|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1 Мектеп: Тоқжігітов Ж О М Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Кариева Б.К Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан аумағындағы тас дәуірінің тұрақтары |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.3.1- Қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын білу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған олжалардың, құрал саймандарының маңызын біледі. Көпшілігі: Археологиялық қазба кезінде табылған ескерткіштер және суреттерді сипаттайды. Кейбірі: Археологиялық ескерткіштермен суреттердегі іс-қимылдарын талдайды. |
|
Бағалау критерийі |
Қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын анықтайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: бифас, ретушь, микролит,петроглифтер,пиктография, тотемизм, анимизм, магия. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер Мәтінмен жұмыс жасайды, тірек сөздерді дәптерге жазады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық патриотизм және азаматтық жауапкершілік. |
|
Пəнаралық байланыс |
Дүниежүзі тарихы,технология. |
|
Алдыңғы білім |
Алғашқы адамдардың өмірі жайлы біледі. |
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. «Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын пысықтау.
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі
Оқушыларды түстер арқылы топқа біріктіремін.
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 2 мин |
Мәтіндегі суреттерді пайдалана отырып оқушылырға тапсырма беремін «Түртіп алу» әдісі арқылы суретпен жұмыс істейді. «Тастағы суреттерді сипаттау және талдау»
Тамғалы тас» деректі бейнематериалынан үзінді көрсетемін
Осы сұрақтардың аясында бүкілсыныптық талқылау ұйымдастырамын. «Петроглифтер», «пиктография», «тотемизм», «анимизм», «магия» ұғымдарының мағынасын түсіндіремін.
Дескриптор 1.Петроглифтерде көбінесе кімдер, қандай көріністер бейнеленгенін анықта. 2.Алғашқы адамдар суретті салу үшін қандай тәсілдерді қолданатынын анықта. 3.Тастағы суреттер алғашқы адамдардың дүниетанымы туралы сипаттап анықта Кері байланыс «Екі жұлдыз ,бір тілек» |
Қазақстанның саяси картасы.
|
||
|
Сабақтың соңы 10мин 3 мин |
Үйге тапсырма. Оқушыларға үйге тапсырма ретінде суретті хат жазуды тапсырамын. Шарты: сөздерді қолданбай-ақ, мағынасын суреттер арқылы жеткізу. Кері байланыс «Көңіл күй ағашы»әдісі арқылы Маған ұнады...... Мен тілеймін...... Маған .......... қиын болды |
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Сабақ барысында уақытты тиімді пайдалана отырып барлық оқушыларға жаңа тақырыпты меңгертуге арналған тапсырмалар дайындаймын,тастағы суреттер әдісін қолдану арқылы оқушылардың өзіндік ойын еркін жеткізуге мүмін болған жауаптардың ішінен таңдау еркіндігін қалыптастыруға дамытамын.Суретпен жұмыс,кестемен, уақыт сызығымен жұмыс жасата отырып топтық тапсырмаларды орындату арқылы оқушылардың жеке қабілеттерінің ілгеріленуіне,өз бетінше ізденуіне бағыттаймын.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Бағалау критерийлеріне сәйкес жасалған дескрипторлар арқылы бағалау Кері байланыс: «Бағалау ағашы» арқылы кері байланыс алу |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау Топтық жұмыс ережесімен таныстыру . «Алтын ереже»қағидаларымен таныстыру.Техникалық қауіпсіздік ережесі сақталуы. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан аумағындағы тас дәуірінің тұрақтары
Қазақстан аумағындағы тас дәуірінің тұрақтары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1 Мектеп: Тоқжігітов Ж О М Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Кариева Б.К Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан аумағындағы тас дәуірінің тұрақтары |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.3.1- Қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын білу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған олжалардың, құрал саймандарының маңызын біледі. Көпшілігі: Археологиялық қазба кезінде табылған ескерткіштер және суреттерді сипаттайды. Кейбірі: Археологиялық ескерткіштермен суреттердегі іс-қимылдарын талдайды. |
|
Бағалау критерийі |
Қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын анықтайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: бифас, ретушь, микролит,петроглифтер,пиктография, тотемизм, анимизм, магия. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер Мәтінмен жұмыс жасайды, тірек сөздерді дәптерге жазады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық патриотизм және азаматтық жауапкершілік. |
|
Пəнаралық байланыс |
Дүниежүзі тарихы,технология. |
|
Алдыңғы білім |
Алғашқы адамдардың өмірі жайлы біледі. |
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. «Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын пысықтау.
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі
Оқушыларды түстер арқылы топқа біріктіремін.
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 2 мин |
Мәтіндегі суреттерді пайдалана отырып оқушылырға тапсырма беремін «Түртіп алу» әдісі арқылы суретпен жұмыс істейді. «Тастағы суреттерді сипаттау және талдау»
Тамғалы тас» деректі бейнематериалынан үзінді көрсетемін
Осы сұрақтардың аясында бүкілсыныптық талқылау ұйымдастырамын. «Петроглифтер», «пиктография», «тотемизм», «анимизм», «магия» ұғымдарының мағынасын түсіндіремін.
Дескриптор 1.Петроглифтерде көбінесе кімдер, қандай көріністер бейнеленгенін анықта. 2.Алғашқы адамдар суретті салу үшін қандай тәсілдерді қолданатынын анықта. 3.Тастағы суреттер алғашқы адамдардың дүниетанымы туралы сипаттап анықта Кері байланыс «Екі жұлдыз ,бір тілек» |
Қазақстанның саяси картасы.
|
||
|
Сабақтың соңы 10мин 3 мин |
Үйге тапсырма. Оқушыларға үйге тапсырма ретінде суретті хат жазуды тапсырамын. Шарты: сөздерді қолданбай-ақ, мағынасын суреттер арқылы жеткізу. Кері байланыс «Көңіл күй ағашы»әдісі арқылы Маған ұнады...... Мен тілеймін...... Маған .......... қиын болды |
|
||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Сабақ барысында уақытты тиімді пайдалана отырып барлық оқушыларға жаңа тақырыпты меңгертуге арналған тапсырмалар дайындаймын,тастағы суреттер әдісін қолдану арқылы оқушылардың өзіндік ойын еркін жеткізуге мүмін болған жауаптардың ішінен таңдау еркіндігін қалыптастыруға дамытамын.Суретпен жұмыс,кестемен, уақыт сызығымен жұмыс жасата отырып топтық тапсырмаларды орындату арқылы оқушылардың жеке қабілеттерінің ілгеріленуіне,өз бетінше ізденуіне бағыттаймын.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Бағалау критерийлеріне сәйкес жасалған дескрипторлар арқылы бағалау Кері байланыс: «Бағалау ағашы» арқылы кері байланыс алу |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау Топтық жұмыс ережесімен таныстыру . «Алтын ереже»қағидаларымен таныстыру.Техникалық қауіпсіздік ережесі сақталуы. |
||
шағым қалдыра аласыз





















