(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Көмектес септік
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
«Табиғат құбылыстары» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі ,аты , әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
31.01.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғатты қорғаймын Көмектес септік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы 2 мин
Ұйымдастыру Психологиялық ахуал қалыптастыру. 3мин
Ұжымдық жұмыс ережесі
Алдағы білім |
Қазақ тілі сабағы Оқушылармен амандасу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? көңіл – күйіміз қандай? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жылы лебіздер айтқызу
Туған тілім - бабам тілі - өз тілім,
Топтық жұмыс ПАЗЛ жинау әдісі Ұжымдық жұмыс ережесі Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты, дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! «Шығыс септік» Жазылым : 66– жаттығу ( 32 бет )
не? неден? не? неден? не? неден? қандай? қайдан?
не істе? қайдан? қайдан? қандай? неден? не? не қандай қол шығар бір жағадан бас шығар. 4.Барлық өнерден сөз өнері күшті.
Алдыңғы білімді қорыту:
Есіңде сақта! Шығыс септігіндегі зат есімдер: кімнен? кімдерден? неден? нелерден? қайдан? деген сұрақтарға жауап береді Шығыс септігі атау септігіндегі сөзге жалғаулары: -нан, -нен, -дан, -ден, -тан, -тен жалғаулары жалғану арқылы жасалады. Бұл жалғауларды шығыс септік жалғаулары деп аталады. |
Оқушылар жылы лебіздерін білдіреді
2 топқа бөлінеді
Оқушылар ұжымдық жұмыс ережесін сақтайды
Критерий Мақалды жазады. Сөйлем мүшесіне талдайды. Сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын айтады.
Ережені қайталайды |
Дескриптор Мақалды жазады. Сөйлем мүшесіне талдай алады Сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын айта алады
10 балл 10 балл формативті бағалау
ҚБ: «жарайсың» |
Кескін пазл
Оқулық 32 бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
|
Сынып жұмысы
Жұмбақ шешу Кенжесімін бүгінде кіммен? немен? жүремін -мен, -бен, -пен жалғауы Осы болды таңдауым -Балалар бұл қай септік туралы айтылып тұр? -Көмектес септік -Бүгін біз Көмектес септік туралы өтеміз. Қ.б «өте тамаша»
Көмектес септік
Сабақтың мақсаты:
Ине, су, от сөздеріне көмектес септік жалғауларын жалғайық.
Инемен, отпен, сумен. Атау септік+мен, бен, пен.
Осы сөздерге байланысты қандай мақалдар білеміз. 1.Оқу-инемен құдық қазғандай. 2.Суменойнама-батарсың. 3.Отпенойнама-күйерсің. Мақалдардың мағынасын түсіндір.
Қ.б «өте тамаша» Есіңде сақта! Көмекте септігіндегі зат есімдер: кіммен? кімдермен? немен? нелермен? деген сұрақтарға жауап береді Көмектес септігі атау септігіндегі сөздерге : -мен, -бен, -пен жалғаулары жалғану арқылы жасалады. Бұл жалғауларды көмектес септік жалғаулары деп аталады. |
Күн ретін жазу
Критерий Ой қозғау әдісі арқылы жаңа тақырыпты табу
Жаңа білім Меңгеретін жаңа білімнің тақырыбы мен мақсатымен танысады
көркем
жазу Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
(білім беру
ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары Көмектес
септік (сабақтың тақырыбы)
Бөлім: «Табиғат
құбылыстары» Педагогтің тегі ,аты ,
әкесінің аты (болған
жағдайда) Күні 31.01.2024 Сынып:4А Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Табиғатты
қорғаймын Көмектес
септік Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары 4.4.2.3 – зат есімді
септеу, тәуелденген сөздердің септелуін
білу Сабақтың
мақсаты
Зат есімді
септеу, тәуелденген сөздердің септелуін
біледі
Сөйлемдерді
көшіріп жазып, сөйлем мүшесіне
талдайды Ұйқасына лайық сөзді қойып,
өлеңді көшіріп жазады Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі
/уақыт Педагогтің
әрекеті Оқышының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың Басы 2
мин Ұйымдастыру Психологиялық ахуал
қалыптастыру. 3мин Ұжымдық
жұмыс ережесі Алдағы
білім Қазақ тілі
сабағы Оқушылармен
амандасу Оқушыларды
түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа
аудару Сабаққа дайынбыз ба? көңіл –
күйіміз қандай? Оқушылар
сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты
түгендейді Сабаққа назарын
аударады.
Жылы лебіздер
айтқызу
Туған тілім - бабам тілі - өз тілім,
.Сабағымыз сәтті
болсын
Деніміз сау
болсын
Құзыретті маман
болайық
Бүгінгі сабағымыздың мақсатына
жеттейік
Топтық
жұмыс
ПАЗЛ жинау
әдісі Ұжымдық жұмыс
ережесі Сабақта бір-бірімізді
сыйлаймыз,
тыңдаймыз! Уақытты
үнемдейміз! Нақты, дәл жауап
береміз! Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып,
жақсы баға аламыз! «Шығыс
септік» Жазылым : 66– жаттығу (
32 бет )
Көп нүктенің
орнына тиісті жалғауларды қойып, мақал – мәтелді көшіріп
жаз
не? неден? не? неден? не?
неден? қандай?
қайдан? не істе? қайдан? қайдан?
қандай? неден? не? не
қандай қол шығар бір жағадан бас
шығар. 4.Барлық өнерден сөз өнері
күшті.
Бір - біріңе түсіндіре
отырып, сөйлем мүшесіне талдаңдар. Шығыс септігіндегі сөздер
сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын
айтыңдар.
Мақал - мәтелдің мағынасын
топта талқылаңдар Алдыңғы білімді
қорыту: Есіңде
сақта! Шығыс
септігіндегі зат есімдер:
кімнен? кімдерден? неден?
нелерден? қайдан? деген сұрақтарға жауап
береді Шығыс септігі
атау септігіндегі сөзге
жалғаулары: -нан, -нен, -дан, -ден,
-тан, -тен жалғаулары жалғану арқылы
жасалады. Бұл жалғауларды
шығыс септік жалғаулары деп
аталады. Оқушылар жылы
лебіздерін
білдіреді
2 топқа
бөлінеді
Оқушылар ұжымдық
жұмыс ережесін
сақтайды Критерий Мақалды жазады. Сөйлем
мүшесіне талдайды. Сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын
айтады. Ережені
қайталайды Дескриптор Мақалды жазады. Сөйлем
мүшесіне талдай алады Сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын айта
алады 10
балл 10 балл формативті
бағалау ҚБ: «жарайсың» Кескін
пазл Оқулық 32
бет
10
минут Сабақтың басы Қызығушылықты
ояту Сынып
жұмысы Жұмбақ
шешу Кенжесімін
бүгінде кіммен? немен?
жүремін -мен, -бен,
-пен жалғауы Осы болды
таңдауым -Балалар бұл қай септік
туралы айтылып
тұр? -Көмектес
септік -Бүгін біз Көмектес септік
туралы өтеміз. Қ.б «өте
тамаша» Көмектес
септік Сабақтың
мақсаты:
Көмектес
септіктің жалғауларын
білесің
Өз пікіріңді
дәлелдей аласың Ине, су,
от сөздеріне көмектес септік
жалғауларын
жалғайық. Инемен,
отпен,
сумен.
Атау
септік+мен, бен,
пен. Осы сөздерге байланысты
қандай мақалдар
білеміз. 1.Оқу-инемен құдық
қазғандай. 2.Суменойнама-батарсың. 3.Отпенойнама-күйерсің. Мақалдардың мағынасын
түсіндір. Қ.б «өте
тамаша» Есіңде
сақта! Көмекте
септігіндегі зат есімдер:
кіммен? кімдермен? немен?
нелермен? деген сұрақтарға жауап
береді Көмектес септігі
атау септігіндегі сөздерге
: -мен, -бен,
-пен жалғаулары жалғану арқылы
жасалады. Бұл жалғауларды
көмектес септік жалғаулары
деп аталады. Күн ретін
жазу Критерий Ой қозғау әдісі арқылы жаңа
тақырыпты табу Жаңа
білім Меңгеретін жаңа
білімнің тақырыбы мен мақсатымен
танысады көркем
жазу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














