|
Тақырыбы: Аулада |
Мектебі: |
||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.1. Оқушылар өз ауласы туралы біледі, оны сөйлем ішінен таба білуге үйренеді, сөздік қорын топпен жұмы істеу арқылы байланыстырып сөйлеу тілдерін дамытуға пайдаланады 1.1.2.1 Тақырыпқа қатысты тапсырмаларды дұрыс қолдана білу дағдысын қалыптастыру. . 1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.3.3.1.Мәтіннің жанрын(өлең,ертегі,жұмбақ,әңгіме) ажырату.
|
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ойларын жетік жеткізе біледі; -Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Түйінді ой қорытынды жасайды Тақырыпты түсініп оқуына орай ойын толық жеткізуге ,ауыз-екі сөйлеуге, тілдік қорлары дамыйды |
|||||
|
Кейбір оқушылар: 20-нан жағары сандар қатарын да атай алады,сандарды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК) .Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу (сөйлесу). Тіл дамыту. Сұрақ – жауап. - Сенің атың кім? - Сенің фамилияң кім? - Сен нешінші сыныпта оқисың? - Сенің ұлттың кім? - Сенің жасың нешеде? - Сен қайда тұрасың? . Өткенді қайталау. Сұрақ – жауап. 1. Қазір жылдың қай мезгілі? 2. Қыс айлары қандай? 3. Қазір қандай ай? 4. Бүгін нешесі? 5. Ауа райы қандай? 6. Ауаның температурасы қандай? Үй жұмысын тексеру. - сөздерді тексеру; - мәтінмен жұмыс. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК,Ұ) Оқулықпен жұмыс жүргізу. Оқулықпен жұмыс жүргізу. Дәптермен жұмыс жүргізу. Қосымша тапсырмалар. Төменгі тапсырмамен жұмыс: Балалар - дети Жап - открой Аш - закрой а/ Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді. ә/ Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. б/ Мұғалім оқиды, оқушылар тізбекпен қайталайды. в/ Оқушылар сөз тіркестерді құрайды. 3. Тапсырмалармен жұмыс 1. Сұраққа жауап беру. Сенің аулаң қандай? Сұрақ – жауап • Мұғалім сұрақ – жауапты оқиды. Оқушылар суретке қарап отырып, тыңдайды. • Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. • Жұптық жұмыс 2. Өлеңді мәнерлеп оқу. Мәнерлеп оқу Мұғалім мәнерлеп оқып береді. Мұғалім өлеңнің мағынасын түсіндіреді. Мұғалім дауыстап оқиды, оқушылар қайталайды |
Оқулық Аудидиск: 1.5.1; 1.5.3; 1.5.4;
цифрлар жазылған карточкалар.Доп,қарындаш.
№1Жұмыс дәптері |
|||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
(Қ) Топтық жұмыс Өзінің ауласы туралы өз ойларын топ бойынша жеткізу Ыстық орындық әдісі арқылы ортаға шығып айту Сұраққа жауап жазу. Сұрақ – жауап • Мұғалім сұрақ – жауапты оқиды. Оқушылар суретке қарап отырып, тыңдайды. • Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. • Жұптық жұмыс 4. Сөйлеп үйрену. Сөйлеп үйрену Мұғалім сөйлемдерді оқиды, оқушылар мұқият тыңдап отырады. Мұғалім сөйлемдерді оқиды, оқушылар қайталайды. Оқушылар сөйлеп үйренеді. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ тілі сабағынан тақырыбы: Аулада
қазақ тілі сабағынан тақырыбы: Аулада
|
Тақырыбы: Аулада |
Мектебі: |
||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.1. Оқушылар өз ауласы туралы біледі, оны сөйлем ішінен таба білуге үйренеді, сөздік қорын топпен жұмы істеу арқылы байланыстырып сөйлеу тілдерін дамытуға пайдаланады 1.1.2.1 Тақырыпқа қатысты тапсырмаларды дұрыс қолдана білу дағдысын қалыптастыру. . 1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.3.3.1.Мәтіннің жанрын(өлең,ертегі,жұмбақ,әңгіме) ажырату.
|
||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ойларын жетік жеткізе біледі; -Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Түйінді ой қорытынды жасайды Тақырыпты түсініп оқуына орай ойын толық жеткізуге ,ауыз-екі сөйлеуге, тілдік қорлары дамыйды |
|||||
|
Кейбір оқушылар: 20-нан жағары сандар қатарын да атай алады,сандарды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК) .Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу (сөйлесу). Тіл дамыту. Сұрақ – жауап. - Сенің атың кім? - Сенің фамилияң кім? - Сен нешінші сыныпта оқисың? - Сенің ұлттың кім? - Сенің жасың нешеде? - Сен қайда тұрасың? . Өткенді қайталау. Сұрақ – жауап. 1. Қазір жылдың қай мезгілі? 2. Қыс айлары қандай? 3. Қазір қандай ай? 4. Бүгін нешесі? 5. Ауа райы қандай? 6. Ауаның температурасы қандай? Үй жұмысын тексеру. - сөздерді тексеру; - мәтінмен жұмыс. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК,Ұ) Оқулықпен жұмыс жүргізу. Оқулықпен жұмыс жүргізу. Дәптермен жұмыс жүргізу. Қосымша тапсырмалар. Төменгі тапсырмамен жұмыс: Балалар - дети Жап - открой Аш - закрой а/ Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді. ә/ Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. б/ Мұғалім оқиды, оқушылар тізбекпен қайталайды. в/ Оқушылар сөз тіркестерді құрайды. 3. Тапсырмалармен жұмыс 1. Сұраққа жауап беру. Сенің аулаң қандай? Сұрақ – жауап • Мұғалім сұрақ – жауапты оқиды. Оқушылар суретке қарап отырып, тыңдайды. • Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. • Жұптық жұмыс 2. Өлеңді мәнерлеп оқу. Мәнерлеп оқу Мұғалім мәнерлеп оқып береді. Мұғалім өлеңнің мағынасын түсіндіреді. Мұғалім дауыстап оқиды, оқушылар қайталайды |
Оқулық Аудидиск: 1.5.1; 1.5.3; 1.5.4;
цифрлар жазылған карточкалар.Доп,қарындаш.
№1Жұмыс дәптері |
|||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
(Қ) Топтық жұмыс Өзінің ауласы туралы өз ойларын топ бойынша жеткізу Ыстық орындық әдісі арқылы ортаға шығып айту Сұраққа жауап жазу. Сұрақ – жауап • Мұғалім сұрақ – жауапты оқиды. Оқушылар суретке қарап отырып, тыңдайды. • Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. • Жұптық жұмыс 4. Сөйлеп үйрену. Сөйлеп үйрену Мұғалім сөйлемдерді оқиды, оқушылар мұқият тыңдап отырады. Мұғалім сөйлемдерді оқиды, оқушылар қайталайды. Оқушылар сөйлеп үйренеді. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













