|
Бөлім: |
Қазақстандағы ұлттар достығы. Еліктеу сөздер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан – ұлттар достығының ұйытқысы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың сөйлеу дағдысын дамыту, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі мағынасын түсіну |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал орнату: шаттық шеңберіне тұру Үй тапсырмасын тексеру. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин. |
Оқушыларға жетекші сұрақтар қойып, сабақтың тақырыбын анықтау. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Оқушыларға сабақ бойы өз-өздерін бағалау мақсатында арнайы көрнекіліктер беріледі. |
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Оқушыларға таратылатын арнайы көрнекіліктер:
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 32 мин.
|
1 - тапсырма Өлеңді тыңда. «Атамекен» ұғымын қалай түсінесің? Көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді, мақал-мәтел мен тұрақты тіркестерді қолданып, өз пікіріңді дәлелде. |
Тыңдалым тапсырмасын орындайды |
Жалпы - 3 балл Дескриптор: - өлеңді тыңдайды; - "Атамекен" ұғымына анықтама береді; - көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді, мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді қолданады. |
Оқулық, ноутбук |
|
|
3-тапсырма. Мәтінді оқы. Тыңдалым мәтінімен салыстырып, публицистикалық және көркем әдебиет стильдерінің өзіндік ерекшеліктерін ажырат. |
Тапсырманы орындайды |
Жалпы - 2 балл. Дескриптор: - мәтінді оқиды; -публицистикалық және көркем әдебиет стильдерінің ерекшеліктерін атайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
4-тапсырма «Ұйытқы» сөзінің мағынасын қалай түсінесің? Еліміздің достық пен татулықтың мекені болуының басты себебі неде деп ойлайсың? |
Сұрақтарға жауап береді |
Жалпы - 1 балл. Дескриптор: - сұрақтарға өө көзқарасын дәлелдей отырып, жауап береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
6-тапсырма Сөйлемдерден еліктеу сөздерді тауып, олардың қызметін (сындық, амалдық, қимылдық) анықтаңдар. |
Тапсырманы жазбаша орындайды |
Жалпы - 2 балл Дескриптор: - мәтіннен еліктеу сөздерді табады - олардың қызметін анықтайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
5-тапсырма wordwall.net сайты бойынша, оқушылардың еліктеу сөздер тақырыбы бойынша білімдерін бекіту мақсатында тест тапсырмаларын өткізу. |
Тапсырманы кезек-кезекпен ауызша орындайды. |
Жалпы - 2 балл. Дескриптор: - тест сұрақтарына жауап береді |
Ноутбук |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Оқушылар сабаққа байланысты ойларын "2 жұлдыз 1 тілек" әдісімен айтады. |
Сабаққа байланысты өз ойларын айтады. Және өз-өздерін бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
178-бет 7-тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан – ұлттар достығының ұйытқысы
Қазақстан – ұлттар достығының ұйытқысы
|
Бөлім: |
Қазақстандағы ұлттар достығы. Еліктеу сөздер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан – ұлттар достығының ұйытқысы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың сөйлеу дағдысын дамыту, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі мағынасын түсіну |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал орнату: шаттық шеңберіне тұру Үй тапсырмасын тексеру. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин. |
Оқушыларға жетекші сұрақтар қойып, сабақтың тақырыбын анықтау. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Оқушыларға сабақ бойы өз-өздерін бағалау мақсатында арнайы көрнекіліктер беріледі. |
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Оқушыларға таратылатын арнайы көрнекіліктер:
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 32 мин.
|
1 - тапсырма Өлеңді тыңда. «Атамекен» ұғымын қалай түсінесің? Көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді, мақал-мәтел мен тұрақты тіркестерді қолданып, өз пікіріңді дәлелде. |
Тыңдалым тапсырмасын орындайды |
Жалпы - 3 балл Дескриптор: - өлеңді тыңдайды; - "Атамекен" ұғымына анықтама береді; - көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді, мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді қолданады. |
Оқулық, ноутбук |
|
|
3-тапсырма. Мәтінді оқы. Тыңдалым мәтінімен салыстырып, публицистикалық және көркем әдебиет стильдерінің өзіндік ерекшеліктерін ажырат. |
Тапсырманы орындайды |
Жалпы - 2 балл. Дескриптор: - мәтінді оқиды; -публицистикалық және көркем әдебиет стильдерінің ерекшеліктерін атайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
4-тапсырма «Ұйытқы» сөзінің мағынасын қалай түсінесің? Еліміздің достық пен татулықтың мекені болуының басты себебі неде деп ойлайсың? |
Сұрақтарға жауап береді |
Жалпы - 1 балл. Дескриптор: - сұрақтарға өө көзқарасын дәлелдей отырып, жауап береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
6-тапсырма Сөйлемдерден еліктеу сөздерді тауып, олардың қызметін (сындық, амалдық, қимылдық) анықтаңдар. |
Тапсырманы жазбаша орындайды |
Жалпы - 2 балл Дескриптор: - мәтіннен еліктеу сөздерді табады - олардың қызметін анықтайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
|
5-тапсырма wordwall.net сайты бойынша, оқушылардың еліктеу сөздер тақырыбы бойынша білімдерін бекіту мақсатында тест тапсырмаларын өткізу. |
Тапсырманы кезек-кезекпен ауызша орындайды. |
Жалпы - 2 балл. Дескриптор: - тест сұрақтарына жауап береді |
Ноутбук |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Оқушылар сабаққа байланысты ойларын "2 жұлдыз 1 тілек" әдісімен айтады. |
Сабаққа байланысты өз ойларын айтады. Және өз-өздерін бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
178-бет 7-тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














