Қысқамерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Анарбеков Шыңғыс Бейбітұлы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
8 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) |
|
Зерттеу сұрағы |
Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.2 XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру. |
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Жоғары ойлау деңгейлері |
|
Сабақтың мақсаты |
XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру |
|
Бағалау критерийі |
XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға береді |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Миға шабуыл. Алаш қайраткерлері мен орыс шаруаларының суреті көрсетіледі.
Оқушыларға сабақ тақырыбын ашу үшін төмендегідей сұрақтар қойылады: Суретте қандай адамдар бейнеленген? Бейнедегі кейіпкер кім? Қандай оқиғаны сипаттап тұр? Оқушылар тақырыпқа болжам жасаған соң сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар суретке қарап, сабақ тақырыбына болжам жасайды. Жаңа тақырыпты оқушылар дәптерлеріне жазады. |
Жауаптың дұрыс немесе баламалы болуына қарай мадақтаумен кері байланыс |
Презентация: 1 слайд. 1 сурет: https://e-history.kz/kz/news/show/1132 2 сурет: https://e-history.kz/kz/news/show/1132 3 сурет: https://e-history.kz/kz/news/show/1132 |
|||||
|
Cабақтың ортасы 30 мин |
1-тапсырма. Бейнематериал мен оқулықты мұқият қарап, кемінде 2 дәлелмен сюжеттік кестені толтырыңыз. (Жеке жұмыс. Тыңдалым, жазылым, айтылым)
2-тапсырма. Оқулық пен бар білімді пайдаланып Венн диграммасын кем дегенде 2 дәлелмен толтырыңыз.
3-тапсырма. Оқулық пен бейнематериалды пайдалана отырып, PEST талдауы арқылы кестені толтырыңыз. (Жұптық жұмыс. Оқылым, Жазылым, айтылым)
Сабақ тақырыбын қорытуға төмендегідей сұрақтар қойылады:
|
Бейнематериалды қарап, сюжеттік кестені толтырады.
Оқулықты пайдаланып, қоғамдағы саяси, әлеуметтік, экономикалық, техникалық процесстерге баға береді. |
Дескриптор: - Оқиғада кім болғанын жазады; - Оқиға уақытын жазады; - Оқиға мекендерін жазады; - Оқиғадағы іс-әрекеттерді және неліктен болғанын жазады;
Мадақтау, жарайсың, керемет.
Дескриптор:
|
https://www.youtube.com/watch?v=5hBeMjeWG5c
Презентация |
|||||
|
Сабақтың соңы 10 мин
Үй тапсырмасы |
Сабақта алған әсерлеріңізді төмендегі бағдаршамдағы түстер арқылы көрсетіңіздер.
Жасыл түс: Сабақ тақырыбын игере алдым. Сары түс: Сабақ тақырыбын жартылай түсіндім. Қызыл түс: Сабақ тақырыбын түсінбедім.
|
Өткен сабақты бағалап, кері байланыс береді.
Үй жұмысы тапсырмасын жазып, эссені нақтылайды. |
Мадақтау, қолдау, ұсыныс айту арқылы кері байланыс. |
Презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) 8 сынып
Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) 8 сынып
Қысқамерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Анарбеков Шыңғыс Бейбітұлы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
8 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) |
|
Зерттеу сұрағы |
Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.2 XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру. |
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Жоғары ойлау деңгейлері |
|
Сабақтың мақсаты |
XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру |
|
Бағалау критерийі |
XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға береді |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Миға шабуыл. Алаш қайраткерлері мен орыс шаруаларының суреті көрсетіледі.
Оқушыларға сабақ тақырыбын ашу үшін төмендегідей сұрақтар қойылады: Суретте қандай адамдар бейнеленген? Бейнедегі кейіпкер кім? Қандай оқиғаны сипаттап тұр? Оқушылар тақырыпқа болжам жасаған соң сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар суретке қарап, сабақ тақырыбына болжам жасайды. Жаңа тақырыпты оқушылар дәптерлеріне жазады. |
Жауаптың дұрыс немесе баламалы болуына қарай мадақтаумен кері байланыс |
Презентация: 1 слайд. 1 сурет: https://e-history.kz/kz/news/show/1132 2 сурет: https://e-history.kz/kz/news/show/1132 3 сурет: https://e-history.kz/kz/news/show/1132 |
|||||
|
Cабақтың ортасы 30 мин |
1-тапсырма. Бейнематериал мен оқулықты мұқият қарап, кемінде 2 дәлелмен сюжеттік кестені толтырыңыз. (Жеке жұмыс. Тыңдалым, жазылым, айтылым)
2-тапсырма. Оқулық пен бар білімді пайдаланып Венн диграммасын кем дегенде 2 дәлелмен толтырыңыз.
3-тапсырма. Оқулық пен бейнематериалды пайдалана отырып, PEST талдауы арқылы кестені толтырыңыз. (Жұптық жұмыс. Оқылым, Жазылым, айтылым)
Сабақ тақырыбын қорытуға төмендегідей сұрақтар қойылады:
|
Бейнематериалды қарап, сюжеттік кестені толтырады.
Оқулықты пайдаланып, қоғамдағы саяси, әлеуметтік, экономикалық, техникалық процесстерге баға береді. |
Дескриптор: - Оқиғада кім болғанын жазады; - Оқиға уақытын жазады; - Оқиға мекендерін жазады; - Оқиғадағы іс-әрекеттерді және неліктен болғанын жазады;
Мадақтау, жарайсың, керемет.
Дескриптор:
|
https://www.youtube.com/watch?v=5hBeMjeWG5c
Презентация |
|||||
|
Сабақтың соңы 10 мин
Үй тапсырмасы |
Сабақта алған әсерлеріңізді төмендегі бағдаршамдағы түстер арқылы көрсетіңіздер.
Жасыл түс: Сабақ тақырыбын игере алдым. Сары түс: Сабақ тақырыбын жартылай түсіндім. Қызыл түс: Сабақ тақырыбын түсінбедім.
|
Өткен сабақты бағалап, кері байланыс береді.
Үй жұмысы тапсырмасын жазып, эссені нақтылайды. |
Мадақтау, қолдау, ұсыныс айту арқылы кері байланыс. |
Презентация |
шағым қалдыра аласыз

















