Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: Қазақстан аумағында ұлыстардың құрылуы
Пән мұғалімі: Мұқатаева З.Қ
Студент: Төлеуғажина П.А
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Төлеуғажина П.А |
|
Күні: |
|
|
5-сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан аумағындағы ұлыстардың құрылуы |
|
Сабақтың мақсаты: |
6.3.1.6- ұлыстардың құрылуы туралы картаны қолданып сипаттайды. 6.1.1.7.-ұлыстарға бөліну себептерін сипаттайды. 6.3.1.8- ұлыстардың құрылу маңыздылығын түсіндіреді. |
|
Сабақ нәтижесі |
Барлық оқушылар орындайды: Берілген тапсырмаларды орындайды.Сұраққа жауап береді. (білу,түсіну) Оқушылардың басым бөлігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды.Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс.(талдау қолдану) Кейбір оқушылар: Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. (қолдану) |
|
Бағалау критерийлері |
Жеке,жұптық,топтық жұмыстарды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|
Тілдік құзыреттілік |
Қазақстан аумағында ұлыстардың құрылуы |
|
Пәнаралық байланыс |
География,тарих |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
7 минут 10 минут 18 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу. -Сергіту сәті -Видеоролик арқылы сабақтың тақырыбын анықтау |
-.Мұғаліммен амандасады. -Сабаққа қажетті құрал жабдықтарды әзірлейді. -Видеороликке назар аударады. |
|
Интербелсенді тақта.А4 қағазы |
|
Жаңа білім! •Жаңа сабақтың тақырыбына көшу. •Слайд арқылы сабақ түсіндіру. •WORDWALL сайты арқылы топқа бөлу.
1-тапсырма Ұлыстардың орналасқан аумақтары бойынша бос кесте беріледі,оқушылар сол бос орындарды толықтыру кажет.
2-тапсырма WORDWALL! платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. -Мұғалім оқушыларға әзірлеген тапсырмасын интербелсенді тақтадан көрсетеді,оқушылардың тақырыпты түсіну дағдысын тексереді,анализ жасайды. 3-тапсырма Картадан Абай облысы мен ШҚО аймағын қамтыған ұлыстарды белгілеп жаз.
|
Жаңа білім! Дескриптор: -Слайдқа назар аударады - Тақырыпты мұқият тыңдайды. -Өз ойларымен бөліседі. -Топқа бөлінеді. 1-тапсырма. Дескриптор: - Есте сақтау қабілеттері жақсарады -Картамен жұмыс жасауды біледі. 2-тапсырма. Дескриптор: - WORDWALL платформасы арқылы жұмыс жасай алады. - Сұрақтарға жауап бере алады. 3-тапсырма Дескриптор: -Картадан ұлыстардың орналасқан географиялық орынын біледі. |
5 балл 5 балл
3-балл |
Интербелсенді тақта. https://wordwall.net/resource/63899810 Ақ парақтар Интербелсенді тақта
Кескін карта |
|
|
2 минут |
4-тапсырма Бекіту Еркін микрофон әдісі Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
3-тапсырма Дескриптор: -Өз ойларын еркін айтады. -Сабақта түсінгендерін баяндайды. |
7 балл |
- |
|
Сабақ соңы Ой толғаныс. Кері байланыс 3 минут |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс «Бес саусақ» тәсілі. Оқушыларға парақшалар таратылады, бес саусақтың суретін салып, әр саусаққа мұғалім көрсеткен үлгі бойынша ой-пікірлерін жазады, сол арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Парақшалар, түрлі-түсті қаламдар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан аумағындағы ұлыстардың құрылуы
Қазақстан аумағындағы ұлыстардың құрылуы
Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: Қазақстан аумағында ұлыстардың құрылуы
Пән мұғалімі: Мұқатаева З.Қ
Студент: Төлеуғажина П.А
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Төлеуғажина П.А |
|
Күні: |
|
|
5-сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан аумағындағы ұлыстардың құрылуы |
|
Сабақтың мақсаты: |
6.3.1.6- ұлыстардың құрылуы туралы картаны қолданып сипаттайды. 6.1.1.7.-ұлыстарға бөліну себептерін сипаттайды. 6.3.1.8- ұлыстардың құрылу маңыздылығын түсіндіреді. |
|
Сабақ нәтижесі |
Барлық оқушылар орындайды: Берілген тапсырмаларды орындайды.Сұраққа жауап береді. (білу,түсіну) Оқушылардың басым бөлігі: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды.Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс.(талдау қолдану) Кейбір оқушылар: Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. (қолдану) |
|
Бағалау критерийлері |
Жеке,жұптық,топтық жұмыстарды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|
Тілдік құзыреттілік |
Қазақстан аумағында ұлыстардың құрылуы |
|
Пәнаралық байланыс |
География,тарих |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
7 минут 10 минут 18 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу. -Сергіту сәті -Видеоролик арқылы сабақтың тақырыбын анықтау |
-.Мұғаліммен амандасады. -Сабаққа қажетті құрал жабдықтарды әзірлейді. -Видеороликке назар аударады. |
|
Интербелсенді тақта.А4 қағазы |
|
Жаңа білім! •Жаңа сабақтың тақырыбына көшу. •Слайд арқылы сабақ түсіндіру. •WORDWALL сайты арқылы топқа бөлу.
1-тапсырма Ұлыстардың орналасқан аумақтары бойынша бос кесте беріледі,оқушылар сол бос орындарды толықтыру кажет.
2-тапсырма WORDWALL! платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. -Мұғалім оқушыларға әзірлеген тапсырмасын интербелсенді тақтадан көрсетеді,оқушылардың тақырыпты түсіну дағдысын тексереді,анализ жасайды. 3-тапсырма Картадан Абай облысы мен ШҚО аймағын қамтыған ұлыстарды белгілеп жаз.
|
Жаңа білім! Дескриптор: -Слайдқа назар аударады - Тақырыпты мұқият тыңдайды. -Өз ойларымен бөліседі. -Топқа бөлінеді. 1-тапсырма. Дескриптор: - Есте сақтау қабілеттері жақсарады -Картамен жұмыс жасауды біледі. 2-тапсырма. Дескриптор: - WORDWALL платформасы арқылы жұмыс жасай алады. - Сұрақтарға жауап бере алады. 3-тапсырма Дескриптор: -Картадан ұлыстардың орналасқан географиялық орынын біледі. |
5 балл 5 балл
3-балл |
Интербелсенді тақта. https://wordwall.net/resource/63899810 Ақ парақтар Интербелсенді тақта
Кескін карта |
|
|
2 минут |
4-тапсырма Бекіту Еркін микрофон әдісі Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
3-тапсырма Дескриптор: -Өз ойларын еркін айтады. -Сабақта түсінгендерін баяндайды. |
7 балл |
- |
|
Сабақ соңы Ой толғаныс. Кері байланыс 3 минут |
Сабақты қорытындылау Кері байланыс «Бес саусақ» тәсілі. Оқушыларға парақшалар таратылады, бес саусақтың суретін салып, әр саусаққа мұғалім көрсеткен үлгі бойынша ой-пікірлерін жазады, сол арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Парақшалар, түрлі-түсті қаламдар |
шағым қалдыра аласыз














