|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Рустемова К.М. |
||||
|
Күні: |
23.01.2024ж. |
||||
|
Сынып:2 «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбір мен қосымша |
||||
|
Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Мұғалімнің көме- гімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын білдіреді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың ке- зеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы (7 мин) |
Психологиялық жағымды ахуал қалып- тастыру. «Аялы алақан» әдісі. Мақсаты: жылулық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Әр білім алушы бір-біріне алақан арқылы жылулық сыйлайды. – Бір-біріңе жылы сөз, жақсы тілек ар- наған дұрыс па?
Топқа бөлу 1-топ Түбір 2-топ Жұрнақ 3-топ Жалғау |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Бір-бірінің қолдарынан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді.
Оқушылар топқа бөлінеді, хаттағы тапсырма орындайды |
«Бас бар- мақ» арқылы бағалайды.
|
Кеспе қағаздар
|
|
|
Ортасы (33 мин) |
«СМС» әдісімен жұмыс ұйымдастырылады. Үстел үстінде екі баған сызылған көлемді ақ қағаздар болады. 3 топтан 3 оқушы шығып біреуден алып, телефонның, теле- дидардың, кітаптың пайдалы және зиянды жақтарын жазады. – Теледидардың қандай пайдасы бар? Зи- янды жағы бар ма? Телефонның пайдалы және зиянды жағын жаз. Кітаптың ше? Әр топ мүшелері екі түрлі түсініктемені жазып, ортада қорғайды.
«Бейне таспа» әдісі 36-жаттығу. Мәтінді түсініп оқу. Мәтін мазмұнын талдау. Аудио-бейнежазба көрсетіледі. «Компью- тердің пайдасы мен зияны» тақырыбына негізделген жазбаны көреді. https://www.youtube.com сайтынан «Ком- пьютер алдында дұрыс отыру» бейнежазба- сы көрсетіледі. Талқылаулар жасайды. Дескриптор:
|
Оқушылар өз білімдерін ортаға салады. Қайсысының пайдалы жағы мен зиянды жағы көбірек екеніне өздері қорытынды жасап айтады.
Мәтінді түсініп оқып, мазмұ- нына талдау жасайды. Мәтін- нің негізгі ойын анықтайды. Оқушылар өз білімдерін ортаға салады. Қайсысының пайдалы жағы мен зиянды жағы көбірек екеніне өздері қорытынды жасап айтады. Талқылаулар жасайды. Флип- чартқа өз ойларын түсіреді. Топта жұмыстарын жария- лап, компьютердің пайдасы мен зиянын анықтап, дәлел- дейді. |
ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалау.
«Жұлдызша» арқылы
бағалау |
https:// www. youtube. com Компьютер алдында дұрыс оты- ру |
|
|
«Суреттер сөйлейді» әдісі 37-жаттығу. Суреттегілерге қосымша жалғап, екінші бағандағы сөздермен байла- ныстырып жазу тапсырылады.
Сергіту сәті. Нейрогимнастикалық жаттығу жасату
«Сиқырлы асық текшесі» 39-жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады. 1-деңгей. Жарыстан кім бірінші, екінші, үшінші орын алды? 2-деңгей. Егер сен үшінші орын алсаң, қандай көңіл күйде болар едің? Қосымша жалғанып тұрған сөздерді тап, сөз құрамына талда. 3-деңгей. Жеңіске жету үшін адамға не керек? Оқушылардың ой ұшқырлығы бағаланады.
|
Жауапты жазбаша орындап, жұмыстарын топта оқиды. Қайсысы түбір, қайсысы қосымша екенін анықтап, дәлелдер келтіреді, жаңа сабақтан игерген білімдеріне кері байланыс жасайды.
Алдыңғы сабақтарда жасаған жаттығуларын қайталайды.
Саралау тапсырмасын
орын- дайды. Мысалы, Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім:
Дені саудың – жаны сау
Педагогтің
аты-жөні
Рустемова
К.М.
Күні:
23.01.2024ж.
Сынып:2
«Д»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Түбір мен қосымша
Оқу бағдар- ламасына сәйкес
оқыту
мақсаттары
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;
2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба
мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз
болды, себебі ...)
білдіру
Сабақтың
мақсаты
Мәтін мазмұнын анықтауға
бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Мұғалімнің
көме- гімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Аудио-бейнежазба
мазмұнына өз ойын
білдіреді.
Сабақтың барысы
Сабақтың ке- зеңі/уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы
(7
мин)
Психологиялық
жағымды ахуал қалып- тастыру.
«Аялы алақан» әдісі.
Мақсаты: жылулық, сенімділік
деңгейін, еркіндікті
дамыту.
Оқушылар шеңбер құрып тұрады.
Әр білім алушы бір-біріне алақан арқылы жылулық
сыйлайды.
– Бір-біріңе жылы сөз, жақсы
тілек ар- наған дұрыс
па?
Топқа
бөлу
1-топ
Түбір
2-топ
Жұрнақ
3-топ
Жалғау
Психологиялық ахуалға
берілген тапсырманы бірге орындайды.
Бір-бірінің қолдарынан ұстап,
алақан арқылы жүректің жылуын
сезінеді.
Оқушылар топқа бөлінеді,
хаттағы тапсырма
орындайды
«Бас бар- мақ» арқылы
бағалайды.
Кеспе
қағаздар
Ортасы
(33 мин)
«СМС» әдісімен жұмыс ұйымдастырылады.
Үстел үстінде екі баған
сызылған көлемді ақ қағаздар болады. 3 топтан 3 оқушы шығып
біреуден алып, телефонның, теле- дидардың, кітаптың пайдалы және
зиянды жақтарын
жазады.
– Теледидардың қандай пайдасы
бар? Зи- янды жағы бар ма? Телефонның пайдалы және зиянды жағын
жаз. Кітаптың ше? Әр топ мүшелері екі түрлі
түсініктемені жазып, ортада
қорғайды.
«Бейне таспа»
әдісі
36-жаттығу. Мәтінді түсініп оқу. Мәтін мазмұнын
талдау.
Аудио-бейнежазба көрсетіледі.
«Компью- тердің пайдасы мен зияны» тақырыбына негізделген жазбаны
көреді. https://www.youtube.com сайтынан
«Ком- пьютер алдында дұрыс отыру» бейнежазба- сы
көрсетіледі.
Талқылаулар жасайды.
Дескриптор:
мәтінді
түсініп оқиды;
мәтінге ат
қояды;
мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды;
компьютердің пайдасы мен зияны
жайлы топта талқылаулар
жүргізеді; қосымша ақпараттар алады.
Оқушылар өз білімдерін
ортаға салады. Қайсысының пайдалы жағы мен
зиянды жағы көбірек екеніне өздері қорытынды жасап
айтады.
Мәтінді түсініп оқып, мазмұ-
нына талдау жасайды. Мәтін- нің негізгі ойын
анықтайды. Оқушылар өз білімдерін ортаға салады. Қайсысының пайдалы
жағы мен зиянды жағы көбірек екеніне өздері қорытынды жасап
айтады.
Талқылаулар жасайды. Флип-
чартқа өз ойларын
түсіреді.
Топта жұмыстарын жария- лап,
компьютердің пайдасы мен зиянын анықтап,
дәлел- дейді.
ҚБ.
«Отшашу»
арқылы
бағалау.
«Жұлдызша» арқылы
бағалау
https:// www.
youtube. com Компьютер алдында дұрыс
оты- ру
«Суреттер сөйлейді»
әдісі
37-жаттығу. Суреттегілерге қосымша жалғап,
екінші бағандағы сөздермен байла-
ныстырып жазу
тапсырылады.
Сергіту сәті.
Нейрогимнастикалық
жаттығу жасату
«Сиқырлы асық
текшесі»
39-жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады.
1-деңгей.
Жарыстан кім бірінші, екінші,
үшінші орын алды?
2-деңгей.
Егер сен үшінші орын алсаң,
қандай көңіл күйде болар едің? Қосымша жалғанып тұрған сөздерді
тап, сөз құрамына талда. 3-деңгей.
Жеңіске жету үшін адамға не
керек? Оқушылардың ой ұшқырлығы
бағаланады.
Жауапты жазбаша орындап,
жұмыстарын топта оқиды. Қайсысы түбір, қайсысы қосымша екенін
анықтап, дәлелдер келтіреді, жаңа
сабақтан игерген білімдеріне кері байланыс
жасайды.
Алдыңғы сабақтарда жасаған жаттығуларын
қайталайды.
Саралау тапсырмасын
орын- дайды. Мысалы, | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















