|
Білім беру ұйымының атауы |
«№37 жалпы орта білім беретін мектебі» ШЖҚ МКК |
|
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім |
«Менің мектебім» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Машгулова А.К. |
|
|
Күні |
20.11.2025жыл |
|
|
Сынып: 2В |
Қатысушылар саны |
Қатыспаған оқушы саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Сұраулы сөйлем» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
|
|
Құндылық |
Бірлік және ынтымақ: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 8 минут 3 минут 7 минут 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. https://www.youtube.com/watch?v=rjgV127bp7A
-Балалар, алдарыңда берілген сөйлемдерді мұқият оқып, екі топқа бөліңіздер.
-Қандай екі топқа бөлдіңіздер? Неге? -Олай болса сабақтың тақырыбы: «Сұраулы сөйлем» Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
-Мына бейнематериалға назар аударайық. «Онлайнмектеп» платформасынан алынған бейнематериал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашамын. Талдау сұрақтары: -Бейнежазба не туралы? -Сұраулы сөйлем жайында тағы не білдің? -Сұраулы сөйлемдерге мысал келтіріп көр. ЕБҚ оқушы өз жауап нұсқаларын ұсынады.
ЕБҚ оқушы ширатылған мәтінді оқиды. Кестені мұғалімнің көмегімен толтырады. Саралау: Жеке қолдау.
Көркем жазу минуты Шш Шегене
ЕБҚ оқушы көркем жазады. Сөйлемдерді көшіріп жазады.
https://wordwall.net/resource/52836286
ЕБҚ оқушы бір-екі жауап нұсқасын ұсынуына мүмкіндік беріледі.
|
Оқушылар көңілді әуенмен қимылдарды қайталап, сыныпта психологиялық ахуал қалыптасады.
Алдарында берілген сөйлемдерді оқып, хабарлы және сұраулы сөйлемдерге бөледі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Бейнежазба мазмұны бойынша талдау сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар тапсырманы дескриптор арқылы орындайды.
Оқушылар көркем жазуды күнделікті сабақта орындайды.
Оқушылар мұғалімнің көрсетуімен күй ырғағына сай сергіту сәтіне қатысады.
Оқушылар сабақта сандық ресурсты қолданып,тапсырмалар орындайды.
Бекіту тапсырмасын өз беттерімен орындайды. |
ҚБ:Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Стикерлер беріледі.
ҚБ: Стикер арқылы бағалау
Дескриптор: - өлеңді оқиды; -дұрыс ақпаратты табады; -бұрыс ақпаратты табады ФБ-3 балл
Дескриптор: -көркем жазады; -сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады; -қарамен жазылған сөздерді салыстырады; -қорытынды жасайды. ФБ-4 балл
ҚБ. Мұғалімнің ауызша бағалауы. Дескриптор: -көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды; Сандық ресурсты қолдана біледі. Топтық бағалау Дескриптор: -әр сөйлемнің жалғасын дұрыс табады; -сөйлем және оның түрлері туралы біледі. ФБ-5 балл |
Интерактивті тақта
Қарындаштарға жазылған сөйлем түрлері.
Оқулық 93-94 беттер
https://www.youtube.com/watch?v=EKPFuXnlf3Q
Wordwall қосымшасы
Интеравтивті тақта |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
2 минут
|
|
Бүгінгі білімдерін, не үйренгендерін тұжырымдайды
|
Оқушы сабақтан не түсінгенін, нені түсінбегенін, неден қиналғанын айтады |
Рефлексия парақшасы әр оқушыға жеке берідеді. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі "Сұраулы сөйлем"
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№37 жалпы орта білім беретін мектебі» ШЖҚ МКК |
|
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
|
Бөлім |
«Менің мектебім» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Машгулова А.К. |
|
|
Күні |
20.11.2025жыл |
|
|
Сынып: 2В |
Қатысушылар саны |
Қатыспаған оқушы саны |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Сұраулы сөйлем» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
|
|
Құндылық |
Бірлік және ынтымақ: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 8 минут 3 минут 7 минут 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. https://www.youtube.com/watch?v=rjgV127bp7A
-Балалар, алдарыңда берілген сөйлемдерді мұқият оқып, екі топқа бөліңіздер.
-Қандай екі топқа бөлдіңіздер? Неге? -Олай болса сабақтың тақырыбы: «Сұраулы сөйлем» Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
-Мына бейнематериалға назар аударайық. «Онлайнмектеп» платформасынан алынған бейнематериал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашамын. Талдау сұрақтары: -Бейнежазба не туралы? -Сұраулы сөйлем жайында тағы не білдің? -Сұраулы сөйлемдерге мысал келтіріп көр. ЕБҚ оқушы өз жауап нұсқаларын ұсынады.
ЕБҚ оқушы ширатылған мәтінді оқиды. Кестені мұғалімнің көмегімен толтырады. Саралау: Жеке қолдау.
Көркем жазу минуты Шш Шегене
ЕБҚ оқушы көркем жазады. Сөйлемдерді көшіріп жазады.
https://wordwall.net/resource/52836286
ЕБҚ оқушы бір-екі жауап нұсқасын ұсынуына мүмкіндік беріледі.
|
Оқушылар көңілді әуенмен қимылдарды қайталап, сыныпта психологиялық ахуал қалыптасады.
Алдарында берілген сөйлемдерді оқып, хабарлы және сұраулы сөйлемдерге бөледі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Бейнежазба мазмұны бойынша талдау сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар тапсырманы дескриптор арқылы орындайды.
Оқушылар көркем жазуды күнделікті сабақта орындайды.
Оқушылар мұғалімнің көрсетуімен күй ырғағына сай сергіту сәтіне қатысады.
Оқушылар сабақта сандық ресурсты қолданып,тапсырмалар орындайды.
Бекіту тапсырмасын өз беттерімен орындайды. |
ҚБ:Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Стикерлер беріледі.
ҚБ: Стикер арқылы бағалау
Дескриптор: - өлеңді оқиды; -дұрыс ақпаратты табады; -бұрыс ақпаратты табады ФБ-3 балл
Дескриптор: -көркем жазады; -сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады; -қарамен жазылған сөздерді салыстырады; -қорытынды жасайды. ФБ-4 балл
ҚБ. Мұғалімнің ауызша бағалауы. Дескриптор: -көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды; Сандық ресурсты қолдана біледі. Топтық бағалау Дескриптор: -әр сөйлемнің жалғасын дұрыс табады; -сөйлем және оның түрлері туралы біледі. ФБ-5 балл |
Интерактивті тақта
Қарындаштарға жазылған сөйлем түрлері.
Оқулық 93-94 беттер
https://www.youtube.com/watch?v=EKPFuXnlf3Q
Wordwall қосымшасы
Интеравтивті тақта |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
2 минут
|
|
Бүгінгі білімдерін, не үйренгендерін тұжырымдайды
|
Оқушы сабақтан не түсінгенін, нені түсінбегенін, неден қиналғанын айтады |
Рефлексия парақшасы әр оқушыға жеке берідеді. |
шағым қалдыра аласыз










