|
Білім беру ұйымының атауы |
17 Мектеп |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумашева.О.О |
||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ.Түбір мен қосымшаның жазылуы. 36-39 жаттығулар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. 3.4.1.2 түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан басталатын қосымша жалғанған кезде өзгерісін сақтап жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түбір мен қосымшаның жазылуын меңгереді |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Іс-әрекетті жоспарлау және ұйымдастыру дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: : Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Бағалау 2мин Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 35-жаттығу Мақалды қатесін түзеп жаз. Ел көркі – мал, Өзен көркі – тал. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 36-жаттығу Өлеңді тыңда. Түн Өлең неліктен «Түн» деп аталған? Балалар түнде неге әткеншек теппейді? Түн мезгілін күндізгі уақытпен салыстыр 37-жаттығу “Көркем жазу” айдары. Көмекші Робо мәтінді оқыйды, мәтінді қатесіз әрі көркем жаз. Күндіз күн шығады. Ол айналаға нұрын шашады. Жер беті жап-жарық болады Сергіту сәті. Ұлттық құндылық “ою-өрнек биі” Шығармашылық үзіліс 38-жаттығу «Жарық» әдісі Пішіндерді сәйкестендіріп, өлең құрап жаз. Бөкеннің лағы Көреген қырағы Елеңдеп құлағы, Еліріп тұрады Жазған өлеңіңдегі қарамен берілген сөздің түбірін тап. Лақ-лағы, құлақ-құлағы. Түбір сөздің соңғы дыбысы неліктен өзгергенін түсіндір. Ж: Қосымща жалғаннан соң өзгерді Қосымша тапсырма https://learningapps.org/user/orngul1988 “Саусақ ойыны” Оң алақанда жазылған түбір сөзге ы, і қосымшасын жазу. Бағалау сағаттары, оюларды санау.
Кері байланыс
Үй тапсырмасы 39-жаттығу Ребусты шеш.
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Көркем жазады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Кері байланыс береді Үй тапсырмасын алады
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Мақалды қатесін түзеп жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Өлеңді тыңдап, сұрақтарға жауап береді-1б Түн мезгілін күндізгі уақытпен салыстырады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Мәтінді қатесіз әрі көркем жазады-2б Керемет! Дескриптор: өлең құрап жазады-1б. Жазған өлеңіңдегі қарамен берілген сөздің түбірін табады-1б Түбір сөздің соңғы дыбысы неліктен өзгергенін түсіндіреді-1б Тамаша! Түбір мен қосымшаны табады 2б Түбір сөзге ы,і қосымшасын жалғайды. 2б Тамаша! «Ми заряды» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Сурет бойынша Қимылдар Суреттер Оқулық Интерактивті тақта.
Қима-қағаздар Кері байланыс тақтасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі Түбір мен қосымша
Қазақ тілі Түбір мен қосымша
|
Білім беру ұйымының атауы |
17 Мектеп |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумашева.О.О |
||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ.Түбір мен қосымшаның жазылуы. 36-39 жаттығулар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. 3.4.1.2 түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан басталатын қосымша жалғанған кезде өзгерісін сақтап жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түбір мен қосымшаның жазылуын меңгереді |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Іс-әрекетті жоспарлау және ұйымдастыру дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: : Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Бағалау 2мин Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 35-жаттығу Мақалды қатесін түзеп жаз. Ел көркі – мал, Өзен көркі – тал. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 36-жаттығу Өлеңді тыңда. Түн Өлең неліктен «Түн» деп аталған? Балалар түнде неге әткеншек теппейді? Түн мезгілін күндізгі уақытпен салыстыр 37-жаттығу “Көркем жазу” айдары. Көмекші Робо мәтінді оқыйды, мәтінді қатесіз әрі көркем жаз. Күндіз күн шығады. Ол айналаға нұрын шашады. Жер беті жап-жарық болады Сергіту сәті. Ұлттық құндылық “ою-өрнек биі” Шығармашылық үзіліс 38-жаттығу «Жарық» әдісі Пішіндерді сәйкестендіріп, өлең құрап жаз. Бөкеннің лағы Көреген қырағы Елеңдеп құлағы, Еліріп тұрады Жазған өлеңіңдегі қарамен берілген сөздің түбірін тап. Лақ-лағы, құлақ-құлағы. Түбір сөздің соңғы дыбысы неліктен өзгергенін түсіндір. Ж: Қосымща жалғаннан соң өзгерді Қосымша тапсырма https://learningapps.org/user/orngul1988 “Саусақ ойыны” Оң алақанда жазылған түбір сөзге ы, і қосымшасын жазу. Бағалау сағаттары, оюларды санау.
Кері байланыс
Үй тапсырмасы 39-жаттығу Ребусты шеш.
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Көркем жазады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Кері байланыс береді Үй тапсырмасын алады
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Мақалды қатесін түзеп жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Өлеңді тыңдап, сұрақтарға жауап береді-1б Түн мезгілін күндізгі уақытпен салыстырады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Мәтінді қатесіз әрі көркем жазады-2б Керемет! Дескриптор: өлең құрап жазады-1б. Жазған өлеңіңдегі қарамен берілген сөздің түбірін табады-1б Түбір сөздің соңғы дыбысы неліктен өзгергенін түсіндіреді-1б Тамаша! Түбір мен қосымшаны табады 2б Түбір сөзге ы,і қосымшасын жалғайды. 2б Тамаша! «Ми заряды» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Сурет бойынша Қимылдар Суреттер Оқулық Интерактивті тақта.
Қима-қағаздар Кері байланыс тақтасы |
|
шағым қалдыра аласыз

















