Қазақ тілі.Ашық сабақ.Есептік және реттік сан есім

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Қазақ тілі.Ашық сабақ.Есептік және реттік сан есім

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі пәні.Ашық сабақ.Сабақтың тақырыбы:Есептік және реттік сан есім.Бұл сабақ сан есім түрлері туралы.Балалар олардың түрлерімен таныса отырып,әртүрлі тапсырма орындайды
Материалдың қысқаша нұсқасы


Бозайғыр ауылының жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді жоспар

  Қазақ тілі


Бөлім

Су –тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні

Амангелді А.

Күні:

17.04.2024ж

Сынып:3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

113 Есептік және реттік сан есім 43-46 жатттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу

3.4.2.6 есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау

Сабақтың мақсаты

Cөйлемнен сөз таптарын сан есім табады

Есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтайды

Құндылықтарды дарыту

Ұлттық мүдде. Елінің тарихын құрметтейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 5 мин

Психологиялық ахуал.

Қазақ тілім- өз тілім,ана тілім,

Абай,Мұхтар сөйлеген дана тілім

Қастерлейді,ұл- қызың мәңгі сені,

Болашағым бақытым дара тілім

- Сұрақ-жауап:

- Біз қандай сөз табын оқып жатырмыз?

Өткен сабақты еске түсіру.

Берілген сан есімдерді дұрыс орналастыр.

Сан есімдер:тоқсан,бірінші,елуінші,

Алпыс төрт,екінші,мың,

жиырмасыншы,жеті

Есептік сан есім

Реттік сан есім



Тренингке қатысады.

Өткен білімдерін естеріне түсіреді.

Жатқа жазып,сан есімнің астын сызады



Кестеге сөздерді дұрыс жазады


Бағалау: «Сандық сызғыш»

Әр алған балға бір тамшы белгілеп отырады.


Дескриптор:

Есептік және реттік сан есімді дұрыс табады.


АКТтақта,презентация,үлестірмелі парақтар






Сабақтың ортасы

10 мин



43- тапсырма Ұжымдық жұмыс

ОДД:білу,түсіну,қолдану

«Белгілеп оқу» әдісі

Тақырыбы бойынша ертегінің мазмұнын болжаңдар.

Хан әскерімен бірге қайда тап болды?

Хан қойшыдан не сұрады және ол неге ашуланды?

Қойшы ханды сөзден не деп жеңді?

Ертегі мазмұнын кестеде берілген тақырыптар бойынша топта талқылаңдар.

ЕБҚЕО тапсырма Сұрақтарға жауап береді

Сұрақтарға жауап береді.

Тапсырманы орындайды.




Бағалау критерийі Cөйлемнен сөз таптарын сан есім табады

Дескриптор:

Ертегіні оқып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді

Ертегі мазмұнын кестеде берілген тақырыптар бойынша топта талқылайды



Оқулық


10мин

ФС 44 -тапсырма Жұптық жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану

«Ойлан,жұптас» ойыны

Мәтінді көркем жазыңдар.

Арал теңізі Каспийдің шығыс жағына орналасқан. Көлемі жағынан дүниежүзінде төртінші орын алады.

Тереңдігі жиырма бес метрден аспайды.

. ЕБҚЕО тапсырма Сан есімді табады

Каспий – дүние жүзіндегі ең ірі теңіз. Ол солтүстікпен оңтүстікке қарай 1000 км қашықтыққа созылып жатыр. Біздің елімізге бұл көлдің солтүстік-шығыс бөлігі кіреді. Оның ең терең жері 1025 метрден асады.

Арал аумағы жөнінен екінші орын алады. Сырдария мен Әмудария өзендерінің суы жер суаруға көп жұмсалуына байланысты Арал теңізі тартылып бара жатыр. Оның жағасы 100-200 км дейін шегініп босаған жерлерін тұз бен құм басуда. Қазіргі кезде көл Үлкен және Кіші Аралға бөлінген.

Семантикалық карта толтыру.Жеке жұмыс.

сөздер

ыншы

інші

бір



екі



бес



алты





- Мәтінді көркем жазады

- Сан есімдердің астын сызып, түрін анықтайды




























Сөздерге қандай жұрнақ жалғанатынын анықтай алады

Бағалау критерийі Есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтайды Дескриптор:

- Мәтінді көркем жазады

- Сан есімдердің астын сызып, түрін анықтайды
















Дескриптор:

Жұрнақтарды дұрыс таба алады.




5 мин

Сергіту сәті

Балалар бірге орындайды



10 мин

45-тапсырма
ОДД:білу,түсіну,қолдану

«Шығармашылық жұмыс»

Бақалар үш рет секіру жарысында жүлделі орынға ие болды. Әр бақа үш рет секіргенде әрбір келесі секіру алдыңғысынан бір метрге қысқа болды. Сонда үш рет секіргенде, әр бақа неше

метр қашықтыққа секірді?

Ж: Бірінші бақа 7+6+5=18м

Екінші бақа 5+4+3=12м

Үшінші бақа 4+3+2=9м

Үш рет секіргенде, әр бақа неше

метр қашықтыққа секіргенін есептейді

Дескриптор:

- Үш рет секіргенде, әр бақа неше

метр қашықтыққа секіргенін есептейді


Қорытынды

5 мин


Рефлексия: «сандықша»

Оқу тапсырмасы: 46 жаттығу

Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды.

ҚБ қойылады.

























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.05.2024
151
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі