Материалдар / Қазақстан – 2030 стратегиясы – мемлекет дамуындағы жаңа кезең.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақстан – 2030 стратегиясы – мемлекет дамуындағы жаңа кезең.

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сынып Қазақстан тарихы пәні бойынша 4 тоқсанның 1 тақырыбы бойынша қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Наурыз 2023
1277
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

«Мұхтар Арын атындағы №24 мамандандырылған лицейі» КММ

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін)

Педагогтің аты-жөні:

Серік Г.Т.

Күні:

27.03/ 28.03/ 29.03.2023

Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан – 2030 стратегиясы – мемлекет дамуындағы жаңа кезең.

Зерттеу сұрағы: «Қазақстан – 2030» Стратегиясын қабылдау қажеттілігі неден туындады

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.3.1.9 Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегияларды талдау;

9.1.1.3.Қазақстанның даму стратегиясындағы демографиялық саяаттың бағыттарын талдау

Сабақтың мақсаты

Оқушылар сабақ үдерісінде«Қазақстан–2030» даму стратегиясының басымдықтарын талқылап, маңыздылығын анықтайды. Стратегияның қорытынды көрсеткіштеріне баға береді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдасты

ру

Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


«Идеялар генерациясы» әдісімен арқылы коллаж ұсынып, сыныптық талқылау ұйымдастыру

Ой түрткі сұрақтар:

-стратегия терминін қалай түсінесіз?

-стратегияларды қабылдау неге керек?

-Қазақстандағы экономиканы дамытуға бағытталған стратегияларды атаңыз және олар қалай жүзеге асырылуда?

-Қазақстанның экономикасын өндіруші деңгейден өңдеуші дәрежесіне жеткізу үшін не істеу керек деп ойлайсыз?

Оқушылар өз жауаптарын ұсынады

ЕББҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



Қазақстан тарихы. – Алматы. Атамұра. 2010ж. 5 том.

Стратегия-2030 (аралық қорытындылар): https://www.youtube.com/watch?v=OHe4oT-n5z0

Жаңа білім





Тапсырма 1 : «Қазақстан – 2030» даму стратегиясының

басымдықтарын талқылаңыз.

Топқа бөлу:

1-топ: ұлттық қауіпсіздік

2-топ:ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамның топтасуы

3-топ: шетел инвестициялары мен iшкi жинақталымдардың деңгейi жоғары ашық нарықтық экономикаға негiзделген экономикалық өсу

4-топ: Қазақстан Азаматтарының денсаулығы, білімі мен әл-ауқаты

5-топ: энергетика ресурстары

6-топ: инфрақұрылым

7-топ: кәсіби мемлекет

ЕББҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі.

Кесте:«Қазақстан - 2030» стратегиясының басымдықтары

Стратегия басымдығы

Мысалы, кәсіби мемлекет

Осы басымдықтың маңыздылығы қандай?


Осы басымдықты тағайындау мақсаты неде?


Осы басымдық бойынша қандай проблемалар бар және олар қалай шешілуде?


Осы басымдықты дамытуға қатысты сенің ұсынысың қандай?


Таратпа материалдарын ұсыну (ықшамдалған мәтін негізінде):

1) «Қазақстан - 2030» Стратегиясының қорытындысы;

ЕББҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады.

Тапсырма 2: «Қазақстан – 2030» даму стратегиясының қорытындысына талдау жүргізіңіз.

«Қазақстан - 2030» Стратегиясы көрсеткіштерінің оң және толықтыратын көрсеткіштеріне нақты аргументтерді келтіру арқылы объективті талдау жүргізіп, даму бағыттарына сәйкес ұсыныстар береді.

ЕББҚ оқушыға тапсырмаларды орындау үшін уақытты шектемелмей, оқушы жазуын соңына дейін бітіруіне мүмкіндіктер жасалады.

Оқушылар топқа бөліп, «Қазақстан – 2030» стратегиясының басымдықтарын ұсынып, кестедегі сұрақтар бойынша талдау жүргізеді.


Оқушылар «Қазақстан – 2030» даму стратегиясының қорытынды статистикасына талдау жүргізеді


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


Бағалау критерийлері: «Қазақстан – 2030» даму стратегиясының басымдықтарын талқылап, көзқарастарын нақты аргументтер арқылы дәлелдейді.


Бағалау критерийлері: «Қазақстан – 2030» даму стратегиясының қорытындысына талдау жүргізеді.


ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады.ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі.


2030 стратегиясының мәтіні:

https://kk.wikipedia.org/wiki/Қазақстан_2030


«Қазақстан - 2030» қорытындысы.

https://pdnr.ru/d45248.html


https://www.stud24.ru/geography/azastan2030-strategiyasyna-saraptama/481201-1835490-page1.html





Бекіту



Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма

Қазақстан – 2030 стратегиясы – мемлекет дамуындағы жаңа кезең

ЕББҚ оқушы көмекші карточкалар арқылы қысқа,нақты жауапты қажет ететін сұрақтарға жазбаша жауап береді.

Кері байланыс

Ойды жалға....

«Қазақстан - 2030» стратегиясының қорытындылары шын мәнінде _________деңгейге жеткізді.

Себебі, ____________________ бұл пікіріме дәлел бола алады.

Сондықтан да, өз кезегінде «Қазақстан-2050» стратегиясын қабылдау _______________ деп санаймын

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


«Ең үздік жауап»

Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

Ақпараттық карточка


Назарбаев Н. Ә. Тәуелсіздік белестері. – Алматы, 2003


Назарбаев Н. Ә. Ғасырлар тоғысында. – Алматы: Өнер, 1996




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!