|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қуандық Г |
|||||
|
Күні: |
18.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 сабақ.Зат есім. 6-9-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Шығармашыл бала-ойлы бала |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Досымызға қараймыз. Қолымыздан ұстаймыз Досымызға қараймыз, жымиып күлеміз Досымызға қараймыз,мұрнынан ұстаймыз, Өткенді пысықтау Сөз таптарын пысықтау, Көліктер Зат есім, сан есім, сын есім, етістіктерге сәйкес сөздерді бағандарға қойып жапсырады Жаңа тақырып видео Зат есім Ережемен жұмыс Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? Кімдер? Не? Нелер? Деген сұрақтар қойылады. Кім?-кімдер? Сұрағына жауап беретін сөздерді жаз Оқушы-оқушылар, бала-балалар.... 6-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қойыңдар Мәтінге ат қой. (Базарлық) Базарлық-қазақ халқының сыртқа шыққанда үйдегілерге ала келетін сыйлығы, халқымыздың дәстүрі. Жұптық жұмыс Лабиринт әдісі Қоянды сәбізге дейін зат есім сөздері бар жол арқылы жеткіз Сергіту сәті «Музыкалық ритмикалық жаттығу» әдісі 7-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Өлеңнен зат есімдерді тап. Қозы,апам,атам. -Қалай ойлайсыңдар, ата-аналарың сендерді еркелеткенде неліктен ботам, құлыным, құлыншағым деп айтады? Ойларыңмен бөлісіңдер. «Кім жүйрік?» ойыны Топтық жұмыс 1-топ Кімдер?сұрағына жауап беретін атауларды жапсыру 2-топ нелер? Сұрағына жауап беретін атауларды жапсыру 3 –топ Кім? Сұрағына жауап беретіндерді табу 8-жаттығу Оңнан солға қарай оқыса да, солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді тап. Қазақ,қырық, қалақ, қызық, кетек, кесек. Үй тапсырмасы 9-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Өс,өс,балам,өсе бер Батыр бол палуан білекті, Батыл бол таймас жүректі, Саусағыңды созайық, Аяғыңды жазайық. Сөздік диктант Аңыз, ертегі, бүркітші, батыр, қобызшы, ертегі. Кері байланыс Білім қоржын әдісі |
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Сөздерді сөз таптарына сәйкес қояды Ережемен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: «» Дескриптор: Сөздерді сөз таптарына қарай ажыратады 1б Дескриптор: Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді-2б Зат есімдерді біледі 1б Тамаша Дескриптор: Қатесіз жазады 1б Зат есімдерді табады 1б Ойларын айтады 1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Өлеңнен зат есімдерді табады-1б Дескриптор: Оңнан солға қарай оқыса да, солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді табады-1б Жарайсыңдар |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Таратпа материал Қимылдар Оқулық Оқулық Топқа арналған тапсырмалар Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі. “Зат есім”тақырыбы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қуандық Г |
|||||
|
Күні: |
18.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 сабақ.Зат есім. 6-9-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Шығармашыл бала-ойлы бала |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Досымызға қараймыз. Қолымыздан ұстаймыз Досымызға қараймыз, жымиып күлеміз Досымызға қараймыз,мұрнынан ұстаймыз, Өткенді пысықтау Сөз таптарын пысықтау, Көліктер Зат есім, сан есім, сын есім, етістіктерге сәйкес сөздерді бағандарға қойып жапсырады Жаңа тақырып видео Зат есім Ережемен жұмыс Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім дейміз. Зат есімдерге кім? Кімдер? Не? Нелер? Деген сұрақтар қойылады. Кім?-кімдер? Сұрағына жауап беретін сөздерді жаз Оқушы-оқушылар, бала-балалар.... 6-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қойыңдар Мәтінге ат қой. (Базарлық) Базарлық-қазақ халқының сыртқа шыққанда үйдегілерге ала келетін сыйлығы, халқымыздың дәстүрі. Жұптық жұмыс Лабиринт әдісі Қоянды сәбізге дейін зат есім сөздері бар жол арқылы жеткіз Сергіту сәті «Музыкалық ритмикалық жаттығу» әдісі 7-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Өлеңнен зат есімдерді тап. Қозы,апам,атам. -Қалай ойлайсыңдар, ата-аналарың сендерді еркелеткенде неліктен ботам, құлыным, құлыншағым деп айтады? Ойларыңмен бөлісіңдер. «Кім жүйрік?» ойыны Топтық жұмыс 1-топ Кімдер?сұрағына жауап беретін атауларды жапсыру 2-топ нелер? Сұрағына жауап беретін атауларды жапсыру 3 –топ Кім? Сұрағына жауап беретіндерді табу 8-жаттығу Оңнан солға қарай оқыса да, солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді тап. Қазақ,қырық, қалақ, қызық, кетек, кесек. Үй тапсырмасы 9-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Өс,өс,балам,өсе бер Батыр бол палуан білекті, Батыл бол таймас жүректі, Саусағыңды созайық, Аяғыңды жазайық. Сөздік диктант Аңыз, ертегі, бүркітші, батыр, қобызшы, ертегі. Кері байланыс Білім қоржын әдісі |
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Сөздерді сөз таптарына сәйкес қояды Ережемен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру ҚБ: «» Дескриптор: Сөздерді сөз таптарына қарай ажыратады 1б Дескриптор: Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді-2б Зат есімдерді біледі 1б Тамаша Дескриптор: Қатесіз жазады 1б Зат есімдерді табады 1б Ойларын айтады 1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Өлеңнен зат есімдерді табады-1б Дескриптор: Оңнан солға қарай оқыса да, солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді табады-1б Жарайсыңдар |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Таратпа материал Қимылдар Оқулық Оқулық Топқа арналған тапсырмалар Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||

шағым қалдыра аласыз


