Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қазақстан тарихы , 9 сынып |
||||||||||||
|
Күні |
20.02.2025ж. |
||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қазақстан мемлекеттілігінің қайта жаңғыруы (1991 – 1996 жылдар) |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан – халықаралық құқық субъектісі Зерттеу сұрағы: Қазақстанның әлемдік қауымдастыққа кірігуі қалай жүзеге асты? |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.3.2.2 Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беру; 9.3.2.3 Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдау. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беріп, аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдайды; Қазақстан Республикасының сыртқы саясатының негізгі бағыттарын біледі; Қазақстан Республикасының ядролық қарудан бас тартуын және оның тарихи маңызын анықтайды |
||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
- Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беріп, аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдайды |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
7 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару
Өткен тақырыптан
сұрақтар қою Сынып оқушыларын сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру |
Не меңгергенін білу
үшін Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау |
Презентация № 1бет Жалпы білім беретін мекептің 9-сыныбына арналған оқулық |
|||||||||
|
17 минут 6 минут 4 минут 7 минут |
Жаңа тақырып. Видео көрсетілім
1) Қазақстан Республикасын халықаралық қауымдастықтың тануы 2) Сыртқы саясаттағы негізгі бағыттар 3) Қазақстан Республикасының ядролық қарудан бас тартуы және оның тарихи маңызы
1-тапсырма. Қазақстанның
халықаралық ұйымдарға мүше болған уақытын
анықта
ИЫҰ-. Мұсылман мемлекеттері басшыларының 1969 жылғы 25
қыркүйекте Рабатта өткен конференциясында негізі қалаған. Қазақстан
1995 жылы Ислам ынтымақтастығы ұйымының толық құқылы мүшесіне
айналды.
ОАЫҰ- 2005 жылғы 30
мамырда ЕАЭО-2015ж. 1 қаңтар өз жұмысын бастады.Құрамына Қазақстан, Ресей, Белоруссия, Қырғызстан мен Армения кірді.
2-тапсырма.
Термин сөздермен жұмыс.
Консенсус-
2)
3) |
Бейнематериалл көру Дескриптор: Мәтінмен өз бетімен танысып, талқылауға қатысады
Дескриптор: Қазақстанның халықаралық ұйымдарға мүше болған уақытын анықтайды
Дескриптор: Берілген термин сөздерге анықтама жазады
Дескриптор: |
Оқушылар бірін-бірі бағалайды Дұрыс жауапты көрсету арқылы Мұғалімнің қолпаштауы «Өзін-өзін бағалау» Дұрыс жауапты көрсету арқылы бағалау 4 балл 6 балл
|
Презентация № 2 бет https://www.youtube.com/watch?v=T6GLoBdqFMU
Таратпа материал
|
|||||||||
|
3 минут |
Рефлексия. Сабақтың соңындағы оқушылардың кері байланысы Алтын сандық – құнды мәлімет Фонарик – әлі де іздену керек Қоқыс жәшігі –бұл мәліметтерді бұрыннан білемін
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||
|
1 минут |
Үй
тапсырма: Қазақстан
сөзіне сөз жұмбақ
құрау. |
|
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан – халықаралық құқық субъектісі
Қазақстан – халықаралық құқық субъектісі
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қазақстан тарихы , 9 сынып |
||||||||||||
|
Күні |
20.02.2025ж. |
||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қазақстан мемлекеттілігінің қайта жаңғыруы (1991 – 1996 жылдар) |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан – халықаралық құқық субъектісі Зерттеу сұрағы: Қазақстанның әлемдік қауымдастыққа кірігуі қалай жүзеге асты? |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.3.2.2 Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беру; 9.3.2.3 Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдау. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беріп, аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдайды; Қазақстан Республикасының сыртқы саясатының негізгі бағыттарын біледі; Қазақстан Республикасының ядролық қарудан бас тартуын және оның тарихи маңызын анықтайды |
||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
- Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беріп, аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдайды |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
7 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару
Өткен тақырыптан
сұрақтар қою Сынып оқушыларын сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру |
Не меңгергенін білу
үшін Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау |
Презентация № 1бет Жалпы білім беретін мекептің 9-сыныбына арналған оқулық |
|||||||||
|
17 минут 6 минут 4 минут 7 минут |
Жаңа тақырып. Видео көрсетілім
1) Қазақстан Республикасын халықаралық қауымдастықтың тануы 2) Сыртқы саясаттағы негізгі бағыттар 3) Қазақстан Республикасының ядролық қарудан бас тартуы және оның тарихи маңызы
1-тапсырма. Қазақстанның
халықаралық ұйымдарға мүше болған уақытын
анықта
ИЫҰ-. Мұсылман мемлекеттері басшыларының 1969 жылғы 25
қыркүйекте Рабатта өткен конференциясында негізі қалаған. Қазақстан
1995 жылы Ислам ынтымақтастығы ұйымының толық құқылы мүшесіне
айналды.
ОАЫҰ- 2005 жылғы 30
мамырда ЕАЭО-2015ж. 1 қаңтар өз жұмысын бастады.Құрамына Қазақстан, Ресей, Белоруссия, Қырғызстан мен Армения кірді.
2-тапсырма.
Термин сөздермен жұмыс.
Консенсус-
2)
3) |
Бейнематериалл көру Дескриптор: Мәтінмен өз бетімен танысып, талқылауға қатысады
Дескриптор: Қазақстанның халықаралық ұйымдарға мүше болған уақытын анықтайды
Дескриптор: Берілген термин сөздерге анықтама жазады
Дескриптор: |
Оқушылар бірін-бірі бағалайды Дұрыс жауапты көрсету арқылы Мұғалімнің қолпаштауы «Өзін-өзін бағалау» Дұрыс жауапты көрсету арқылы бағалау 4 балл 6 балл
|
Презентация № 2 бет https://www.youtube.com/watch?v=T6GLoBdqFMU
Таратпа материал
|
|||||||||
|
3 минут |
Рефлексия. Сабақтың соңындағы оқушылардың кері байланысы Алтын сандық – құнды мәлімет Фонарик – әлі де іздену керек Қоқыс жәшігі –бұл мәліметтерді бұрыннан білемін
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||
|
1 минут |
Үй
тапсырма: Қазақстан
сөзіне сөз жұмбақ
құрау. |
|
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














