|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: ыбырай Алтынсарин атындағы ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 30.01 |
Мұғалімнің аты-жөні: Габбасова Б.З. |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: 14 |
Қатыспағандар:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан халқы Ассамблеясы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
«Таза тақта» әдісі арқылы өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап беріп, жаңа материалдың тақырыбына болжам жасайды. «Таза тақта»
Мұғалім:
Ықтимал жауап: Ассамблея жылы Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
1. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайтын тірек сөздерді тауып, себебін дәлелдеңдер. 2. «Ерегескен ел болмайды, Есептескен дос болмайды» мақалының мәнін осы тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіріңдер. 1-тапсырма. «Еркін жазу» әдісі. «Еркін жазу» әдісімен Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы ойларыңды жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
2-тапсырма. ӘТН. «Тарсия» әдісі бойынша еліктеу сөздердің мағыналық түрлеріне қарай ажыратып жазады.
3-тапсырма. «Попс формуласы» бойынша тыңдалым мәтініне өз ойларын білдіреді. («Менің Отаным – көпұлтты Қазақстан» тақырыбында)
|
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Тақырыпты қорытындылайды. |
Мұғалімнің ҚБ: «Сіздердің пікірлеріңіз өте құнды», «Жарайсыздар», «Белсенділік таныттыңыздар».
Дескриптор: Сұрақтарға шынайы өмірмен байланыстыра отырып жауап береді; Тақырып аясында сыни пікір білдіреді.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
топ алдында дәлелдейді. Өзара бағалау «Комментарий жасау» әдісі
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы («Ұлттық энциклопедиядан») |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен сабақ мақсаттарына қайта оралады. Сабақ мақсатына қаншалықты қол жеткізгендері туралы бірге талқылайды. Кері байланыс Мұғалім оқушыларға рефлексия парағын үлестіреді. 3 – жаңа алған ақпарат 2-сабақта кездескен қиыншылық 1-сабақтың ұнаған тұсы |
Оқушылар сабақ соңында кестені толтырып, топ ішінде талқылайды. |
Мұғалім талқылауға қатысып, оны қорытындылайды. |
Стикерлер, сурет |
|||
|
|
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан халқы ассамблеясы
Қазақстан халқы ассамблеясы
|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: ыбырай Алтынсарин атындағы ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 30.01 |
Мұғалімнің аты-жөні: Габбасова Б.З. |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: 14 |
Қатыспағандар:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан халқы Ассамблеясы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
«Таза тақта» әдісі арқылы өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап беріп, жаңа материалдың тақырыбына болжам жасайды. «Таза тақта»
Мұғалім:
Ықтимал жауап: Ассамблея жылы Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
1. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайтын тірек сөздерді тауып, себебін дәлелдеңдер. 2. «Ерегескен ел болмайды, Есептескен дос болмайды» мақалының мәнін осы тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіріңдер. 1-тапсырма. «Еркін жазу» әдісі. «Еркін жазу» әдісімен Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы ойларыңды жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
2-тапсырма. ӘТН. «Тарсия» әдісі бойынша еліктеу сөздердің мағыналық түрлеріне қарай ажыратып жазады.
3-тапсырма. «Попс формуласы» бойынша тыңдалым мәтініне өз ойларын білдіреді. («Менің Отаным – көпұлтты Қазақстан» тақырыбында)
|
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Тақырыпты қорытындылайды. |
Мұғалімнің ҚБ: «Сіздердің пікірлеріңіз өте құнды», «Жарайсыздар», «Белсенділік таныттыңыздар».
Дескриптор: Сұрақтарға шынайы өмірмен байланыстыра отырып жауап береді; Тақырып аясында сыни пікір білдіреді.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
топ алдында дәлелдейді. Өзара бағалау «Комментарий жасау» әдісі
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы («Ұлттық энциклопедиядан») |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен сабақ мақсаттарына қайта оралады. Сабақ мақсатына қаншалықты қол жеткізгендері туралы бірге талқылайды. Кері байланыс Мұғалім оқушыларға рефлексия парағын үлестіреді. 3 – жаңа алған ақпарат 2-сабақта кездескен қиыншылық 1-сабақтың ұнаған тұсы |
Оқушылар сабақ соңында кестені толтырып, топ ішінде талқылайды. |
Мұғалім талқылауға қатысып, оны қорытындылайды. |
Стикерлер, сурет |
|||
|
|
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз





















