұмбақ шешу
арқылы жаңа сабақ тақырбын
ашу. 30 x 2 ═ 60 (алпыс)
А 5 +4 ═ 9 (тоғыз)
Т 2 x 3 ═ 6 (алты)
Ы 8 x 10 ═ 80
(сексен) С
Керемет балалар әр жауаптың
бірінші әріптеріне көңіл
бөлейік. Бірінші тұрған әріптерден
сөз құраймыз, қандай сөз шықты «Жатыс» қ.б
«керемет» Бүгінгі өтетін тақырыбымыз
Жатыс септік
Қ.б «өте
тамаша» Сонымен бүгінгі өтетін
тақырыбымыз
76– сабақ. Жатыс
септік Сабақтың
мақсаты: Жатыс септіктің жалғауларын
білесің Сөйлемнен жатыс септік
жалғаулы сөздерді таба
аласың.
Күн ретін жазу Көркем
жазады
Критерий Ой қозғау әдісі арқылы жаңа
тақырыпты табу
Жаңа
білім Меңгеретін жаңа
білімнің тақырыбы мен мақсатымен
танысады
Дескриптор Жаңа тақырыпты сұрақ –
жауап арқылы таба
алады ҚБ: «жарайсың»
Оқулық 28
бет
25
минут
Тәжірбие
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














