|
Білім беру ұйымының атауы |
ШҚО ББ Облыстық мамандандырылған IT мектеп-лицейі КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
«Жақсыдан үйренемін, жаманнан жиренемін» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Козыбаева А.Г |
|||||
|
Күні: |
10.10.2023ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны 26 |
Қатыспағандар саны 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
19. Қаратпа сөз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.7.1 қаратпа, сөздерді ажырату жəне тыныс белгілерін дұрыс қою; 3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар қаратпа, сөздерді ажыратады жəне тыныс белгілерін дұрыс қояды, өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ре сур тар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Қазақ тілі өз тілім анам тілім Абай Мұхтар сөйлеген дана тілім Қастерлейді ұд қызың мәңгі сені Болашағың бақытың дара тілің |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
7 минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау. Қайталау Өткенді пысықтау. 1.Мәтіннің бөліктері 2.Мәтіннің бөліктері арқылы не құрамыз 3.Мәтіннің түрлері 4.Мәтіннің түрлерін дәлелдеу
|
Үй жұмысын тексертеді. Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақтау
Дескриптор: |
АКТ экраннан |
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 3 минут 3 мин 4 мин 1мин 2мин 3 мин |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1- жаттығу.Кестедегі сөйлемдерді салыстыр. Олардың мазмұнына, тыныс белгілеріне назар аудар.
2-жаттығу.Мәтінді мұқият тыңда.
Мәтін- ағаш туралы. Ағаш -тіршілік иесі
Жоспар: 1.Нұржанның ағаштың бұтағын қиюы 2. Ағашты жарақаттауы. 3. Бағбанның айтқан сөзі.
3-жаттығу. Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Қаратпа сөздерді тауып, көшіріп жазу Қамбар ата бірдеңе істеп отыр.Қасында балалар жүр. - Ата, не істеп жатырсыз? - Қонағыма үй істеп жатырмын.
Сергіту сәті нейрожаттығу Мақал –мәтел (жақсыдан үйрен ,жаманнан жирен) Сурет бойынша диалог ойлап жұбымен орындау Шығармашылық жұмыс
|
Кесте бойынша олардың мазмұнына, тыныс белгілеріне назар аударады. Сөйлемдерді салыстыру барысында не байқағанын айтады.
Мәтінді мұқият тыңдайды. Мәтінге ат қояды. Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқиды. Оған өз ойынды білдіреді. Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады
Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқиды. Қаратпа сөздерді табады. Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сызады. Қаратпа сөздің тыныс белгісіне назар аударады.
Іс-қимылмен істейді
Қима қағаздағы сөзден сөйлем құрау |
Дескриптор: 1. Кестедегі сөйлемдерді салыстырады. 2.Олардың мазмұнына, тыныс белгілеріне назар аударады. 3.Сөйлемдерді салыстыру барысында не байқағанын айтады. Дескриптор: 1.Мәтінді мұқият тыңдайды, ат қояды. 2.Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқиды. Оған өз ойынды білдіреді. 3.Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады
Дескриптор: 1.Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқиды. Қаратпа сөздерді табады. 2.Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сызады. Қаратпа сөздің тыныс белгісіне назар аударады.
Дескриптор Қима қағаздағы сөзден сөйлем құрайды |
Оқу лық
дәп терге мар кер А-4 |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин 4 минут |
IV.Сабақты қорытындылау -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Тест Wortwal Үй тапсырма 4-жаттығу. ашықхат жазу(қаратпа сөз болуы керек) Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия Кері байланыс Гугл парақшасын толтыру Домбыра аспабына жинаған балдарын қою
|
қаратпа сөздерді табады
Үй тапсырмасын жазады. Өздері кері байланыс жасайды. |
Дескриптор 1.Тақырыпқа қатысты ой түйеді. 5сұрақ *2балдан
Балдар жиынтығын қою Домбыра аспабымен
|
|
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
ШҚО ББ Облыстық мамандандырылған IT мектеп-лицейі КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Козыбаева А.Г |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.09.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы:3 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
10. Үш таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
3.1.2.5 үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау 3.1.2.8 үш таңбалы сандарды жазбаша қ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының атауы ШҚО ББ Облыстық
мамандандырылған IT мектеп-лицейі КММ Пәні: Қазақ
тілі Бөлім: «Жақсыдан үйренемін, жаманнан
жиренемін» Педагогтің аты-жөні: Козыбаева
А.Г Күні: 10.10.2023ж Сынып: 3 Қатысушылар саны
26 Қатыспағандар саны
0 Сабақтың тақырыбы: 19. Қаратпа
сөз Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 3.3.7.1
қаратпа, сөздерді ажырату жəне тыныс
белгілерін дұрыс қою; 3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің
тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды
анықтау; Сабақтың мақсаты Оқушылар қаратпа,
сөздерді ажыратады жəне тыныс
белгілерін дұрыс қояды, өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне
мұғалімнің көмегімен негізгі ойды
анықтайды Сабақтың барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ре сур тар Сабақтың басы 1
минут I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Қазақ тілі өз тілім анам
тілім Абай Мұхтар сөйлеген дана
тілім Қастерлейді ұд қызың мәңгі
сені Болашағың бақытың дара
тілің 1.Мұғаліммен
сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп
айтады . Жарайсыңдар! 7
минут
II. Үй тапсырмасын
сұрау.
Қайталау Өткенді
пысықтау.
1.Мәтіннің
бөліктері
2.Мәтіннің бөліктері арқылы не
құрамыз
3.Мәтіннің
түрлері
4.Мәтіннің түрлерін
дәлелдеу
Үй жұмысын
тексертеді. Сұрақтарға жауап
береді. Ауызша
мадақтау
Дескриптор: АКТ экраннан Сабақтың
ортасы 5
минут 3
минут 3 мин 4 мин 1мин 2мин 3 мин Оқушыларды оқу мақсаты және
бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа
тақырып. Білу және
түсіну Оқулықпен
жұмыс.
1-
жаттығу.Кестедегі сөйлемдерді
салыстыр. Олардың мазмұнына, тыныс белгілеріне назар
аудар.
Сөйлемдерді салыстыру
барысында не байқадың?
2-жаттығу.Мәтінді мұқият
тыңда.
Мәтін не туралы? Мәтінге ат
қой.
Мәтін- ағаш
туралы.
Ағаш -тіршілік
иесі
Мәтіндегі негізгі ойды
білдіретін сөйлемді тауып оқы. Оған өз ойыңды
білдір.
Жоспар:
1.Нұржанның ағаштың бұтағын
қиюы
2. Ағашты
жарақаттауы.
3. Бағбанның айтқан
сөзі.
Мәтіндегі қарамен жазылған
сөзге назар аудар. Бұл сөз не үшін қолданылып тұр деп
ойлайсың?
3-жаттығу. Мәтінді тиісті
дауыс ырғағымен оқы. Қаратпа сөздерді тауып, көшіріп
жазу Қамбар ата бірдеңе істеп
отыр.Қасында балалар жүр. - Ата, не істеп
жатырсыз? - Қонағыма үй істеп
жатырмын.
Мәтінді көшіріп жазып,
қаратпа сөздердің астын сыз.
Қаратпа сөздің тыныс
белгісіне назар аудар.
Сергіту
сәті нейрожаттығу
Мақал –мәтел (жақсыдан үйрен
,жаманнан жирен)
Сурет бойынша диалог ойлап
жұбымен орындау
Шығармашылық
жұмыс
Кесте бойынша олардың
мазмұнына, тыныс белгілеріне назар
аударады.
Сөйлемдерді салыстыру
барысында не байқағанын айтады.
Мәтінді мұқият
тыңдайды.
Мәтінге ат қояды. Мәтіндегі
негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқиды. Оған өз ойынды
білдіреді.
Мәтін мазмұны бойынша
жоспар құрады
Мәтінді тиісті дауыс
ырғағымен оқиды. Қаратпа сөздерді
табады. Мәтінді көшіріп жазып,
қаратпа сөздердің астын сызады.
Қаратпа сөздің тыныс
белгісіне назар аударады.
Іс-қимылмен
істейді
Қима қағаздағы сөзден
сөйлем құрау
Дескриптор:
1. Кестедегі сөйлемдерді
салыстырады.
2.Олардың мазмұнына, тыныс
белгілеріне назар аударады.
3.Сөйлемдерді салыстыру
барысында не байқағанын айтады.
Дескриптор: 1.Мәтінді мұқият
тыңдайды,
ат
қояды.
2.Мәтіндегі негізгі ойды
білдіретін сөйлемді тауып оқиды. Оған өз ойынды
білдіреді.
3.Мәтін мазмұны бойынша жоспар
құрады
Дескриптор: 1.Мәтінді тиісті дауыс
ырғағымен оқиды. Қаратпа сөздерді
табады.
2.Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа
сөздердің астын сызады.
Қаратпа сөздің тыныс белгісіне
назар аударады.
Дескриптор Қима қағаздағы сөзден сөйлем
құрайды Оқу лық дәп терге мар кер А-4 Сабақтың
соңы 6 мин 4
минут
IV.Сабақты
қорытындылау
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай
болды?
-Жетістік критерийлеріне
жеттік пе?
Тест
Wortwal
Үй
тапсырма
4-жаттығу. ашықхат
жазу(қаратпа сөз болуы керек)
Оқушылардың білімін
бағалау
Рефлексия
Кері байланыс
Гугл парақшасын толтыру
Домбыра аспабына жинаған балдарын
қою
қаратпа сөздерді
табады
Үй тапсырмасын
жазады.
Өздері кері байланыс
жасайды.
Дескриптор
1.Тақырыпқа қатысты ой
түйеді. 5сұрақ *2балдан
Балдар жиынтығын
қою
Домбыра
аспабымен
Білім беру ұйымының
атауы ШҚО ББ Облыстық
мамандандырылған IT мектеп-лицейі
КММ Пәні: математика Бөлім: Жанды
табиғат Педагогтің
аты-жөні: Козыбаева
А.Г Күні: 15.09.2023ж Сыныбы:3 Қатысушылар
саны Қатыспағандар
саны Тақырыбы 10. Үш таңбалы сандарды қосу
және азайту алгоритмдері Оқу
мақсаты
3.1.2.5 үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы
негізінде ауызша қосу және азайтуды
орындау 3.1.2.8 үш таңбалы сандарды жазбаша қ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














