Бекітемін________________________
Қазақстанның Оқу – ағарту министрлігі
_____________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қазақстан Республикасы аймақтарының геоэкономикалық жағдайы мен әлеуеті
(Сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
4.1 Геоэкономика негіздері |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасы аймақтарының геоэкономикалық жағдайы мен әлеуеті |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.4.1.1 - Қазақстан аймақтарын шаруашылығының салалық және аумақтық құрылымы мен экономикалық даму көрсеткіштері бойынша салыстырып талдау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аймақтарын шаруашылығының салалық және аумақтық құрылымы мен экономикалық даму көрсеткіштері бойынша салыстырып талдайды; |
|||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Заң және тәртіп |
|||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Талап бар жерде тәртіп бар» Әйгілі спортшылардың мансабы бойынша мысалдар келтіріледі және олардың жетістікке жетуінде қандай талаптар қойғанына тоқталады
Үй жұмысы «Сәйкестендіру» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар әйгілі спортшылардың жетістікке жетердегі талап пен тәртіпке бағынуы жетістікке жетуі туралы тоқталады Оқушылар өткен тарау тақырыптары бойынша сұрақтарды сәйкестендіреді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Табиғатты пайдалану және геоэкология тарауы бойынша сұрақтарға жауап береді |
https://wordwall.net/ru/resource/32483261
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі
Мағынаны тану Бейнеролик: Қазақстанның экономикасы
(ЖТ)Жеке жұмыс Венн диаграммасы
(ЖТ)Жеке жұмыс StatGov.kz сайтының мәліметін пайдаланып облыстардың Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының қысқаша қорытындыларын таныстыру. Өз таңдауыз бойынша. 2024 ж
(ЖТ)Жеке тапсырма Талқылау сұрақтары Ғаламтор көмегімен анықтаңыз
|
Оқушыларға суреттер сөйлейді әдісі арқылы тақырыпты анықтайды
Бейнероликті қарайды. Қазақстанның экономикасын талдайды
Оқушылар Қазақстанның экономикалық аудандарын маманданған саласы бойынша салыстырады
Оқушылар Қазақстан облыстарының әлеуметтік – экономикалық дамуының қысқаша қорытындыларын таныстырады
Оқушылар талқылау сұрақтарына жауаптар айтып талдайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Батыс ЭА маманданған саласын сипаттайды 2.Орталық ЭА маманданған саласын сипаттайды 3.Ұқсастықтарын атайды
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Өңірдік әлеуметтік – экономикалық дамуын таныстарады.
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Сұрақтарды талдайды |
https://youtu.be/rWgOn21rKcg?si=Z1YvGPK6EDB05Gyd
Оқулық
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «3 себеп» әдісі Оқушылар бүгінгі сабақты түсінгендігі жөнінде 3 дәлел келтіреді Үйге тапсырма Мектеп баспасы 2024 жыл §35 – 36 - 37
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||
Үй жұмысы жауаптары

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақсанның аймақ геоэкономикалық жағдайы мен әлеуеті
Қазақсанның аймақ геоэкономикалық жағдайы мен әлеуеті
Бекітемін________________________
Қазақстанның Оқу – ағарту министрлігі
_____________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қазақстан Республикасы аймақтарының геоэкономикалық жағдайы мен әлеуеті
(Сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
4.1 Геоэкономика негіздері |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасы аймақтарының геоэкономикалық жағдайы мен әлеуеті |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.4.1.1 - Қазақстан аймақтарын шаруашылығының салалық және аумақтық құрылымы мен экономикалық даму көрсеткіштері бойынша салыстырып талдау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан аймақтарын шаруашылығының салалық және аумақтық құрылымы мен экономикалық даму көрсеткіштері бойынша салыстырып талдайды; |
|||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Заң және тәртіп |
|||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Талап бар жерде тәртіп бар» Әйгілі спортшылардың мансабы бойынша мысалдар келтіріледі және олардың жетістікке жетуінде қандай талаптар қойғанына тоқталады
Үй жұмысы «Сәйкестендіру» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар әйгілі спортшылардың жетістікке жетердегі талап пен тәртіпке бағынуы жетістікке жетуі туралы тоқталады Оқушылар өткен тарау тақырыптары бойынша сұрақтарды сәйкестендіреді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Табиғатты пайдалану және геоэкология тарауы бойынша сұрақтарға жауап береді |
https://wordwall.net/ru/resource/32483261
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі
Мағынаны тану Бейнеролик: Қазақстанның экономикасы
(ЖТ)Жеке жұмыс Венн диаграммасы
(ЖТ)Жеке жұмыс StatGov.kz сайтының мәліметін пайдаланып облыстардың Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының қысқаша қорытындыларын таныстыру. Өз таңдауыз бойынша. 2024 ж
(ЖТ)Жеке тапсырма Талқылау сұрақтары Ғаламтор көмегімен анықтаңыз
|
Оқушыларға суреттер сөйлейді әдісі арқылы тақырыпты анықтайды
Бейнероликті қарайды. Қазақстанның экономикасын талдайды
Оқушылар Қазақстанның экономикалық аудандарын маманданған саласы бойынша салыстырады
Оқушылар Қазақстан облыстарының әлеуметтік – экономикалық дамуының қысқаша қорытындыларын таныстырады
Оқушылар талқылау сұрақтарына жауаптар айтып талдайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Батыс ЭА маманданған саласын сипаттайды 2.Орталық ЭА маманданған саласын сипаттайды 3.Ұқсастықтарын атайды
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Өңірдік әлеуметтік – экономикалық дамуын таныстарады.
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Сұрақтарды талдайды |
https://youtu.be/rWgOn21rKcg?si=Z1YvGPK6EDB05Gyd
Оқулық
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «3 себеп» әдісі Оқушылар бүгінгі сабақты түсінгендігі жөнінде 3 дәлел келтіреді Үйге тапсырма Мектеп баспасы 2024 жыл §35 – 36 - 37
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||
Үй жұмысы жауаптары

шағым қалдыра аласыз
















