|
Бөлім: |
Достық пен татулық – таптырмас бақыт |
|
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан - достық пен татулық мекені |
|
|
Класс: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.6.1- тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру. 8.5.1.3- етістіктің шартты рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарында орынды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Бір шаңырақ астында» атты әдісті қолданамын. Алдымен шағын бейнебаян көрсетемін. Кейіннен оқушылар шеңбер құра ортаға жиналады. Өздері шаңырақтың астында тұрып, ағаш үйдің керегесі іспетті берілген сұрақтарға жауап бере отырып, шаңырақпен байланыс жасап, тақырыпты айқындайды.
Кейіннен оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырамын. Және де сабақтың тақырыбымен байланысты жаңа сөздермен таныстырамын.
|
Психологиялық ахуалдың мақсаты: Оқушылар берілген сұраққа жауап бере отырып тақырыпты анықтайды. Және де бір- біріне деген қарым- қатынастарының қандай екендігін біледі. Сұрақтар:
І команда : Татулық ІІ команда : Достық ІІІ команда : Бірлік
|
Мадақтау, шапалақ.....
|
1-қосымша |
|
Ортасы |
Қазақстан халқы ассамблеясы .... жылы Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығымен ........ Ассамблеяның құрылған күні- .... наурыз. Ассамблеяның мақсаты- елдегі ...... нығайту. Қазір Қазақстан Республикасында қазақтармен бірге ..... этнос пен этникалық топ өкілдері тұрып жатыр.
Оқушыларға шартты рай туралы еске түсіру үшін шпаргалкалар беріледі. Ережені еске түсіре отырып оқушылар бірнеше сөйлем құрайды.
|
|
Дескриптор:
( 1б)
Дескриптор: -Оқушылар сөздердің таза тұлғасында сөйлем құрайды. ( 2 б) - Ережені еске түсіре отырып, сөйлем құрайды. (2 б)
Дескриптор:
Дескриптор: - Сөйлемдерді сәйкестендіреді. (1 б) - Сұрақтарға жауап береді. (1 б) |
Видеоролик Аудиомәтін 2-қосымша
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі арқылы сабақты бекітеді. Оқушылар “PADLET” платформасын пайдалана отырып, сабақтан алған әсерімен,тақырыпты қаншалықты түсінгендігін пікір ретінде жазып қалдырады. Үйге тапсырма: “Ұлт достастығы” тақырыбында шағын ой толғау жазу. |
|
Оқушылар сабақ соңында 10 баллдық жүйемен бағаланады. |
|
№1 қосымша
-
Жаңа сөздер:
-
Жолдас, дос -друг, товарищ
-
Замандас- сверстник, ровесник
-
Берік- крепкий, сильный
-
Ұйымшыл- дружный
-
Жақындық- родство, близость

№2 қосымша
|
1991 |
1995 |
1 |
11 |
|
Ұлтаралық келісімді |
түсінікті |
кеңпейілдікті |
120- дан аса |
|
жасалды |
құрылды |
дайындалды |
130- ға жуық |
№3 қосымша
-
Жолдас, замандас, берік, ұйымшыл, жақындық.
-
Көмектессең, қолымнан келсе, дос болғың келсе, бағаласаң, қадірлесең, көрмесем, сенсең.
№4 қосымша
https://yequalx.com/ru/chart/pie
2022 жылғы 1 қаңтарда Қазақстан халқының саны – 19 миллион 122 мың адам болды. Олардың ішінде:
-
қазақтар – 69,03%; - 13миллион 199 мың
-
орыстар – 18,47 ;- 3 миллион 531 мың
-
өзбектер – 3,29%;- 629 мың 133
-
ұйғырлар – 1,5%; -286 мың 830
-
украиндер – 1,3%; - 248 мың 586
-
татарлар – 1,06%;- 202 мың 693
-
немістер – 0,92%;- 175 мың 922
-
түріктер – 0,61%; -116 мың 644
-
корейлер – 0,57%; -108 мың 995
-
әзербайжандар – 0,61%-
Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖИ арқылы жасауБөлісу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан - достық пен татулық мекені
Қазақстан - достық пен татулық мекені
|
Бөлім: |
Достық пен татулық – таптырмас бақыт |
|
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан - достық пен татулық мекені |
|
|
Класс: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.6.1- тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру. 8.5.1.3- етістіктің шартты рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарында орынды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Бір шаңырақ астында» атты әдісті қолданамын. Алдымен шағын бейнебаян көрсетемін. Кейіннен оқушылар шеңбер құра ортаға жиналады. Өздері шаңырақтың астында тұрып, ағаш үйдің керегесі іспетті берілген сұрақтарға жауап бере отырып, шаңырақпен байланыс жасап, тақырыпты айқындайды.
Кейіннен оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырамын. Және де сабақтың тақырыбымен байланысты жаңа сөздермен таныстырамын.
|
Психологиялық ахуалдың мақсаты: Оқушылар берілген сұраққа жауап бере отырып тақырыпты анықтайды. Және де бір- біріне деген қарым- қатынастарының қандай екендігін біледі. Сұрақтар:
І команда : Татулық ІІ команда : Достық ІІІ команда : Бірлік
|
Мадақтау, шапалақ.....
|
1-қосымша |
|
Ортасы |
Қазақстан халқы ассамблеясы .... жылы Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығымен ........ Ассамблеяның құрылған күні- .... наурыз. Ассамблеяның мақсаты- елдегі ...... нығайту. Қазір Қазақстан Республикасында қазақтармен бірге ..... этнос пен этникалық топ өкілдері тұрып жатыр.
Оқушыларға шартты рай туралы еске түсіру үшін шпаргалкалар беріледі. Ережені еске түсіре отырып оқушылар бірнеше сөйлем құрайды.
|
|
Дескриптор:
( 1б)
Дескриптор: -Оқушылар сөздердің таза тұлғасында сөйлем құрайды. ( 2 б) - Ережені еске түсіре отырып, сөйлем құрайды. (2 б)
Дескриптор:
Дескриптор: - Сөйлемдерді сәйкестендіреді. (1 б) - Сұрақтарға жауап береді. (1 б) |
Видеоролик Аудиомәтін 2-қосымша
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі арқылы сабақты бекітеді. Оқушылар “PADLET” платформасын пайдалана отырып, сабақтан алған әсерімен,тақырыпты қаншалықты түсінгендігін пікір ретінде жазып қалдырады. Үйге тапсырма: “Ұлт достастығы” тақырыбында шағын ой толғау жазу. |
|
Оқушылар сабақ соңында 10 баллдық жүйемен бағаланады. |
|
№1 қосымша
-
Жаңа сөздер:
-
Жолдас, дос -друг, товарищ
-
Замандас- сверстник, ровесник
-
Берік- крепкий, сильный
-
Ұйымшыл- дружный
-
Жақындық- родство, близость

№2 қосымша
|
1991 |
1995 |
1 |
11 |
|
Ұлтаралық келісімді |
түсінікті |
кеңпейілдікті |
120- дан аса |
|
жасалды |
құрылды |
дайындалды |
130- ға жуық |
№3 қосымша
-
Жолдас, замандас, берік, ұйымшыл, жақындық.
-
Көмектессең, қолымнан келсе, дос болғың келсе, бағаласаң, қадірлесең, көрмесем, сенсең.
№4 қосымша
https://yequalx.com/ru/chart/pie
2022 жылғы 1 қаңтарда Қазақстан халқының саны – 19 миллион 122 мың адам болды. Олардың ішінде:
-
қазақтар – 69,03%; - 13миллион 199 мың
-
орыстар – 18,47 ;- 3 миллион 531 мың
-
өзбектер – 3,29%;- 629 мың 133
-
ұйғырлар – 1,5%; -286 мың 830
-
украиндер – 1,3%; - 248 мың 586
-
татарлар – 1,06%;- 202 мың 693
-
немістер – 0,92%;- 175 мың 922
-
түріктер – 0,61%; -116 мың 644
-
корейлер – 0,57%; -108 мың 995
-
әзербайжандар – 0,61%-
шағым қалдыра аласыз














