Азимбаева Гульнара Магауяновна Портфолио учителя Раздел В
Филиал ЧУ «ЦПМ» «Лидерство учителя в педагогическом сообществе»
г. Караганда
ҚМЖ
Пән Қазақ тілі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны: Қазақстандағы жан жануарлар мен өсімдіктер әлемі |
Мектеп: Теміртау қаласының «№ 23 ЖББОМ» |
|||||
|
Мерзімі: 22.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Азимбаева Г.М.
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан барысы (мультфильм негізінде) |
|||||
|
Оқу мақсаттаы ұзақ мерзім жоспардан |
5.1.6.1 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру. 5.4.4.1 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер, мәтін, көрнекіліктерді қолдана отырып, білімдерін кеңейту Оқушылардың көпшілігі. Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбірі: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Құндылық: Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары /«Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру»
|
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру, өзін-өзі тану |
|||||
|
Алдынғы білім |
«Қасқыр мен тиін» ертегісімен танысты. |
|||||
Сабақ барысы
|
Үақыт Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті (мақсатқа қалай қол жеткіземін? |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау (әдіс-тәсілдер) |
Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут І. Шаттық шеңбері. Әр оқушы есімінің бірінші әрпіне өзін сипаттайтын сөз айтады. Топтарға бөлу.
Ой шақыру (мысық тұқымдасына жататын жыртқыш аң).
|
Амандасады.
Жұптық жұмыс. Әр жұпқа 2 минут беремін. Суреттер көмегімен тақырыпты болжайды. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім минут |
«Қара, есіңе сақта, топтастыр». Бұл жерде оқушыларға аңдардың суреттерін көрсетемін, кейін алып тастап, қандай аңдар көргендерін, олар туралы не білетіндерін сұрау арқылы оларды топтарға бөлемін. Мысалы: тауда өмір сүретіндер, орманда мекендейтіндер т.б Мақсаты:сыни ойлауын дамыту, визуалды есте сақтау қабілеттерін арттыру. Айтылым1-тапсырма. Сурет бойынша әңгімеле.Сендер бұл мультфильмді көрдіңдер ме? Бұл қай мультфильмнің кейіпкерлері?
Тыңдалым. 2-тапсырма. Жұпты 1,2 деген санмен бөле отырып, екінші санмен отырған оқушыларды «Кезбе тілші» болатындарын айтамын. «Кезбе тілші» (тыңдап болған соң, кезбе тілшілер сол тақырып аясында сұрақ қояды) 1 топ Тапсырма. Әр сұраққа үш нұсқаның ішінен дұрыс жауапты айт.
2 топ Тапсырма. Сұраққа жауап бер.
3 топ Тапсырма. Ақпараттың дұрыстығын тексер, айт.
|
Аңдардың суретін көріп, олар туралы не білетіндерін айтады.Ойларын шоғырландырады
3топқа бөлінеді
Топен жұмыс Оқушылар сурет бойынша әңгімелейді. Бұл қай мультфильмнің кейіпкерлері туралы айтады.
Жұптық жұмыс. 1.Мәтінді тыңдайды. 2.Мәтін бойынша сұраққа жауап бере отыра, шағын диалогке түседі. 3. Дұрыс жауап айтады
Өз жазғандарын жұпта талқылап, жазбаларын толықтырады. |
Топтар бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды.
Бағалау «Үш шапалақ»
Қ.Б «Бас бармақ
|
Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды Мәтінді зейін қойып тыңдайды Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Жазылым 8-тапсырма 64 бет. Сөздерге тиісті қосымшаларды жалғап жаз. Рефлексия парағы «Мен үшін бүгінгі сабақ…» Оқушыларға жеке парақша беріледі, олар үш бағыт бойынша өз жұмысы бойынша қажет сөздің астын сызу керек.
|
|
Мен үшін бүгінгі сабақ…» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы 1. Оқу мақсаты тақырыпты толық меңгертуге нұсқау жасады. 2. Оқушылар ертегі кейіпкерлеріне талдау жасауды үйренді. 3. Сыныпта оқушылар еркін сөйлеп, қате жауаптар қорықпай, оларды өздері түзетті. 4. Топқа бөліп оқыту арқылы оқушылар өзара оқытуға тез тартылды. 5. Оқушылар тапсырмаларды мейлінше тез орындап, уақыт тапсырмалардың барлығына жеткілікті болды. 6. Жаңа әдіс-тәсілдерді қолдана отырып өзгеріс енгіздім. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан барысы (мультфильм негізінде)
Қазақстан барысы (мультфильм негізінде)
Азимбаева Гульнара Магауяновна Портфолио учителя Раздел В
Филиал ЧУ «ЦПМ» «Лидерство учителя в педагогическом сообществе»
г. Караганда
ҚМЖ
Пән Қазақ тілі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны: Қазақстандағы жан жануарлар мен өсімдіктер әлемі |
Мектеп: Теміртау қаласының «№ 23 ЖББОМ» |
|||||
|
Мерзімі: 22.10.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Азимбаева Г.М.
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан барысы (мультфильм негізінде) |
|||||
|
Оқу мақсаттаы ұзақ мерзім жоспардан |
5.1.6.1 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру. 5.4.4.1 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер, мәтін, көрнекіліктерді қолдана отырып, білімдерін кеңейту Оқушылардың көпшілігі. Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбірі: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Құндылық: Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары /«Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру»
|
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру, өзін-өзі тану |
|||||
|
Алдынғы білім |
«Қасқыр мен тиін» ертегісімен танысты. |
|||||
Сабақ барысы
|
Үақыт Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті (мақсатқа қалай қол жеткіземін? |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау (әдіс-тәсілдер) |
Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут І. Шаттық шеңбері. Әр оқушы есімінің бірінші әрпіне өзін сипаттайтын сөз айтады. Топтарға бөлу.
Ой шақыру (мысық тұқымдасына жататын жыртқыш аң).
|
Амандасады.
Жұптық жұмыс. Әр жұпқа 2 минут беремін. Суреттер көмегімен тақырыпты болжайды. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім минут |
«Қара, есіңе сақта, топтастыр». Бұл жерде оқушыларға аңдардың суреттерін көрсетемін, кейін алып тастап, қандай аңдар көргендерін, олар туралы не білетіндерін сұрау арқылы оларды топтарға бөлемін. Мысалы: тауда өмір сүретіндер, орманда мекендейтіндер т.б Мақсаты:сыни ойлауын дамыту, визуалды есте сақтау қабілеттерін арттыру. Айтылым1-тапсырма. Сурет бойынша әңгімеле.Сендер бұл мультфильмді көрдіңдер ме? Бұл қай мультфильмнің кейіпкерлері?
Тыңдалым. 2-тапсырма. Жұпты 1,2 деген санмен бөле отырып, екінші санмен отырған оқушыларды «Кезбе тілші» болатындарын айтамын. «Кезбе тілші» (тыңдап болған соң, кезбе тілшілер сол тақырып аясында сұрақ қояды) 1 топ Тапсырма. Әр сұраққа үш нұсқаның ішінен дұрыс жауапты айт.
2 топ Тапсырма. Сұраққа жауап бер.
3 топ Тапсырма. Ақпараттың дұрыстығын тексер, айт.
|
Аңдардың суретін көріп, олар туралы не білетіндерін айтады.Ойларын шоғырландырады
3топқа бөлінеді
Топен жұмыс Оқушылар сурет бойынша әңгімелейді. Бұл қай мультфильмнің кейіпкерлері туралы айтады.
Жұптық жұмыс. 1.Мәтінді тыңдайды. 2.Мәтін бойынша сұраққа жауап бере отыра, шағын диалогке түседі. 3. Дұрыс жауап айтады
Өз жазғандарын жұпта талқылап, жазбаларын толықтырады. |
Топтар бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды.
Бағалау «Үш шапалақ»
Қ.Б «Бас бармақ
|
Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды Мәтінді зейін қойып тыңдайды Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Жазылым 8-тапсырма 64 бет. Сөздерге тиісті қосымшаларды жалғап жаз. Рефлексия парағы «Мен үшін бүгінгі сабақ…» Оқушыларға жеке парақша беріледі, олар үш бағыт бойынша өз жұмысы бойынша қажет сөздің астын сызу керек.
|
|
Мен үшін бүгінгі сабақ…» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы 1. Оқу мақсаты тақырыпты толық меңгертуге нұсқау жасады. 2. Оқушылар ертегі кейіпкерлеріне талдау жасауды үйренді. 3. Сыныпта оқушылар еркін сөйлеп, қате жауаптар қорықпай, оларды өздері түзетті. 4. Топқа бөліп оқыту арқылы оқушылар өзара оқытуға тез тартылды. 5. Оқушылар тапсырмаларды мейлінше тез орындап, уақыт тапсырмалардың барлығына жеткілікті болды. 6. Жаңа әдіс-тәсілдерді қолдана отырып өзгеріс енгіздім. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















